Özgür Bilgi Kanalı

Giderek gelişen teknoloji, birçok alışkanlığımızı değiştirdiği gibi iletişim kurma yöntemlerimizi de değiştirdi. Bununla birlikte yeni görüşme teknikleri hayatımıza girdi. Whatsapp da bunlardan biri olmakla birlikte dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip bir sosyal ağ. İlk olarak mesajlaşma servisi şeklinde hayatımıza giren Whatsapp ile, şimdilerde görüntülü konuşmadan telefonla görüşmeye kadar birçok işlem yapılabiliyor. En önemli özelliği ise, aynı anda birden fazla kişiyle iletişim kurma imkanı sağlaması. Pratik kullanımı, ücretsiz hizmet sunması ve insanların aralarındaki mesafeye rağmen her an iletişim halinde olmasına olanak tanıması sebebiyle dünya genelinde en çok kullanılan uygulama olma özelliğini taşıyor.

En ekonomik ve hızlı iletişim tekniği olan whatsapp’ta, kullanıcıların güvenliği de göz ardı edilmiyor. Sistem, kullanıcıların başkalarının görüşmesine erişememesi için uçtan uca şifreleme tekniğini kullanıyor. Bu bir nevi güvenilir iletişim sağlasa da, günümüz teknolojisindewhatsapp başkalarının mesajlarını görmehiç de zor değil.

Başkalarının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yolları

Her zaman gerekli olmasa da, hayatın farklı dönemlerinde insanlar arasındaki güveni sarsacak olumsuz durumlar yaşanabilir. Tarafların birbirinden şüphe duymasını gerektirecek bu gibi durumlarda yapılması gereken en mantıklı şey, merak edilenleri birinci elden öğrenmek. Whatsapp, gerek ikili gerekse çoklu iletişimlerde en çok kullanılan yöntem olduğundan, böyle bir anda öncelikli olarak akıllara whatsapp başkalarının mesajlarını okumakmümkün mü sorusu geliyor. Ücretli veya ücretsiz şekilde kullanılabilen casus yazılımlarla başkalarının whatsapp mesajlarını okumak mümkün. Uçtan uca koruma teknolojisi kullanan programda böyle bir ihtimal zor gibi düşünülse de aslında çok kolay!

İhtiyaç halinde hedef cihazın whatsapp mesajlarına erişmek isteyenlerin sanal ortamın bilgi kirliliğinde boğulmasına gerek yok. Yapılması gerekenler gayet basit! Özel geliştirilmiş programlarla çok fazla uğraşmadan istediğin kişilerin whatsapp görüşmelerini okumak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin!

QR İle Başkalarının Mesajlarına Erişme

Whatsapp mesajını okumak istediğin kişi için farklı programlar yüklemek ya da zaman kaybetmek istemiyorsan sen de en sık kullanılan bu tekniği tercih edebilirsin. Herhangi bir yazılım ya da program yüklemeden kullanabileceğin yöntemle istediğin kişinin whatsapp konuşmalarına anında erişmen mümkün. Ancak bunun için karşı tarafın telefonunu eline geçirmen gerekecek.

İlk olarak bilgisayar ya da telefondan Whatsapp Web’e girmelisin. Giriş ekranında gösterilen QR kodu, mesajlarını görmek istediğin cihazdan okuttuğun anda o kişinin Whatsapp görüşmeleri artık senin elinde. Özellikle çocuklarını takip etmek isteyen aileler ya da sevgilisinin kendisini aldattığından şüphelenen kişilerin kullandığı bir yöntem. Bu yöntemle whatsapp konuşmaları okunabilir, gönderilen video ve fotoğraflar görüntülenebilir. Hatta, bilgisayara bile indirilebilir!

