Özgür Bilgi Kanalı

Bayanlar İçin 2015 Yaz Modası ve Şık Görünme Tüyoları

Sonunda beklenilen mevsim olan yaz geldi ve havalar ısındı. Bu sıcak havalarda giyilecek kıyafetler de bir önceki mevsime göre elbette değişti. Ancak bir de moda konusu var. Her yıl yaz modası değişiyor ve bayanlar modayı takip etmek için çaba sarf ediyor. Yazın gelmesiyle birlikte genel olarak canlı renkler tercih ediliyor.
2015\’te bayanlar için modanın ipuçlarını öğrenmek isteyenler bu yazıya göz atabilirler. Bu yaz en çok tercih edilen desenlerden biri pötikaredir. Bu desen, hem şık hem de spor kıyafetlerde kullanılabilen ve pastel renklerle karşımıza çıkan bir desendir. Canlı renklerle birlikte kullanıldığında ortaya çok hoş giyimler çıktığı için 2015 modasında yerini aldı. Gelelim vazgeçilmez bohem stiline. Hemen hemen her mevsim ve modada bohem stilinin izlerine rastlamak mümkündür. Bu yüzden 2015 yaz modasında da bohem rüzgarlarının estiğini görebiliriz. Genellikle günlük kıyafetlerde kullanılan bu stil, artık şık ve gece giyebileceğiniz kıyafetlerde de yerini almış durumda. Uzun zamandır devam eden bol pantolon modası, 2015 yaz modasında da etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bol pantolonların yaz mevsimlerinde tercih edilmesinin en önemli sebebi rahat olması ve terletmemesidir. Ayrıca bol pantolonlarla rahat kombinler de yapılabilir. Ancak yeni sezonda bol pantolonlardaki boy kısalmasını da dikkate almak gerekir. Birçok kıyafet detayında süete rastlamak mümkün. Süet detayının kullanılması kıyafetlere ayrı bir hava katıyor. Her mevsim karşımıza çıkan denim kumaşlar 2015 yaz modasında da büyük ilgi görüyor.
Yaz mevsiminin kıyafetler üzerindeki en canlı etkisi çiçek desenleridir. Gün geçtikçe çiçek desenlerine olan ilgi artıyor ve bu deseni artık hemen hemen her kombin parçasında kullanıyoruz. Bu yüzden 2015 yaz modasında da çiçek desenli ürünler oldukça dikkat çekiyor ve tercih ediliyor. Bu yılın yaz modasının değişikliklerinden biri de kıyafetlerde püskül kullanılmasıdır. Eskiye oranla püsküle olan ilgi daha da artmış durumdadır. Ayrıca bu yaz bayanlarda askeri üniformaları andıran kıyafetlere de rastlanmaktadır. Bunun nedeni bayanların militer stili git gide beğenmelidir diyebiliriz. 2015 yaz modasında en sık tercih edilen renkler ise lacivert, beyaz ve sarıdır.

Şık Görünme Tüyoları

Bayanlar günlük hayatta kıyafetlerine ve aksesuarlarına çok dikkat ederler. Çünkü elbette her bayan şık ve güzel görünmek ister. Bunun için de ayna karşısında saatlerce vakit harcar ve giyeceği kıyafeti özenle seçer. Aksesuarlarını da kıyafetine göre uyarlamaya özen gösterir. Şık görünmenin en önemli kurallarından biri kusurları örmektir.
Hiçbir bayan kusursuz değildir. Mutlaka her bayanın hoşuna gitmeyen bir görüntüsü vardır. Bunu örtebildiğiniz takdirde şık görünmek sizin için de mümkün hale gelecektir. Ancak şık görünmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde çok şık ve güzel görünebilirsiniz. Bu yazıda bu hususlardan bahsedeceğiz. Kıyafetleriniz dolabınızda her zaman derli toplu bir halde bulunmalıdır. Böylelikle tüm kıyafetlerinizi rahatça görebilir ve bulabilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerinizin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde kirli bir kıyafet ne kadar doğru bir kombin yaparsanız yapın, üzerinizde hoş durmayacaktır. Bu yüzden giysilerinizin yıpranmamasına ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Güzel ve şık görünmek için pahalı kıyafetler almanıza gerek yok. Yeter ki sizin vücudunuz için en uygun olan kıyafetleri bulun ve tercih edin. Fazla kilolarınızdan rahatsızsanız ve fazlalıklarınızı örtmek istiyorsanız fazla detaylı kıyafetleri giymemeniz gerekir. Çünkü çok fazla detaya sahip olan giysiler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Daha düz renk ve sade tasarımda kıyafetleri tercih ederek fazla kilolarınızı kapatabilirsiniz. Kilonuz fazla olduğu halde dar olan pantolonları giymekten hoşlanıyorsanız hiç dert etmeyin. Pantolonunuz ne kadar dar olursa olsun üzerinize giyeceğiniz bol bir bluz yardımıyla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Belden yukarı kısmınızın görüntüsünden hoşlanmıyorsanız v yaka bluzlar giymeye özen gösterin. Eğer göbeğiniz varsa ve görüntüsünden rahatsız oluyorsanız dar ve çok fazla detayı bulunan kıyafetler tercih etmemeniz gerekir. Boyunuz kısaysa ve bundan rahatsız oluyorsanız üstünüze uzun bluz ve etek giymemeniz gerekmektedir. Çünkü bu tür kıyafetler sizi olduğunuzdan daha da küçük gösterir.
Kilonuzu gizlemek için yine bol pantolonlar tercih edebilirsiniz. Özellikle ispanyol paça pantolonlarla yapacağınız kombinler hoş duracaktır. Takılarınızı, çantanızı ve ayakkabınızı mümkün olduğunca kıyafetlerinizle uyumlu seçin. Böylelikle siz de şık ve güzel görüneceksiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.