Özgür Bilgi Kanalı

Bitstrips Uygulaması Nedir?
Birkaç ay önceden bu yana sıklıkla paylaşılan ve kişiye özel olan karikatürler artık Facebook sayfalarında dikkat çekmeye başladı. Bu olayın kaynağı “Bitstrips” desek ne dersiniz? Sosyal medyada paylaşılan içerikler o kadar hızla değişiyor ki insan ayak uydurmakta zorlanıyor. Facebook ilk ortaya çıktığı zamanlarda paylaşımlar yazı ile yapılıyordu. Daha sonraları teknolojinin çok kısa bir sürede gelişmesinden dolayı bu paylaşımlar ilk olarak fotoğraflara ve ardından da anında paylaşılabilen videolara dönüştü. Hatta sadece yazı paylaşılan bir sosyal ağ olan Twitter bile fotoğraf ve video paylaşımına yabancı kalamadı.
Hızlı bir tüketime sahip olan sosyal medya kullanıcısı yeniliklere ve farklı olan her şeye karşı aç. Değişik bir şey gördüğü zaman bu kimsenin gözünden kaçmıyor ve hemen kabul görüyor. İşte bundan dolayı Bitstrips dünyanın dört bir yanındaki sosyal medya kullanıcıların ağına takıldı ve çok kısa bir sürede büyük bir çılgınlık halini aldı. Verilere baktığınız zaman bu IOS uygulamasının en çok indirilenler arasında ikinci sırayı aldığını hemen görürsünüz. Bu uygulama ile kişiler kendi karakter ve karikatürlerini yaratıyorlar. Uygulama ile ilgili size biraz daha ayrıntılı bilgi verelim. Uygulamayı indirdiğiniz zaman size yüzlerce tip veya mekân üzerinde çalışma olanağı sunuluyor. Siz burada karikatürünü yaratmak istediğiniz kişiye en çok benzeyen yüzü, saç şeklini, ten rengini, aksesuarları hatta sakallarını ve çillerini seçerek kendiniz bir karakter yaratıyorsunuz. Ondan sonra yarattığınız karakterinizi istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Uygulamanın en can alıcı noktası ise hayat verdiğiniz karakterinizin konuşma balonunu doldurmaktır.
Bu son çılgın uygulamayı bazı insanlar eğlence dışında da kullanıyorlar. Örneğin bu uygulamalar ofis sunumlarında, evlilik davetlerinde, tebrik kartlarında ve okul dersleri gibi çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Bitstrips uygulamasının özellikle eğitim ve öğretim dünyasında oldukça işe yaracağı düşünülmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.