Anne Sütü Mucizeleri


Anne Sütü Mucizeleri
Bir bebek dünyaya geldiğinde o bebek için gerekli olan tüm vitamin ve minareler o bebeğin ihtiyacı olacak kadar anne sütü bünyesinde mevcuttur. Aynı zamanda süt çıkışı tek bir delikten değil birden çok delikten dışarı çıkarak hem emiş süresini kısaltır hem de bebeğin açlık duyusunu yatıştıracak miktarda süt akar. Ayrıca göğüs büyüklüğü süt üretiminde belirleyici bir etken değildir. Küçük göğüslerde büyük göğüslere nazaran daha çok üretim yapabilmektedir. Bir anne bebeğine süt üretebilmek için günde yaklaşık 1000 kalori harcar ve vücutta düşkünlük yaşamaması için vücuduna aldığı kalori miktarını ayarlaması gerekir.
Anne Sütü Doğal Bir İlaçtır
Faydaları sıralandığında oldukça uzun bir listenin sizleri beklediği anne sütü doğum yapan kadının sadece bebeğini değil kendi vücudunu da iyileştiriyor. Bir bebek için gerekli olan tüm maddeleri bulunduran anne sütü bağışıklık sisteminde yarattığı güçlendirici etkisi ile hastalıklardan korumaya, sindirim sisteminde yaptığı iyileştirici etkisiyle mikroplara savaş açıyor. Bebek vücudunun 6 ay boyunca koruma kalkanı olan bu sıvı bir lütuftur.
Bebek Geliştikçe Sütte Gelişiyor
Her an büyüme gelişme konusunda oldukça büyük yollar kat eden bebeğin büyükçükçe ihtiyaç duyduğu besinlerde artıyor. Fakat günlük emişler baz alındığında bebek anne sütünü emmeye başladığı anda yağ miktarı daha az ve sindirime yardım edici incelikte olan bir süt akışı gerçekleşiyor. Daha sonra emme miktarı arttıkça sütün yoğunluğu da artıyor.


emakale