Özgür Bilgi Kanalı

4 Milyar Dolarlık DOJ Uzlaşması ve CZ'nin Ayrılmasının Ardından BNB'nin %20 Boşaltılmasıyla 230 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Beklenildiği üzere Binance Coin, dünkü olayların ardından en kötü performans sergileyenler arasında yer aldı.

Binance ile ilgili uzlaşma haberi ve şirketin kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao’nun ayrılışı dün kripto endüstrisinde şok dalgaları yarattı ve bu da neredeyse tüm varlıklarda fiyat düşüşlerine yol açtı.

Bu artan dalgalanma, aşırı kaldıraçlı yatırımcılara zarar verdi ve tasfiye edilen pozisyonların toplam değeri günlük ölçekte 200 milyon doların çok üzerine çıktı.

  • CryptoPotato,Pazartesi günü Binance’in ABD Adalet Bakanlığı ile bir uzlaşma anlaşmasına varmak üzere olduğuna dair söylentileribildirdi .Her ne kadar spekülasyonlar 4 milyar dolarlık devasa bir meblağ içerse de, haberler aslında çoğu kripto varlığının, özellikle de BNB’nin 270 doların üzerine 5 ayın zirvesinesıçrayan fiyat artışlarıyla sonuçlandı .
  • O anlaşma düngerçekleşti. DOJ, kripto devine yönelik suçlamaları 4,3 milyar dolara çözdüğünü ve ilki beş yıl önce başlayan tüm soruşturmaları kapattığını duyurdu.
  • Ayrıca Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, CEO’luk görevinden ayrıldı ve şirketi içinde güçlü bir kara para aklama karşıtı program uygulamamaktan dolayı suçlu olduğunu kabul etti.
  • Bu gerçek gelişme BNB ve piyasanın geri kalanı için fiyat düşüşlerine yol açtı. Binance Coin, 275 dolarlık zirvesinden 20 günün en düşük seviyesi olan 222 dolara geriledi ve böylece bir günden kısa sürede değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti.
  • Kripto piyasasının geri kalanı da kırmızıya döndü; Bitcoin 37.500 dolardan 35.500 dolara düştü ve ETH 2.000 doları kaybetti.
  • Çoğu varlık günlük en düşük seviyelerinden toparlandı ve bu da volatilite seviyelerini artırdı.Beklendiği üzere bu, yaklaşık 100.000’inin tasfiye edilmesiyleaşırı kaldıraç kullanan yatırımcılar için acı anlamına geliyordu.Enkaz halindeki mevkilerin toplam değeri 24 saatlik ölçekte 230 milyon dolardır.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.