Özgür Bilgi Kanalı

biletdukkani.com en uygun Uçak bileti
Kavuşmak bir bilete bakar. Sende hemen Bilet Dükkanı uygulamasını indir ya da biletdukkani.com’a gir, ucuz uçak biletini hemen al! Apple Uygulama indir

Londra Uçak Bileti

Londra’da; Buckhingam Palace, Big Ben, Piccadily Circus, London Eye, London Bridge ve müzeleri mutlaka ziyaret edilmeli.

İki bin yıl önce Romalılar tarafından kurulmuş, XXI. yüzyılda dünyanın en önemli iş, moda, müzik ve finans merkezlerinden biri olan Londra’da on beş milyona yakın insan yaşamakta.

Thames nehrinin ikiye böldüğü, kelime olarak manasının akan nehir olduğu düşünülen, 143’ten fazla kayıtlı park ve bahçenin olduğu bu yeşil şehirde üç yüzden fazla farklı dil konuşuluyor.

Londra, Kuzey Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olarak beş ayrı havaalanına ev sahipliği yapıyor.

Bunların içinde en büyükleri, özellikle uluslar ve kıtalar arası uçakların indiği Heatrow ve Stansted. Bu iki büyük havaalanını, kısa mesafe uçuşların çoğunlukta olduğu Gatwick, Luton ve London City Airport takip ediyor.

Pegasus uçuşunuzla Stansted Havaalanı’na iniş yaptınız. Stansted’den 15 dakikada bir kalkan trenler, 46 dakikada şehrin merkezindeki Liverpool Caddesi’ne varıyor.

Şehir merkezine ulaşım için otobüs, uzun sürdüğü için önerilmeyen, ama mümkün olan bir yöntem.

30 dakikada bir kalkan Terravision A5 40 dakika sonrasında; National Express A9 bir saatlik bir yolculuk sonunda şehre ulaşmanızı sağlıyor.

Heatrow’dan Şehre Yolculuk

15 dakikada bir kalkan tren Heatrow Express 15 dakikada Paddington İstasyonu’na varıyor. Üstelik içerisinde internet de olduğu için her türlü işinizi halledebiliyorsunuz.

Dilerseniz önceden www.heathrowexpress.com sitesinden yerinizi ayırtabilir, ya da trene binmeden, makinelerden kredi kartınızla biletinizi alabilirsiniz.

Heatrow-Londra arasında metroyla ulaşım da mümkün. İlk metro 05:02, son metro 23:35’te kalkıyor.

Londra’da Gezilecek Görülecek Yerler

Kraliçe Elizabeth’in sarayından, British Museum’a, Big Ben kulesinden Trafalgar Meydanı’na… Londra’da görülecek çok fazla müze, dolaşılacak sayısız sokak var.

Buckingham Palace

Saray Kraliçe Elizabeth’in Londra’daki evi. 1837’den beri kraliyet ailesi burada yaşar. Kraliyet koleksiyonundan örneklerin sergilendiği Queens Gallery, özel günlerde kullanılan el arabalarının bulunduğu Royal Mews ve bazı salonları halka açık. Günde iki kez yapılan asker değişim törenini izlemek şart.

Trafalgar Square

Adını, Amiral Horatio Nelson komutasındaki İngiliz donanmasının, Fransız ve İspanyol donanmalarını yendiği Trafalgar Savaşı’ndan alan Londra’nın bütün kutlamalarının, büyük konserlerin yapıldığı ana meydanından şöyle bir yürüyüp geçmeden dönmek olmaz.

Baku Uçak Bileti

Bakü; Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başkentidir. İstanbul’dan 1800 km uzaklıkta yer alan ve Kafkaslar’ın en büyük şehri ünvanına sahip olan bu kent; adını Farsça ”Büyük Rüzgar” anlamına gelen ”Bad-ı Kübra” dan almaktadır.

Sanayi, ticaret ve kültür merkezi olan bu şehir; aynı zamanda bir liman kenti olmasıyla da doğudaki benzerlerinden ayrılır.

