Özgür Bilgi Kanalı

Bernard Cribbins

14 yaşından beri aktör olan Bernard Cribbins, 20’li yaşlarının ortalarında Londra sahnesinde önemli bir yıldız haline geldi, ancak film komedilerindeki başarısı ve bir dizi hit rekorla ulusal bir yıldız haline gelmesinden on yıl önceydi. . Birçok “Devam Et” dizisinde rol aldı ve ayrıca çizgi film ve TV reklamları için seslendirme yaparak büyük bir başarı elde etti.

Aile
Eş Gillian McBarnet ( 27 Ağustos 1955 – 11 Ekim 2021)
Ebeveynler Ethel Clarkson
John Edward Cribbins

Diğer bilgiler
14 yaşında yerel repertuar şirketinde öğrenci oyuncu oldu.
Hepsi 1962’de “Hole in the Ground”, “Right Said Fred” (#10) ve “Gossip Calypso” (#25) ile UK Singles Chart’ta başarı elde etti. The Beatles’ın prodüktörlüğünü yapmasıyla en ünlü yapımcı George Martin .
1970’lerin “Tufty” İngiliz Halkla İlişkiler Filmlerinin anlatıcısıydı.
1947’de İngiliz Ordusu’nun havadan saldırı gücü olan Paraşüt Alayı’nda Ulusal Hizmeti olarak görev yaptı.
Daleklerin Fezadan Saldıranlar (2150 Yılı ) adlı uzun metrajlı filmi Doctor Who’da (1966) ve yeniden canlanan televizyon dizisi Doctor Who’da (2005) rol alan tek aktördür.
John Edward (1896-1964) ve Ethel (kızlık soyadı Clarkson) Cribbins’in (1897-1989) oğlu.
1942-43’te Oldham Repertory Company’de göründü; Piccolo Players, Lancashire, BK ile; ve sahnedeki ilk, hayati yıllarında Queen’s Players, Hornchurch, İngiltere ile birlikte.
En sevdiği “Devam Et” filmi Jack’i Devam Ettir (1964).
Dramaya yaptığı hizmetlerden dolayı 2011 Kraliçe’nin Doğum Günü Onur Listesi’nde OBE (Britanya İmparatorluğu Nişanı Memuru) ile ödüllendirildi.
Profesyonel bir oyuncu olma tarihi, yerel bir tiyatro yapımcısının onu bir okul oyununda görüp ona Oldham Coliseum Rep.
Haziran 2011 itibariyle İngiltere, Surrey, Weybridge’de yaşıyordu.
Mott olarak ilk kez göründüğünde 79 yaşında, Doctor Who (1963) veya Doctor Who (2005) filmlerinde itibarlı bir yol arkadaşını oynayan en yaşlı aktör.
Bilim kurgu dizisi Doctor Who (1963) ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi var. Sadece ikinci Peter Cushing filmi Daleks Fezadan Saldıranlar 2150 Yılı’nda (1966) rol almakla kalmadı, Doctor Who’nun (2005) Russell T. Davies versiyonundaki normal rol arkadaşı Wilfred Mott’tan 40 yıl önce , ayrıca 1974’te Doktor rolü için Barry Letts ile röportaj yapmıştı .
Carry On Cleo (1964) filminde oynaması istendi, ancak bunun yerine bir oyun oynamayı seçti.
Birçok ticari seslendirme görevi, British Telecom için Busby’yi içermektedir.
BBC’nin ‘Jackanory’ programına 111 kez çıkma rekorunu elinde tutuyor.
Kayıp bölümlerin yeni Babalar Ordusu yeniden yapımlarında yer alacaktı, ancak sağlık nedeniyle okulu bırakmıştı. (2019).
Üç kız kardeşi vardır; Veronica (d. 1927), Kathleen (d. 1935) ve Barbara (d. 1944).
Suzanne (d. 1960) ve Paul’ün (d. 1968) amcası, kız kardeşi Kathleen ve kocası Eric Kershaw aracılığıyla.
Oyunculuktan önce pencere temizleyicisi olarak ve bir bira fabrikasında çalıştı.
Asım olan eşiyle tanıştığı Oldham Repertory Theatre’da 12 yıl geçirdi.
Sahneye çıkışını bir okul pandomiminde Jack Frost olarak yaptı.
Amatör oyuncu olan babası onu tiyatro ile tanıştırdı.
1972’de 2 Alman televizyon programında Millicent Martin’i yönetti.
1947’de, 19 yaşındayken, Oldham Coliseum’da Macbeth’in bir sahne yapımındaydı ve burada Macbeth’i oynayan Harold Norman’ın sahnelenen bir dövüş sırasında kazara ve ölümcül şekilde yaralanmasına tanık oldu. Yapım ekibi daha güvenli sahte kılıçlara parası yetmedi ve bu yüzden gerçek kılıçları kullandı.

Kişisel Alıntılar

[ Doctor Who’da (1963)] Aslında seçmelere katılmadım. Ancak Jon Pertwee ayrılırken, yakın zamanda ölen yapımcı Barry Letts birçok oyuncuyla röportaj yaptı, bunlardan biri bendim. Gidip oturdum ve “Şimdi, o zaman ne yapabilirsin?” “Ben çok iyi bir yüzücüyüm, paraşütçüydüm, dövüşebilirdim” dedim – ve “Oh hayır, dövüşmek yok, Doktor asla dövüşürken görülmedi!” Böylece Tom Baker bir sonraki Doktor oldu ve onun yaptığını hatırladığım ilk şeylerden biri birini bayıltmaktı.
[OBE ile ödüllendirilirken] Gobsmacked! Hayatın boyunca ödül almayı bekleyemezsin. Siz sadece işlere devam edin, olması gerektiği gibi.
“Elinizden gelenin en iyisini yapın ve her iş için minnettar olun” – 2018’de yayınlanan “Bernard Who? 75 Years Of Doing Only Everything” adlı otobiyografisinde verdiği tavsiye.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.