Özgür Bilgi Kanalı

Yüksek Alman teknolojisinin bir diğer mirası Audi, otomobil markaları arasında kendine önemli bir yer ediniyor. Merak edenler için markanın modellerini ve Audi fiyat listesi bilgilerini yazdık.

Günümüzde yollarda sıklıkla karşımıza çıkan Audi marka araçların hiç nasıl meydana geldiğiniz merak ettiniz mi? Otomobillerin özelliklerinin yanı sır Audi fiyat listesini de mercek altına alarak tüm sorularınızı cevaplandıracağız.

AUDI VE KURULUŞ HİKAYESİ

Almanya’nın önemli otomobil mühendislerinden August Horch’ün temellerini attığı markanın tarihi neredeyse 19. yüzyıla kadar uzanıyor. Teknik Üniversite mezunu Horch ilk iş olarak motor üretim departmanlarında çalışarak kendini geliştirdi. Bir süre sonra da tarihler 1899 senesini gösterdiğinde kendi işini kurdur. Köln’de kurulan bu yeni işe isim olarak ise Horch & Cie. Motorwagen Werke adını verdi. 1909 yılında şirket içi anlaşmazlıklar onu ayrılmaya ve ikinci işini kurmaya yöneltti. Bu sefer isim olarak soyisminin Latince tercümesini, yani Audi’yi tercih etti. 1914’te anonim şirketine dönüşen Audi, kuruluşundan birkaç yıl sonra Avusturya Alp Yarışları’na katılarak sportif çizgisini başarılı bir şekilde sürdürerek bilinir hale geldi. Yıllar içerisinde farklı etmenlere bağlı olarak şirket dört ortaklı bir yapıya geçti. Bu şirketleri temsilen de dört halka, markanın sembolünde kullanıldı.

Audi otomobillerin başarısı, 1997’de üretilen tamamı alüminyum araçla devam etti. Bu sektör ve dünyada bir ilke imza atmak demekti… Teknolojinin tüm nimetlerini kullanan marka, bu sayede en başarılı, arzu edilen, güçlü ve konforlu aynı zamanda şık otomobil modellerinin üreticisi olmuştur.

AUDI OTOMOBİL MODELLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Bir kez kullananın vazgeçemediği, sahip olmayanların ise arzu nesnesi olan Audi marka otomobiller, kendi aralarında farklı serilere ayrılıyor. Audi fiyat listesi ile araçların ücretlerini öğrenmeden önce bu otomobillerin isimlerini ve özelliklerini öğrenelim.

Audi A3 serisi içerisinde bulunan modeller, A3 Sportback, A3 Sedan ve A3 Cabrio olarak belirlenmiştir. S3 serisinde ise Sportback ve Sedan bulunuyor. RS 3 serisinde ise Sportback modelinin yanı sıra RS 3 Limousine mevcut.

Audi A4 serisini yakalanan büyük başarı ve ilgi sonrasında A6 serisi takip etti. Yeni A6 Sedan ve A6 Avant sürücülerin ve otomobil severlerin gönüllerini fethetti. Audi tasarımlarını A7 ve A8 L ile devam ettirdi. Bir otomobilden çok daha fazlası olarak lanse edilen bu modeller, sahibine yüksek bir lüks ve eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Markanın SUV kategorisinde karşımıza efsanevi bir seri çıkıyor: Q Serisi… Q2, Q5 ve Q8 modelleri ile tamamlanan seri, Audi otomobillerinin içerisinde çok başka bir yere sahip. Pek çok fonsksiyonel özelliğe ve güçlü motor kullanımına sahip serinin araçlar, aynı zamanda kullanıcılarını şımartacak bir konfor alanı da yaratıyor.

Markanın ayrıca spor otomobil kategorisinde de tasarımları mevcut, Audi R8 bunlardan birisidir. Audi e-tron ise markanın elektrik motoru ile çalışan yüksek voltajı bataryası bulunan yeni nesi bir otomobil modelidir.

AUDI FİYAT LİSTESİ

Bu kadar lüksün ve teknolojinin bir araya geldiği markanın araç ücretleri de merak edilen konuların başında geliyor. Bunun için en doğru bilgiyi Audi fiyat listesi üzerinden öğrenebiliriz. Gelin birlikte Audi fiyat listesini inceleyelim…

Audi A3 modeller 314.117 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. A4 modeller ise Audi fiyat listesinde 437.593 TL olarak belirtilmiş. A5’ler 493.844 TL, A6’lar 596.681 TL, A7’ler ise 802.850 TL olarak Audi fiyat listesinde yer alıyor. Markanın en sevilen model serisi Q2’ler 285.419 TL’den, Q5’ler 597.672 TL’den başlayan fiyatlarda, Q8’ler ise bir milyonun üzerinde Audi fiyat listesinde satışa sunuluyor.

Audi fiyat listesinin tamamına bu linkten ulaşa bilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.