Alarm Haber Alım Merkezi


Alarm Haber Alım Merkezi

Alarm haber alım merkezleri 7 gün 24 saat aralıksız hizmet verebilen uyarı amaçlı güvenlik sistemleridir. Tehlikeli bir durum söz konusu olduğunda uyarma prensibi üzerine kurulu olan alarmlar bu merkezler vasıtasıyla aktif hale gelmektedir. Aralıksız hizmet sağlayan bu merkez olay anında hemen haberdar olabilmek için kurulmuştur.

 

Alarm Haber Alım Merkezi Sistemi Nasıl Çalışır:

 

Operatörler sinyalin doğruluğunu ve problemini neyden kaynaklandığını algılayabilmek için sinyal aldığı zaman anında kullanıcıyı arar. Onay gerçekleştikten sonra vakit kaybetmeksizin itfaiye, polis, kolluk kuvvetleri, ve sağlık birimleriyle irtibat kurularak ilgili birimlerin sorunun yaşandığı adrese yönlendirilmesi sağlanır. Genel çalışma prensibi problem gerçekliştiği sırada sorunu saptayıp ilgili birimleri haberdar etmek olan Alarm Haber Alım Merkezi, haberdar ettiği ilgili birimlerden geri dönüş almasının ardından alarm durumuna son verir. Bir dahaki yaşanacak soruna kadar tetikte durmaya devam eder.

 

Sistem Nelerden Meydana Gelir: Alarm Haber Alım Merkezinin sistemi temel olarak 11 ana unsurdan meydana gelir. Güvenlik tehdidi sorunların tesbiti ve gerekli birimlere en kısa zamanda bilgi ulaştırılması hususunda kilit rol oynayan Alarm Haber Alım Merkezi, etkili ve çok gerekli bir güvenlik sistemidir. Bu güvenlik sistemini oluşturan ana hususlar şu şekilde sıralanabilir:

 

1-Şifre Paneli

 

2- Alarm Paneli

 

3- Manyetik Kontak

 

4- Hareket Dedektörü

 

5- Panik Butonu

 

6- Uzaktan Kumanda

 

7- Harici Siren

 

8- Duman Dedektörü

 

9- Gaz Dedektörü

 

10- GPRS/Network Modüşü

 

11- Dahili Siren

 


yemlihatoker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.