İstenilen bilgilerin rulo şeklindeki etiketler üzerinde aktarılmasını sağlayan cihazlar barkod yazıcı olarak isimlendirilir. Veri kaynağından aldığı bilgiyi etikete basan yazıcılar kolay ve kullanışlı olmasıyla bilinir. Çoğunlukla USB portu bulunan bu cihazlar modeline göre wi-fi ve bluetooth üzerinden bağlantı sağlar. Kullanılacak barkod programları genellikle cihazın yanında ücretsiz olarak verilir. Bu sayede kullanıcıların yazılım için ayrı bir ücret ödemelerine gerek yoktur, barkod yazıcı fiyatları daha avantajlı olur.

 

Günlük yaşamda işletmeler için olmazsa olmazlar arasında yer alan barkod yazıcılar ürün ve fiyat bilgisinin doğru şekilde bilinmesinde etkilidir. Barkodlarda yüksek çözünürlük elde edilmesini sağlayan bu cihazlar normal yazıcılar ile yapılamayan basımları yapılabilir hale getirir. Seri basım özelliğine sahip olması sayesinde zamandan tasarruf sağlar. Uzun ömürlü olması yazıcıların kullanışlılığını artırır. Çalışma şekilleri ve kullanım alanlarına göre farklı yazıcı türleri bulunur. Bunlar için geçerli olan barkod yazıcı fiyatları birbiriyle aynı olmayacaktır.

 

En Çok Tercih Edilen Barkod Yazıcı Modelleri

Temel olarak bakıldığında en çok tercih edilen barkod yazıcı çeşitleri endüstriyel, masaüstü, RFID ve mobil yazıcı türleridir. Tek sektöre hitap etmeyen bu ürünler iş hacmine göre çeşitlilik gösterir. Özellikle endüstriyel barkod yazıcı modelleri için üretim hacmi oldukça yüksektir. Masaüstü yazıcılar ise küçük çaplı işletmeler tarafından tercih edilir, daha düşük iş hacmi için idealdir. Bunlar için belirlenen barkod yazıcı fiyatları da endüstriyel modellere göre ekonomiktir.

 

Taşınabilir özelliği olmasından dolayı mobil barkod yazıcılar öne çıkar. Genellikle açık havada barkod yazmak zorunda olan sektörler tarafından tercih edilir. Bu modeller telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden kontrol edilebilir. Sahada çalışanlar açısından kurtarıcı olarak nitelendirilen mobil barkod yazıcılar yapısı itibariyle fonksiyonel ve işe yarar özelliklere sahiptir.

Önceki İçerikKahve Peelingi
Sonraki İçerikTelegram Grupları ve Telegram Kanalları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz