Özgür Bilgi Kanalı

akinatör oyunu

Akinator oyunu ilk bölümü 20 sorudan oluşan ve oynayan ikişinin hangi karakteri düşündüğünü anlamak için soru soran kişiye bağlantılı soru soran bir internet oyunudur. Soru soran oyuncuya sorduğu karakteri bulabilmek için en iyi soruları bulabilen ve öğrenebilen bir yapay zeka uygulamasıdır. Google Trends sonuçlarına göre, 2007 yılında Redstone Special tarafından yönetilen üç Fransız programcı tarafından oluşturuldu ve Kasım 2008’de dünya genelinde çok popüler hale geldi. Avrupa’da popülarite zirve noktasına 2009 yılındaa ulaşıldı ve 2010’da Fransız mobil şirket SCIMOB tarafından Japonya’da mobil uygulaması başlatıldı. uygulama mağazasında en üst sıralara ulaştı. “Akinator” oyununu oynanırken bir cin tarafından sorular soruluyor. Google play için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digidust.elokence.akinator.freemium&hl=tr&gl=US

akinator oyunu

Akinator ile nasıl oynarım?

Akinator’ın her şeyi tüketen tutkusu, soru sorarak karakterleri tahmin etmeye çalışmaktır.

Onunla oynamak için, gerçek veya kurgusal bir karakter düşünün, bunu iyi aklınızda tutun ve ardından “oynat > karakterler” menüsüne tıklayın.

Akinator daha sonra size mümkün olduğunca doğru cevaplamanız gereken bir dizi soru sormaya devam edecek. Bu soru dizisinden sonra, ne düşündüğünüzü size söyleyecektir.

Akinator’ın sırrı ne?

Akinator, Elokence.com tarafından yayınlanan Limule programını kullanır. Kullandığımız algoritma özgün bir yaratımdır. Onu nasıl yarattığımız bizim küçük sırrımız.

Nasıl resim yükleyebilirim?

Bir oyun sonunda Akinator aklınıza gelen karakteri tahmin ettiğinde o karakter için resim ekleyebilir veya resim önerebilirsiniz.

Kullanıcı, özgürce ve sınırlama olmaksızın kullanılabileceğinden emin olmadığı resimleri yüklememeyi kabul eder.

  1. Bir resim ekleyin:

Oynadığınız karakterin resmi yok. Resim eklemek istiyorsanız, “Resim gönder” e tıklamanız ve talimatları izlemeniz gerekir.

  1. Bir resim önerin:

Oynadığınız karakterin zaten bir resmi var. Yeni bir tane önermek istiyorsanız, “Resim öner”e tıklamanız ve talimatları izlemeniz gerekir.

Her iki durumda da:

– “Hizmet Şartları’nı okuyup kabul ettiğinizi beyan etmelisiniz. Bu resmi yükleyerek, yayınlama hakkına sahip olduğunuzu beyan etmiş olursunuz.”

– yeni resim yalnızca moderatör resmi kabul edip onayladıktan sonra görünür olacaktır (bkz. 4.Moderasyon).

Nasıl karakter ekleyebilirim?

Akinator’ın veri tabanına eklenebilecek karakterler yalnızca tanınmış kişiler olabilir. Kullanıcıdan, bu kategoriye ait olmayan kişileri, özellikle kişisel olarak tanıdığı kişileri, bu kişiler kabul etseler bile eklememesi istenir.

  1. Bir oyunun sonunda Akinator, aklınıza gelen karakteri tahmin ettiğinde, o karakterin adını değiştirebilirsiniz. “Yeni bir ad öner” seçeneğine tıklamanız gerekecek. Daha sonra, bu karakterin aynı ada sahip başka bir karakterle karıştırılmaması için yeni bir ad, çok kısa bir açıklama (bir veya iki kelime) ve karakterin adını neden değiştirmek istediğinizi açıklamak için isteğe bağlı bir yorum girmeniz istenecektir. . Öneriniz, moderatör tarafından kabul edilip onaylandıktan sonra uygulanacaktır (bkz. Madde 4. Moderasyon).
  2. Bir oyun sonunda Akinator düşündüğünüz karakteri tahmin edememişse, o karakteri Akinator’ın veritabanına ekleyebilirsiniz.

– Akinator veritabanından diğer karakterlerle benzerlikler bulursa, size bir karakter listesi verecektir.

  • Karakteriniz listede yalnızca bir kez görünüyorsa, onu seçmeniz yeterlidir.
  • Karakteriniz listede birkaç kez görünüyorsa, “Karakterim birkaç kez görünüyor”a tıklamanız ve ardından o karakterin tüm örneklerini listeden seçmeniz gerekir.
  • Karakteriniz listede görünmüyorsa, “Karakterim listede yok”a tıklayıp Adını ve çok kısa bir Açıklamasını girmeniz gerekir.

– Akinator veritabanında herhangi bir karaktere benzerlik bulamazsa, Adını ve çok kısa bir Açıklama girerek karakterinizi ekleyebilirsiniz.

– Her durumda, ekledikleriniz hemen uygulanacaktır, ancak daha sonra moderatör tarafından silinebilir (bkz. Madde 4. Denetleme).

Nasıl soru ekleyebilirim?

Bir oyun sonunda Akinator aklınıza gelen karakteri tahmin ettikten sonra “Soru ekle”ye tıklayarak soru ekleyebilirsiniz. Sorunuzdan bir (veya birkaç) anahtar kelime girmeniz gerekecektir.

– Akinator, veri tabanından mevcut sorularla benzerlikler bulursa, size bir soru listesi verecektir.

  1. Sorunuz listede görünüyorsa, onu seçip ona bilgi eklemeniz gerekir.
  2. Sorunuz listede görünmüyorsa, sorunuzu eklemek ve ona bilgi eklemek için “Buraya tıklayın” seçeneğine tıklamanız gerekir.

– Akinator, veritabanında mevcut herhangi bir soruyla benzerlik bulamazsa, sorunuzu ekleyebilir ve ona bilgi ekleyebilirsiniz.

– Önerilen tüm sorular, yalnızca moderatör bunları kabul edip onayladıktan sonra uygulanacaktır.

Oyunu oynamak için tıklayınız: https://en.akinator.com/

https://tr.akinator.com/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.