Bakü de uluslararası uçuşlar için Haydar Aliyev havalimanı kullanılmaktadır, üçlü kodu ”GYD” dir, şehrin 20 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. İstanbul’dan Bakü’ye uçuş süresi yaklaşık 2 saat 40 dakikadır.

İstanbul’dan Türk Havayolları, Pegasus, Azerbaycan Havayolları, ayrıca Ankara’dan Azerbaycan Havayolları’nın Bakü’ye direkt seferleri mevcuttur.

Bakü Gezilebilecek Yerle

Bakü’nün kent merkezi 12. Yüzyılda yapılan yüksek surlarla çevrili “Icheri Sheher” olarak adlandırılan tarihi bölümüdür. Modern ve yüksek yapılar ile Bakü’nün modern yüzüne tanıklık edeceksiniz. İslam, Avrupa ve Sovyet mimarisinin esintilerini bu şehirdeki yapılarda görebilirsiniz. Kent merkezini oluşturan tarihi bölüm Icheri Sheher UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır ve içerisinde 50’den fazla mimari eser bulunmaktadır.

Shirvanshakhs Sarayı, Synyg Gala, Kız Kulesi bu bölümde yer alan başlıca önemli eserlerdendir. Shirvanshakhs Sarayı, Bakü’nün Şirvan Şahları’na başkentlik yaptığını belirten etkileyici bir eserdir. Kız Kulesi de yine bu bölümde yer alan büyüleyici bir anıttır. Bu anıt gökyüzünden bakıldığında Q şeklinde görünmektedir. Bakü’nün en önemli caddesi ise Targovaya Caddesi’dir. Cadde üzerinde önemli taş yapılar, ünlü mağazalar bulunmaktadır.

Bakü’de görülmesi gereken önemli bir nokta da Surakhanı yerleşim alanının 30 km kuzeydoğu tarafında bulunan Ateshgah Tapınağı’dır.

Frankfurt Uçak Bileti

Genelde adı kitap ya da otomobil fuarıyla anılan Frankfurt, Almanya’nın fuar şehri ve finans merkezi olarak tanınır. Frankfurt’un yıl boyunca dünyanın dört bir yanından misafir ağırlamasının tek sebebi elbette yalnızca fuarlar değil.

Tarihi, özgün mimarisi, kültürü de burayı Almanya’da en çok ziyaret edilen şehirlerden biri haline getiriyor.

Frankfurt, Main Nehri kıyısı boyunca konumlanmış müze, sanat galerileri ve tarihi yapılarıyla gotik mimarinin en güzel örneklerini barındırıyor.

Şehir aynı zamanda dünya edebiyat tarihinin en önemli ustalarından Johann Wolfgang von Goethe’ye de ev sahipliği yapmış; Goethe en ünlü eserlerinden bazılarını burada yazmıştır.

İkinci Dünya Savaşı’nda hasar gören şehirde yıkılan binaların yerine gökdelenler yapılmış. Eski ve yeni yapıları bir arada oluşuyla meydana gelen zıtlığın da kendi içinde bir ahengi var.

Hem görsel hem de kültürel anlamda gezilmesi görülmesi gereken önemli dünya şehirlerinden biridir Frankfurt.

Almanya’nın diğer şehirlerine göre nispeten daha ılıman bir iklime sahip olan şehirde yazlar genelde güneşli geçerken, kışlar sert geçer.

Bu yüzden şehrin tadını çıkararak dolaşmak için en iyi zaman yaz ya da bahar aylarıdır.

Frankfurt uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonra şehirde rahat bir ulaşım için araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Eğer gideceğiniz yerler şehrin merkezinden çok uzak değilse çoğu yere yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Çünkü Frankfurt şöhretine karşılık oldukça küçük bir şehir.

Daha uzak noktalar için raylı sistem şehirdeki en iyi çözüm.

Frankfurt metrosunun ve tren hattının yaygın bir ağa sahip olması, bu şehirde ulaşımı sorun olmaktan çıkarıyor.

Tüm toplu taşıma araçlarında kullanabileceğiniz bir günlük bilet edinirseniz bütün gün istediğiniz yere aynı bileti kullanarak yolculuk yapabilirsiniz.