Whatsapp başkalarının mesajlarını okumaiçin avantajlı olan bu yöntemin tek dezavantajı, hedef kişinin telefonunu ele geçirme mecburiyeti. Çünkü mesajlara ulaşmak için hedef telefonun, Whatsapp Web sayfasındaki QR kodu taraması gerek. Bir de cihaz sahibinin ayarlar kısmından yapılan işlemleri görebileceğini bilmekte fayda var.

Telefon Takip (Casusluk) Uygulamaları

Başkalarının whatsapp yazışmalarını okumak için en popüler yöntemlerden biri de casus takip programları. Profesyonel özellikte geliştirilen programlar sayesinde cihaz sahibi farketmeden telefonundaki tüm uygulamaları takip etmen çok kolay! Üstelik sadece whatsapp değil, takip etmek istediğin cihazdaki tüm uygulamaları bu programlar sayesinde canlı canlı takip edebilirsin. Android ya da İos telefonlardan kolayca indirilebilen uygulamaların gizli çalışma özelliği, çok tercih edilmesinin temel sebebi. Ayrıca, telefon takip programlarını kullanmak için takip etmek istediğin kişiyle aynı ağda bulunma gibi bir gereklilik de yok. Yani istediğin telefonu, istediğin yerden takip edebilir, cihazdaki tüm uygulamalara yüzde yüz gizlilik prensipleri çerçevesinde erişebilirsin.

Sistemin avantajlarına ek dezavantajı var mı? Diyecek olursak, ücretli olması takip programlarının tek sıkıntısı. Çünkü, parasından ziyade uygulama satın alırken sitelerin çoğu kişisel bilgi talebinde bulunabiliyor. Bu nedenle güvenilir uygulamaların tercih edilmesinde fayda var.

Başkalarının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yazılımları

Mspy:Kullanıcılara başkalarının mesajlarına erişme konusunda çok geniş imkanlar tanıyan program, güvenilir olmasından dolayı da çok tercih ediliyor. Bu yazılımla istenilen cihaz, uzaktan anlık olarak takip edilebiliyor. Arama geçmişinden cihaza gelen ve gönderilen mesajlara, fotoğraf ve videolardan tüm uygulamaların içeriklerine Mspy ile ulaşmak çok kolay. Uygulamayı cihaza yüklerken ‘’gizle’’ seçeneğinin tercih edilmesi durumunda karşı tarafın hiçbir şekilde takip edildiğini anlamaması, programın popüler olmasının temel sebebi.

Mobilespy:Gerek Android gerekse İos işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen Mobilespy yazılımı ile hedef cihazı 7/24 kesintisiz takip etmek mümkün oluyor. Konum takibi, telefon rehberindeki numaraların kimlik tespiti, mesajların ve e-postaların görüntülenmesi, cihazdaki tüm fotoğraf, video ve uygulamalara erişebilme gibi birçok avantaj sağlayan yazılım, Whatsapp’ın güvenlik ilkelerine gölge düşürüyor.

Spybubble:Teknoloji devrinin gelişmiş takip programlarından birisi olan Spybubble, ebeveynler başta olmak üzere çiftler ve işverenler tarafından çok kullanılıyor. Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olan yazılımla hedef telefon her an her yerden takip edilebiliyor. Sadece akıllı cihaz sahibi olma, Spybubble uygulamasını kullanmak için yeterlidir. Bu sistemle hedef cihazın konumu, tüm mesajları, whatsapp görüşmeleri, arama bilgileri ve sosyal medya hesapları görüntülenebilir.

Whatsapp başkalarının mesajlarını okumaprogramları kolay kullanılabilirliği sayesinde en az whatsapp kadar ilgi çekiyor. İnternet üzerinden birkaç adımda indirilecek uygulamalarla hedef cihazı farkedilmeden kesintisiz şekilde takip etmek mümkün oluyor. Akıllı cihazı olan herkes, gerekli yönlendirmeleri takip ederek uygulamaları indirebilir ve istediği kişiyi online ortamın imkanlarından faydalanarak takip etme ayrıcalığını yaşayabilir.

Not: Sponsor Reklam İçeriğidir


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.