Özgür Bilgi Kanalı

google adsense nedir

Adsense, Google’ın websitesi sahipleri ve yayıncılar için sunduğu reklam servisidir. Ülkemizde ve Dünya’da bir çok yayıncı gelir elde etmek amacıylaGoogle Adsense‘yi tercih etmektedir. Adsense, yayıncılara tıklama başı ödeme yapmaktadır. Ülkemizde tıklama başı ücretleri çok düşük olduğu için özellikle büyük siteler Adsense yerine başka reklam sistemleri tercih etmektedir. Yurtdışında ABD, Almanya gibi ülkelerde tık başı ücretler 1 TL’yi bulabilirken bu rakamlar Türkiye’de 20-25 kuruş seviyelerinde dolanmaktadır. Ücretlerin düşük olmasına rağmen yinede bir çok yayıncı Google’a güvenerek Adsense kullanmaktadır.

google adsense

Adsense nasıl kullanılır?

Google Adsensekullanarak gelir elde edebilmeniz için bazı gereksinimler ve şartlar vardır. Öncelikle Adsense kullanabileceğiniz bir websitesi, uygulama yada Youtube hesabınız olması gereklidir. Bunlardan birine sahipseniz sıra ikinci aşama olarak şartlara geliyor. Google tüm servislerinde olduğu gibi kullanıcılardan kalite bekliyor. Yani bir web siteniz varsa Adsense alabilmek için kaliteli bir içeriğe sahip olmanız gerek. Birçok kullanıcı web sitesinin içeriği yetersiz olduğu için Adsense hesabı açamıyor. Adsense hesabı şu adımları takip edilerek açılıyor:

  1. Web sitenizi veya yayın platformunuzu hazır hale getirin.
  2. Ardından adsense.google.com adresine girerek başvuru yapın.
  3. Başvurunuz yaklaşık 1 haftada sonuçlanacaktır.

detaylı bilgi için tıklayın ⇒https://www.google.com.tr/adsense/start/#/?modal_active=none


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.