Frankfurt’ta Gezilecek Görülecek Yerler

Frankfurt küçük bir şehir olmasına rağmen gezip görmeniz gereken yer sayısı oldukça fazla.

Özellikle sanata ilgi duyuyorsanız Main Nehri boyunca konumlanmış olan sanat galerileri sizi çok mutlu edecek.

Müze ve tarihi eserler yönünden de oldukça zengin olan Frankfurt, sanata ve tarihe değer veren bir şehir. Ayrıca yıl içinde farklı zamanlarda birçok festival ve fuar da düzenleniyor.

Bu yüzden Frankfurt’ta sıkılmanız ya da yapacak bir şey bulamamanız pek mümkün değil.

Frankfurt Kitap Fuarı

Özellikle ekim ayı içerisinde bir seyahat planınız varsa Frankfurt Kitap Fuarı’na uğramadan dönmemelisiniz.

Dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Frankfurt Kitap Fuarı eğer profesyonel değilseniz, yani sadece okuyucuysanız son iki gün sizlere kapılarını açıyor.

Alte Oper

Almanya’nın en önemli opera salonlarından biri olan Alte Oper Frankfurt’ta bulunuyor. İsterseniz burada opera dinleyebilirsiniz.

Ancak bir opera dinlemeseniz de Rönesans stili bu eski opera binasını görmeden gitmeyin. Opera binası önündeki parkta yürüyüş de yapabilirsiniz.

Biletimi nasıl satın alabilirim?

Web sitemizden, Mobil uygulamalarımızdan kredi kartınla veya 0850 241 1923 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak biletini satın alabilirsin.

PNR numarası nedir? PNR numarası ile nasıl işlem yapabilirim?

Açılımı, Passenger Name Record olan PNR; yolcu ismi kaydı anlamına gelir. Daha önce rezervasyon yaptırdığın veya satın aldığın uçuşunla ilgili işlemleri kolayca gerçekleştirmeni sağlar.

PNR Numarası ve soyadın ile sorgu yaparak daha önce rezervasyon yaptırdığın veya satın almış olduğun uçuşun detaylarını görüntüleyebilir, rezervasyonu tamamlanmış uçuşlarını satışa çevirebilirsin

Online check-in işlemi nedir, nasıl yapabilirim?

Bilet Dükkanı üzerinden online check-in işlemini yaptırmak için ”Online Check-in” alanına ”Rezervasyon Kodu (PNR)” ile ”Yolcunun Adı” ve ”Yolcunun Soyadı” alanlarını doldurduktan sonra ilgili havayolunun online check-in sayfasına yönlendirilerek işlemini kolayca tamamlayabilirsin.

Mobil check in nedir?

Mobil check-in, yolcunun biletlenmiş olan uçuşlarını yapmak üzere havaalanına gelmeden check-in işlemlerini mobil cihazlar üzerinden yapabilmelerine olanak sağlayan özelliktir. Yolcular bu sırada koltuk seçimi de yapabilirler. Bu işlem sonunda yolcular biniş kartı yerine kullanılan bir barkod temin etmiş olurlar ve bu barkodları biniş kapılarındaki cihazlara okutarak uçaklarına binebilirler. Bu hizmetten yararlanmak isteyen yolcular sadece kabin bagajları ile uçabilirler. Kabin bagajı dışında bagaj teslimi yapılacak ise check in yapılmış olsa dahi kontuara gidilmesi gerekir.

Uçak bileti alırken izleyeceğim yol nedir?

Bilet işlemi yaparken “Nereden” kısmına uçağa bineceğin şehri, “Nereye” kısmına ise gitmek istediğin şehri girmen gerekiyor. (Unutma, bazı şehirlerde birden fazla havalimanı bulunduğu için, ineceğin havalimanını kontrol etmende fayda var.) Dönüş tarihin şimdiden belliyse, “Dönüş” butonuna tıklayarak, dönüş yapacağın şehri seçebilirsin. Uçak bileti alacağın tarih ve detayları son kez kontrol edip, “Ara” butonuna basabilirsin. Filtreleme alanından; aktarma, gidiş saatleri, havayolları, bagaj, havalimanları, uçuş süresi ve fiyata göre filtreleme yapabilirsin. Sana en uygun uçuşu listeden seçerek, kişisel bilgilerini gireceğin bölüme devam edebilirsin. Ödeme ekranına ulaştıktan sonra gerekli alanları doldurup bilet işlemlerini tamamlayabilirsin.

