Özgür Bilgi Kanalı

Çizmeler kış aylarının olmazsa olmaz parçalarıdır. Hoş bir görüntü de sunmaları nedeniyle botlardan daha çok tercih edilmektedir.

Topuklu, topuksuz o kadar çok seçenek vardır ki bütün bayanlara hitap etmektedir. Topuksuz çizmeler sağlık açısından da son derece uygundur. Çünkü topuklu ayakkabılar dolaşım sistemine etki ederek bel, sırt ve ayak ağrılarına neden olurlar. Peki, topuksuz çizme seçerken neye dikkat edilmelidir? İlk olarak ayağın rahat olduğu ayakkabıları seçmek yerinde olacaktır. Kış aylarında kullanılacağı için suya dayanıklı olması çok önemlidir.

Bu nedenle süet ayakkabılar ne kadar şık ve modern olsa da yağmurlu havalarda tercih edilmemelidir. Ayrıca kış aylarındaki kar ve buzlanmayı da unutmamak gerekir. Alınan ayakkabının kaymayan, yeri kavrayan tabana sahip ayakkabılar arasından seçilmesi son derece önemlidir. Moda olan topuksuz bayan çizme modellerine gelirsek kısa boylu bayanların uzun çizmeler kullanmaması daha yerinde olacaktır.

Bu tip bayanların kısa topuksuz çizmeler kullanması gerekir. Yine uzun ve ince bacaklı bayanlar da topuksu çizmeleri tercih etmelidirler. Topuksuz çizmelerde renk seçeneği çok geniştir.

En çok tercih edilen renkler siyah ve kahve tonları olsa da sarı, kırmızı, gri ve daha birçok renk seçeneği mevcuttur.

Model olarak uzun topuksuz çizmeler olduğu gibi kısa çizmeler de mevcuttur. Kenarları işlemeli modeller, ipli ya da bağcıklı modeller, katlamalı modeller bulunmaktadır.

Yine kenarlarından sarkan detaylarla daha şık hale getirilmiş topuksuz çizme modelleri de mevcuttur.

topuksuz-çizme-modelleri


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.