ASETONSUZ OJE ÇIKARMA YOLLARI


Bayanlar şıklığına önem verir. Bir yere gideceklerinde her ayrıntıyı düşünürler. Giyilecek kıyafet, saç modeli, makyaj,ayakkabı, çanta ve tabiki kıyafete uygun oje. Ojeler birçok renkte üretiliyor. Bir rengin birçok tonunu bulabiliyoruz. Kıyafetlerimizin rengine göre oje seçimi yapmamız gerekiyor. Birçok renkte oje edinmemiz gerekir. Her gün nasıl bir kıyafet seçtiysek ona uygun öje sürmemiz gerekir. Örneğin bir gün öncesinden kırmızı bir elbise giydik ve kırmızı oje sürdük, ertesi gün yeşil bir gömlek giydiğimizde kırmızı ojemizi de değiştirmeliyiz. Değiştirmezsek bakımsız ve imajına dikkat etmeyin bir kişi izlenimi veririz.
Ojelerimizi asetonla çıkarırız ama yanımızda aseton yoksa yada asetonumuz bittiyse ojemizi nasıl çıkaracağımız kara kara düşünürüz. Asetonsuz da ojenizi çıkarabilirsiniz. Bunun basit birkaç yöntemi vardır. Bunlardan biri ojeyi ojeyle çıkarmaktır. İlk duyduğunuzda imkansız olduğunu düşünsenizde deneyip görebilirsiniz. Ojenizin üstüne aynı ojeden bir kere sürün ve bir pamuk yardımıyla silin. Ojenizi bu şekilde rahatlıkla silebilirsiniz. Bu silme işlemi biraz zahmetli olsa da sizi sonuca ulaştıracaktır.
Ojemizi sileceğimiz başka bir yöntem mutfağımızda gizlidir. Elma sirkesi ojemizi çıkarmamızda bize yardımcı olacak. Bir pamuğa elma sirkesi dökün ve tırnaklarınızı ovalamaya başlayın. Bastırarak ovalayın ki ojeniz daha çabuk çıksın. Aseton gibi tek seferde ojenizi çıkarmasa da ojenizi çıkarmanızda yadımcı olacaktır. İsterseniz elma sirkesiyle limon suyunu karıştırıp etkiyi arttırabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken tırnak derisini tahriş etmemeye özen gösterin.
Her evde kolonya vardır. Kolonyanın içindeki alkol sayesinde ojemizi rahatlıkla silebiliriz. Bir pamuğa kolonya dökelim ve tırnaklarımızı ovalamaya başlayalım. Koyu renk ojelerde tırnak kenarlarınız batsa da her şekilde bu yöntem işe yarar. Eğer alkol varsa kolonya yerine direkt alkolle bu işlemi daha kolay yapabilirsiniz. Alkol oranı ne kadar fazlaysa ojeleriniz o kadar kolay silinecektir.
Son olarak size önereceğimiz bir yöntem var. Evinizdeki sıvı sabundan biraz alın ve içine limon suyu ilave edin. Pamuğu bu karışıma batırın ve tırnaklarınızı silmeye başlayın. Sıvı el sabununun kiri çözen etkenleri ve limon suyunun asiti birleşince ojenin silinmekten başka çaresi kalmayacaktır. Hiçbir şey ojenizi silmiyorsa ojenizi bir bıçakla kazıyabilirsiniz ama bu tırnaklarınıza çok zarar verecektir.