Özgür Bilgi Kanalı

VÜCUT YAPISINA GÖRE GELİNLİK TERCİHİ

Evlilik çağına gelen her genç kızın hayali üzerine yakışacak bir gelinlik giymektir. Gelinlik evliliği simgelediği gibi zarafeti ve şıklığı da simgelemektedir. Bazı insanların vücut yapısını tanımamasından dolayı gelinlik seçerken zorlandığı bir gerçektir. Eğer vücut yapınızı tanıyorsanız nasıl bir gelinlik tercih etmeniz gerektiğini de iyi bilirsiniz. Şimdi sizlere vücut yapınıza göre hangi gelinlikleri giymeniz gerektiğinden bahsedelim.
İnsanların gözünü kamaştıracak kadar güzel olmak için çok güzel bir yüze ya da çok güzel bir fiziğe ihtiyacınız yoktur. Bu sadece gelinlik için değil başka kıyafetler içinde böyledir. Eğer vücudunuzu tanıyorsanız göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda seçtiğiniz gelinlik ile kusurlu yanlarınızı gizleyebilir ve istediğiniz hattınızı vurgulayabilirsiniz. Armut tipli vücuda sahip olan bayanlar genel olarak ince belli, geniş kalçalı ve dar omuzlu olurlar. Bu vücut tipine sahip bayanların göğüs kısmı genelde küçüktür. Armut tipli vücutlar dar omuzlara sahip olduğu için omuzlar ile kalça arasındaki dengeyi sağlamak yarım kollu gelinliklere düşmektedir. Yarım kollu gelinlikler ile omuzlarınızı geniş gösterebilirsiniz. Eğer göğüsleriniz küçükse ve büyük göstermek istiyorsanız katmanlı göğüs modeline sahip olan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Çoğu kadın köprücük kemiklerini beğenmemektedir. Elbette bunu da kapatmanızın yolu vardır. Köprücük kemiklerinizi kapatmak istiyorsanız straplez bir gelinlik alarak üzerini tül ve dantel gibi detaylar ile süsleyebilirsiniz. V yaka gelinliklerden kesinlikle kaçınmalısınız. Yarım balık modelli gelinlikler ile yuvarlak kalçalarınıza olan dikkati dağıtabilirsiniz. Kum saatli bir vücut yapısına sahipseniz orantılı bir tipiniz var demektir. Kum saatine benzeyen vücutlar hemen hemen tüm modelleri şık bir şekilde üzerlerinde taşıyabilirler. Özellikle balık modelli gelinlikler sizin için oldukça idealdir. Balık modelli gelinlikleri ise tek omuzlu detaylar ile tamamlayabilirsiniz. Taş detaylı kemerler de bu detaya çok yakışacaktır. Kum saatine benzeyen vücutlar düz gelinliklerden kesinlikle kaçınmalıdır. Elma tipli vücutlarda kalçalar, bel ve göğüs orantısı birbirine yakındır. Bu vücutların karın bölgesinde çok rahat bir şekilde yağ birikmektedir. Göğüsleriniz büyükse bunu kamufle etmek için pek bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sizin için önemli olan bel kısmını gizlemektir. Göğüs bölgenizi ön plana çıkaran gelinlikleri korse yardımı ile kullanabilirsiniz. Göğüs ve belin orta kısmına kemer aksesuarı takarak uzun boylu ve şık görünebilirsiniz. Bu şekilde ince belli ve zarif bir görüntü de yakalamış olacaksınız. Tüm bu güzellikleri A şeklinde gelen gelinlik modelleri ile yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan ayrıntı kabarık olan gelinliklerden uzak durmanız gerektiğidir. Aynı zamanda saten kumaşlar hatlarınızı ortaya çıkaracağı için satenden de kaçınmalısınız. Atletik vücutlarda da gelinlik tercihi kadınsı modellerden oluşmalıdır. Yani saten kumaşlardan yapılan dökümlü gelinlikler tam da size göre. Fenimen işlemeler bu gelinliğe çok yakışacaktır. Doğru tercihler yapabilmeniz için vücudunuzu gerçekten tanımanız gerekmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.