Özgür Bilgi Kanalı

Ayakkabılar kadınların en sevdiği, en çok bulundurduğu aksesuarlardandır. Her ne kadar uzmanlar sakıncalı olduğunu söylese de kadınların en büyük tutkusu topuklu ayakkabılardır.

Sakıncalıdır çünkü topuklu ayakkabılar ayağın ortopedik yapısına uygun değildir. Bu nedenle bir süre sonra dolaşım bozukluğuna, bel, sırt ve boyun ağrılarına neden olmaktadır. Ancak şık, modern ve seksi görüntüsü nedeni ile topuklu ayakkabı tutkusu bitecek gibi görünmüyor.

Topuklu ayakkabı tasarımında en sık kullanılan detaylar bantlar, tokalar, taşlar ve zımba detaylarıdır. Ancak bunun yanında ilginç ayakkabı tasarımları da günümüzde oldukça dikkat çekmektedir. Mesela topukları ruj şeklinde tasarlanmış ayakkabı modelleri var. Topuklarında küçük fermuar detayı olan ayakkabılar var. Topukları kristal olarak tasarlanan topuklu ayakkabı modelleri de mevcuttur.

Gazete sayfası görünümlü tasarlanan ayakkabılar var. Sadece topuklarda işlemeler bulunan ayakkabı modelleri var. Platform ayakkabılarda da ilginç tasarımlar mevcut. Düz model bir topuklu ayakkabıda sadece platforma desen işlenebilir. Bu desen denizkızı olabilir, kuru kafa olabilir. Platformu tamamen cam olan topuklu ayakkabı modelleri de mevcuttur.

Sadece platformda böyle şık tasarımlar olması ayakkabıyı hem çok modern hem de çok tercih edilir hale getiriyor. Sonuçta her kadın dikkat çekmek, farklı aksesuarlara sahip olmak ister. Bunlar isteğe göre çok daha farklı şekillerle de tasarlanabilir.

Onun dışında üzerindeki desenlerle, bantlarla ve taşlarla da tasarlanmış çok şık topuklu ayakkabı modelleri vardır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.