Uçak bileti bilgisi SMS olarak geliyor mu?

Uçak biletini başarılı bir şekilde aldıysan ve iletişim bilgilerini eksiksiz bir şekilde girdiysen; gerekli bilgilendirmeleri ve bilet detaylarını SMS ile kısa sürede sana göndermiş olacağız.

Biletimi iptal etmek istiyorum.

Bilet iptalleri hava yolu firmalarının kuralları çerçevesinde yapılmaktadır. Biletini iptal edebilmen için 0850 241 1923 numaralı çağrı merkezime ulaşarak iptal isteğini gerçekleştirebilirsin.

Bilet indirimi nasıl alabilirim?

Bilet indirimi yakalamak için tüm iletişim izinlerini verebilir, App Store ve Play Store üzerinden uygulamamızı yükleyebilir; kampanya ve duyurularımızdan anında haberdar olabilirsin.

Havalimanı otopark ücretleri Ne kadar?

Havalimanı otopark ücretleri, havalimanı işletmelerinin belirlediği fiyatlar üzerinden tahsil edilmektedir. İstanbul’da ortalama 24 saatlik otopark kullanımı ise; 50-65₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Bavul güvencesi nedir?

Uçuşunuz sonrasında bavulunuzla ilgili yaşadığınız sorunlarda, ilk yapmanız gereken ilgili hava yolu firmasının kayıp eşya ofisini ziyaret etmek olmalıdır. Bazı durumlarda ilgili hava yolu firmalarının yer hizmetleri için iş birliği yaptığı birimler üzerinden de bu ziyareti gerçekleştirebilirsin. Bagajında fark ettiğin bir hasarı rapor tutarak bildirmen, sürecin daha sağlıklı ilerlemesine katkı sağlayacaktır.

Bavul ağırlık bilgileri uçuşa göre değişiyor mu?

Bavul ağırlık bilgileri almış olduğunu bilet sınıfına göre değişmektedir. Her yolcu farklı sınıflamalara göre belirlenmiş bagaj hakkını kullanabilir. Uçuşun öncesinde bilet işlemleri ekranında bagaj hakkını öğrenebilir, ek bagaj hakkı satın alabilirsin.

Havalimanında kaybolan bavulumu nasıl bulurum?

Hava yolu şirketine bagajını teslim ettikten sonra bagajın kaybolursa kayıp eşya bürosuna giderek talepte bulunabilirsin.

biletdukkani.com uçak bileti gezi rehberi

Son Eklenen Yazılardan;

Gümüşhane Gezi Rehberi

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Gümüşhane de antik zamanlarda birçok medeniyetin yaşadığı en özel şehirlerimizden bir tanesi. Harşit Çayı’nın sınırladığı ve vadi yatağına kurulmuş olan bu şehirde, Karadeniz havasını solumak mümkün. Devamı için tıklayınız: https://www.biletdukkani.com/blogs/gezilecek-yerler/guemueshane-gezi-rehberi

Hakkari Gezi Rehberi

Hakkâri, ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan, İran ve Irak ülkelerine sınır komşusu olan bir ilimizdir. Ülkemizin en yüksek bölgelerinden birisi olan şehrin neredeyse tamamı dağlarla çevrilidir. Devamı için tıklayınız: https://www.biletdukkani.com/blogs/gezilecek-yerler/hakkari-gezi-rehberi

Elâzığ Gezi Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi’nin dördüncü büyük ili olan, Dadaşlar diyarı olarak bilinen Elâzığ, tarihi yapıları ve eşsiz doğası ile bilinir. Açık konuşmak gerekirse, bölgenin en gelişmiş ilidir. Devamı için tıklayınız: https://www.biletdukkani.com/blogs/gezilecek-yerler/elazig-gezi-rehberi

En uygun uçak bileti için tıklayınız: https://www.biletdukkani.com

@biletdukkani


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.