Özgür Bilgi Kanalı

Bariyer Sistemleri

En güvenilir güvenlik sistemlerinden biridir. Temel anlamda işletmeye istenmeyen bir aracın girmesini engellemek için kullanılır. Asli amacı araçlı terör saldırılarını engellemektir. Araçlı terör saldırıları geniş çapta zarar verebilecek terör saldırılarındandır. Örneğin bomba yüklü bir araç bir çeşit intihar saldırısı olarak önem arzeden bir yere dalmak suretiyle saldırı gerçekleştirip maddi manevi büyük zarara sebep olup büyük can ve mal kaybına neden olabilmektedir. Özellikle devlet daireleri olmak üzere yüksek güvenlik tedbiri alınması gereken pek çok yerde kullanılır. Mantar bariyer ve Road Blocker sistemi en sık kullanılan bariyer sistemlerdendir.

Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer: Hava koşullarına ve darbeye karşı dayanıklı olan ileri teknolojide hidrolik paslanmaz borulardır. Mevcut mekanın büyüklüğü gibi koşullara göre boyutunda değişikliler olur. Teknolojik yapısı sayesinde uzakan kumanda ve buton gibi teknolojik yollarla aktif edilebilir. Fotoseller, manyetik loop dedektörler, yanıp sönen ışıklar gibi ek eknolojik takviyeler mantar bariyerlere kolaylıkla eklenebilmektedir.

Road Blocker Sistemi: İleri düzey güvelik gerektiren plazalar, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, konsolosluklar, resmi kurum ve kuruluşlar ile devlet kurumları gibi yerlerde geniş güvenlik sağlamak adına geliştirilen güvenlik sistemidir. Her çeşit araçlı terör saldırısına karşı koyması için kesin yöntem olarak üretilmiştir. Hızlı ve güçlü kontrollü motoru buton veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Tamamen uyumlu ve verimli bir kullanım imkanı sağlayan güvenlik sistemi üstün bir koruma sağlamaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.