Amazon Storefront Nasıl Yapılır? Başlamak için bu basit adımları izleyin


Amazon Storefront

1994 yılında kuruluşundan bu yana Amazon , ABD’de ve dünya çapında en çok tercih edilen e-ticaret sitelerinden biri haline geldi. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ürün arasından, öneriler arasında gezinirken kaybolabilirsiniz.

Ancak bir influencer iseniz, bu deneyim Amazon Storefront sayesinde daha kolay hale geldi . Program, etkileyicilerin en iyi ürünleri listelemelerine, gönderiler oluşturmalarına ve takipçileri vitrinlerinden alışveriş yaptıklarında komisyon kazanmalarına olanak tanır.

Kendi Vitrininizi kurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Amazon Storefront Nasıl Yapılır?

Amazon Vitrininizi başlatmak için ” en fazla etkiye sahip olduğunuz ” bir sosyal hesap seçmelisiniz . Seçenekler Twitter, TikTok, YouTube ve Instagram’dır.

Seçtiğiniz hesaba bağlı olarak, kayıt işlemi farklıdır ancak açılır menüden hesabınıza giriş yapmalısınız. Tercih edilen bir hesapla kaydolduğunuzda Amazon, ” programa uygun olduğunuzu doğrulamak için ” takipçi sayısı gibi herkese açık bilgileri kullanır .

Amazon fiyatı eşleşiyor mu? İşte çevrimiçi pazarın uygulamaları hakkında bilmeniz gerekenler.

Bir Amazon Vitrini için seçildikten sonra, e-postanızla Amazon hesabınıza giriş yapın.

Mobil uygulamadaysanız, aşağıdaki bölümleri gözden geçirin:

  • “Hesabınız”
  • “Vitrininiz”
  • “Vitrinimi düzenle”
  • “Sayfanızı Güncelleyin”

Bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, “Vitrininize gidin”i ve ardından ” Vitrinimi Yönetin “i seçin.

Düzenleme seçeneğine girdikten sonra profil fotoğrafınızı, kapak fotoğrafınızı, sayfa başlığınızı ve sloganınızı güncelleyebilirsiniz. Bu özelleştirilebilir seçenekler, takipçilerinizin Vitrininizi diğer etkileyicilerden ayırt etmesine yardımcı olacaktır.

“Kaydet”e basın ve Vitrininiz yayında. Artık favori ürünlerinizi satış ortağı bağlantıları, fikir listeleri ve gönderiler aracılığıyla hedef kitlenizle paylaşmaya başlayabilirsiniz.