Eskiden varlığı bir zenginlik belirtisi olan alet iken günümüzde ise belki de bu aletin bulunmadığı bir ev yoktur. Üstelik giderek daha küçülmesi ve herkes tarafından daha rahat kullanılmasıyla herkesin gözünde ayrı bir yer edinmiştir.
Geçmiş zamanlarda ona sahip olabilmek için her şeyi göze almışızdır. Sonunda sahip olmayı başardığımızda ise daha nasıl açıp kapanacağını bile bilmezken zaman geçtikçe her ayrıntısını öğrenmiş şekilde buluyoruz kendimizi. Hem geçen zamana şaşırıyoruz hem de öğrendiğimiz bilgilere. Bu hızla devam edildiği için de bilgisayar günümüzde temel iletişim haline gelmiş bir icattır bu cihaz. Çünkü sosyal hayatta yapabildiğimiz film, müzik, oyun gibi hobilerimizi bilgisayar üzerinden de yapabildiğimiz için bilgisayarla daha çok zaman geçirirken bulduk kendimizi.

İsminin hakkını ziyadesiyle veren geleceğe yön verecek olan cihazdır. Aslında bu cihazlarımız da tıpkı insanlar gibi bakım ve ilgi isteyen bir alettir. Aksi takdirde performans düşmesi şeklinde cevap verecektir bize.
Bilgisayarın nimetleri saymakla bitmez aslında uzun mesafeden bile olsa annen ve babanla iletişim kurabilir arkadaşlarınla haberleşebilir hatta yeri gelir uzun soluklu bir planını bile bilgisayarının üzerinden yapabilirsin. Böyle bir cihaza sahip olmak müthiş bir şanstır.
Aslında bilgisayarda kendi içerisinde bir evrim süreci geçirmiştir. İlk bilgisayarınızın halini hatırlayın çok sert hatları olan bir monitörünüz, tok bir ses çıkarabilen klavye ama şimdiki hali öyle mi çok daha estetik ve çok daha kaliteli olarak karşımıza çıkan aletlerdir.

Önceki İçerikSaç Bakımı ve modelleri Nasıl Yapılır? Saç Maskesi ve Saç Kesimi
Sonraki İçerikBİTKİ ÇAYLARININ KULLANIMI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz