Özgür Bilgi Kanalı

Astronomi, hayatımızın içinde olan bilimdir. İlgilenmiyorum diyenlerin bile burçlarıyla ilgili birkaç bilgiyi söylediğini görürüz.
Burçlar bize karşımızdaki kişiyi tanımamızda ipuçları verir. Tabiki sadece güneş burcuyla hareket etmemek gerekir. Her kişi doğduğunda, doğum haritasında gezegenlerin yeri farklıdır. Bu gezegenler ve açıları doğum haritasında ayrıntılı görülmektedir. Yükselen burç, alçalan burç, ay burcu gibi birçok ayrıntı vardır ve bunların hayatımızda etkileri görülmektedir. Birini yeni tanıyorsanız burcunu mutlaka sorarsınız. Burçlara inanmayan bir kısım insan olsa da astrominin bir bilim olduğunu unutmamak gerek. Burçlar hakkında bileceğiniz bilgiler her zaman işinize yarayacaktır. Bayanların dikkatini çekmek o kadar kolay değildir. Hoşlandığınız bayanın burcunu öğrenin ve burcuna göre neler yapabileceğinizi yazımızda okuyun.

Balık burcu kadını

duygusaldır ve evinde zaman geçirmekten hoşlanır. Sıcak ve samimidir. Sezgileri kuvvetlidir ve hayal gücü çok yüksektir. Melankolik bir yapısı vardır. Olumsuz bir durumdan çok çabuk etkilenebilir. İletişimi sever, hayallerini anlatmaya bayılır. Sevgiye çok önem verir ve kıskançtır. Sürekli sevildiğine ikna olmak ister ve karşıdakinin sevgisini sorgular. Sahip olduklarını kaybetmek istemezler. Kolay kolay ev değişikliği yapamazlar. Eşyalara, insanlara bağlıdırlar. Evlerinin duvarlarını bile bir başka görürler. Sanata düşkünlerdir. Çevresi tarafından beğenilmeyi çok önemserler. Çok sert bir mizacınız varsa balık burcuyla anlaşmanız zorlaşacaktır. Balık burcu bir bayanı etkilemek istiyorsanız samimi ve içten olmalısınız. Ilımlı bir yapınız olmalı. Romantik erkekler balık kadınını çok etkiler. Ona şiirler okuyun, şarkılar söyleyin, sahilde mumlar yakın. Balık burcu kadını kıskançtır ve kıskanılmak ister. Çok hareketli, maceracı bir erkek balık kadınını korkutur. Hayalinde bir erkek profili oluşturmuştur ve onun dışına çıkmaz. Açık olun, duygularınızı net ifade edin. Balık kadını mutlaka sizi fark edecektir.
Kova kadını
zekasıyla dikkat çeker. Realist bir yapısı vardır. Bir şeyi görmek istediği gibi, olduğu gibi görür. Özgür olmak olun için önemlidir. Sıkıntıya gelmez. Aklına eseni yapmak ister. Bireysel kararlar alır. Erkekler için zor kadınlar tabiri kova kadınına uygundur diyebiliriz. Kova kadınına göre marka giyinmek kalitedir. Modayı takip eder, son moda kıyafetleri giymeyi sever. Süsüne düşkündür ve dikkat çekmek hoşuna gider. Sıradışı kararlar almak onun işidir. Denenmemişi denemek ister. Yeni şeyler öğrenmeyi sever ama bunu yaparken bile ben biliyordum zaten demeyi eksik etmez. Maddi konuları çok kafaya takmaz. Para harcamayı sever. Cimri bir erkekseniz kova kadınının dikkatini çekmezsiniz. Mızmız, sürekli şikayet eden kişiler kova kadınına göre değildir. Kova kadınını sıkmayın, onu değiştirmeye çalışmayın. Kıskançlık onu daraltacaktır ve sizden uzaklaşacaktır. Onunla yeni fikirlere açık olun. Maceracı ruha sahip erkekler kova kadınına çok uygundur. Sanatla ilgilenin ve kova kadınıyla bir kursa gitmeyi planlayın. Adrenalin ağırlıklı aktiviteleri sevip sevmediğini sorun ve böyle bir organizasyona beraber katılın.
Oğlak kadını
için güven çok önemlidir. İş ortamında da özel hayatında da kendini güvende hissetmek ister. Maddi ve manevi güveni için gelecekle ilgili plan yapar. Planlı ve proğramlı olmak onun hayatının anlamıdır. Ani çıkan problemler onu rahatsız edebilir. Karmaşadani belirsizlikten nefret eder. İlk bakıldığında sert ve ketum bir görüntüsü vardır ama tanıdıkça o sert kabuğunun altındaki yumaşak yüreğini görebilirsiniz. Biraz çaba harcamanız gerekir. Sabırlı olan oğlak kadınının kalbini eline alacaktır. Sorumluluklarını bilen oğlak kadını evini ve yuvasını çok sevecektir. Erkekte olgunluk, güven ve ciddiyet arar. Cıvık hareketler yapan biri oğlak kadınını rahatsız edecektir. Kendine güvenen, ayakları yere basan, güçlü erkekler hoşuna gider. Oğlak kadınının yanındaysanız, onun kadar güçlü olmanız şart. Kıskanç olan oğlak kadını hayatındaki erkekten şüphelenirse sonuca varmak için uğraşacaktır. Kanıtlanabilir belgeler bulduğunda da asla affetmez. Oğlak kadınını bastırmaya, sindşrmeye çalışmayın. Bunu hissederse kendini kanıtlamak için güç savaşına girebilir. Geleceğe dair planlarınızı oğlak kadınının yanında söyleyin. Güvenliğe önem verdiğinizi hissettirin. Ilımlı olmaya çalışın ve onunla iddalaşmayın.
Yay kadını
demek eğlence demektir. Maceracıdır, gezgindir, felsefiktir. Yeni yerler keşfetmek hoşuna gider. Girişkendir, yeni şeyler öğrenmek onun hayatını heyecanlı kılar. Kısıtlanmayı sevmez, özgür olmak ve özgür hissetmek için sıradışı şeyler yapabilirler. Yeni fikirler üretirler. Sürekli bir değişim söz konusudur. Çok sakin bir tavırdayken birden sinirlenebilirler ve tepki gösterebilirler. Duurumlara ve olaylara göre değişken yapıdalardır. Evde çok fazla zaman harcamayı sevmezler, dışarıda bir hayat vardır ve gerçek hayat odur. Evlerinin dağınık olduğunu görebilirsiniz. Düşündüğünü hemen söyler ve sonrasında alacağı tepkiyi pek düşünmez. Yay kadınıyla bir hayat geçirmek istiyorsanız çok kuralcı olmamalısınız. Onu kıskanarak sıkmamalısınız. Duygu değişimlerine sabır göstermelisiniz. Onunla birlikte sırt çantanızı alıp hiç görmediğiniz yerleri keşfetmelisiniz. Geleceğe dair planlarınız onu pek etkilemeyecektir. Zamanın ne göstereceğini yaşamak ister. Yay kadınıyla psikolojik konuşmalar yapın. Sanatsal etkinliklere katılın. Kıskançlık krizlerine girmeyin. Aşık olduğunuzu direkt söyleyin. Özgür ruhlu erkekler hoşlarına gidecektir.
Akrep burcu kadını
sezgileri çok kuvvetlidir. Tutkulu bir aşk yaşamayı tercih eder. Cinsel uyum onun için önemlidir. Ten uyumuna dikkat eder ve karar vermesinde bu konu çok etkilidir. Bu yüzden akrep kadınını etkilemek istiyorsanız parfüm seçiminde çok özenli olmalısınız. Güzel bir kokuyu hemen farkederler ve sizi gözlem altına almaya başlarlar. Kararlı tavrı vardır, sevdiği kişiyi kolay kolay bırakmazlar. Güçlü olduklarını göstermek hoşlarına gider. Çok sıradan bir ilişki onu sıkacaktır. Çok tutkulu bir ilişki yaşamalıdır. Hayatındaki erkeğin ona deli aşık olmasını ister. Güçlü bir yapısı olduğu için güçlü erkeklerden hoşlanırlar. Onlara göre, bir erkek geleceğe dair planlar yapmalıdır ve maddi manevi güvenliği sağlamalıdır. Aşkınızı doyasıya gösterin ancak yeri geldiğinde de bir duruş sergileyin. Herşeye tamam demeyin. Fikriniz çok değişmemeli, kararlı adımlar atmalısınız. Ben senin yanındayım cümlesini çok kullanın. Ona her konuda destek olmanızdan çok etkilenecektir. Akrep burcu kıskanılmayı da kıskanmayı da çok sever. Bazen kıskançlık tartışmaları ilişkiyi daha tutkulu hale getirebilir.
Terazi kadını,
fiziksel olarak çok dikkat çekicidir. Estetik görüntüsü herkesi cezbeder. Uzun boyları vardır. Dengeli ve huzurludur. Lüksü sever ve bulunduğu ortamda rahat olmak ister. Gezmeyi sever ve sosyal arkadaşlıklardan hoşlanır. Çevresinde onu beğenen birkaç kişi olsun ister. Birilerinin onu farketmesi ve onunla ilgilenmesi özgüvenini arttırır. Duygusal yapısının yanında mantıklı yanını da kullanır. Evde pek vakit geçirmez ve izin günlerinde hemen dışarıya kaçarlar. Arabalarına binip nereye gittiklerini bilmeden seyahat yapabilirler. Eğer bir terazi kadınını etkilemek istiyorsanız ona bolbol iltifat edin. Çok estetik durduğunuzu ifade edin. Ellerinin ve saçlarının güzelliğinden bahsedin. Eleştiriye çok açık olmayan terazi kadını yererek etkileyeceğinizi düşünmeyin. Çok duygusal erkekler ona itici gelecektir. Duygusal ama bir o kadar da mantıklı erkek modeli çizin. Romantik oalcaksanız denenmemiz birşeyler yapın. Klasik romantizm hareketleri ona sıradan gelecektir. Çok hareketli biri değilseniz terazi kadını yanınızda sıkılabilir. Sosyalleşin ve bir yerlere gidin. Arkadaşlarınızla buluşun ve bol muhabbet yapın. Beraber dışarda vakit geçirin. Evdeyseniz o söylemeden siz hadi dışarı çıkalım deyin. Hemen gözleri parlayacaktır.
Başak kadını,
detaycı ve titizdir. Analiz gücü çok fazladır. Gözlem yapmayı ve olayları en ince ayrıntısına kadar düşünmeyi sever. Maddi olarak güvende olmak ister. Çalışmayı sever vepara biriktirir. Çok modern gözükseler de gelenekçi tavırları vardır. Mahremiyeti çok fazla dile getirmeyi sevmez. Özel kalması gereken şeyler varsa bu asla dile getirilmemelidir. Dürüst ve sadıktır ve hayatındaki kişiden de bunu bekler. Şüphelendirmeye çalışırsanız en büyük hatayı yaparsınız. Çok küçük bir olayı bile günlerce açıklamak zorunda kalabilirsiniz. Net ve ne istediğini bilen bir erkek olun. Başak kadını zekasına çok güvenir. Onun zekasıyla ilgili espiriler yapmayın. Bir konuda ona danışmanız onu mutlu edecektir. Ruhu okşanacaktır ve size daha samimi yaklaşacaktır. Gleceğe dair planlarınız olsun ve bunu başak kadınıyla paylaşın. Çok duygusal tavırlar onu sıkacaktır. Daha elle tutulacak cümleler duymak isteyecektir. Aklına yatacak cümleler kurun, kalbi ona eşlik edecektir. Cimri erkek olmayın ama çok savruk da olmayın. Huzursuz olduğu zamanlarda olumlu yaklaşın ve ona güven verin.
Aslan kadını,
kıyafetlerine dikkat eder. Bakımlı olma çabasındadır. Bir yere girdiğinde dikkat çekmek ister. Lüks yaşamı sever ve para harcamaktan hoşlanır. Özgürlüğüne düşkündür, çok fazla sıkıntıya gelemez. Canını sıkan bir durum olduğunda buranın krali benim der gibi efelenir. Kin güder ve kolay kolay affetmez. Aslan kadının arkadaşı sayılıdır, çevresinde çok fazla kalabalık göremezsiniz. Aslan burcu kadını gururludur, haksız olduğunu görse dahi geri adım atmaz. Aslan kadınını etkilemek istiyorsanız onun gururunu okşayın, sürekli övün. Aslan kadını başka kadınlarla kıyaslanmayı sevmez ve hep bir numara olmalıdır. Başka kadınlarla kıyaslarsanız çok rahatsız olacaktır. Kıskanç erkek modeli aslan kadınına göre değildir. Özgürlüğünün kısıtlandığını hissettiğinde sizden uzaklaşacaktır. Eleştiriye açık olduklarını söyleyemeyiz, eleştirmeyin. Sert yapılı erkekler dikkatini çekse de ona emreden bir erkeği sevemez. Tam tersi kendisi yönlendirmek ister. Onun yönetme isteğine anlayış göstermelisiniz. Dürüst olun ve net cümleler kullanın. Sizden uzaklaştığını hissediyorsanız çok fazla oralı olmayın. Daha da üstüne gitmeniz sizden iyice soğutacaktır. O sizi seviyorsa geri dönecektir. Sabırlı olun.
Yengeç kadını
tam bir anaç diyebiliriz. Evde vakit geçirmeye, çiçeklerini sulamaya, hayvanları beslemeye bayılır. Onun için huzur, evindedir. Sıcaktır ve evcimendir. Alıştıkları şeyleri kolay kolay bırakamazlar. Ev değiştirirken, yeni eşya alırlarken eskilerinden vazgeçemezler. Sezgileri kuvvetli olduğundan duygularıyla hareket ederler. Ne hissediyorlarsa arkasından giderler. Maddi ve manevi olarak huzuru ararlar. Çocuklara bayılırlar. Gelenek ve göreneklere önem verirler. Yengeç burcu kadını kıskançtır. Biraz utangaçtır ama yeterli desteği alırsa kabuğundan çıkar. Yeter ki kendini güvende hissetsin. Yengeç kadını duygusal ve romantik erkeklerden hoşlanır. Onu sevin ve arada şiirler okuyun. Kıskandırarak ilgisini çekmek istiyorsanız dikkatli olun çünkü bunu unutmayacaktır ve ara ara size hatırlatacaktır. Nereye gittiğinizi, ne yaptığınızı, yanınızda kimin olduğunu sürekli soran bir kadın haline dönüştürürsünüz. Yengeç kadınına samimi ve sıcak olun. Onu eleştirmeyin ve davranışlarını sorgulamayın. Alışkanlıklarını bırakmayacağı için onu vazgeçirmek için baskı yapmayın. Konuşmak istmediği konular olabilir, zorla öğrenmeye çalışmayın. Sevgiyle yaklaşın, sevgiyle yaklaşacaktır.
İkizler kadını
kabına sığmaz. Zekidir ve yeni bilgi öğrenmeye bayılır. Bazı konularda araştırma yapar ve birçok alanda birşeyler bilmek ister. Kahkaha atmayı sever, hareketlidir, maceracıdır. Fikirleri değişkendir, aklına eseni yapar. Bakımlıdır ve bakımlı olan erkekleri çekici bulurlar. Spor yaparlar. Kendi sağlığına dikkat eden erkek isterler. İkizler kadını çok duygusal değildir. Duygusal zamanları vardır ancak bu yönlerini görmeniz çok kısa sürecektir. Arkadaşları onların bölünmez parçaları gibidir. Arkadaşları azaldığında kendini kötü hisseder. Çevresinde çok insan olmalıdır ve onu sevmelilerdir. Küs kalamazlar. Çok farklı karakterde insanlar hayatındadır. Keşfetmeyi seven ikizler kadını, gizemli kişilerin karakterini çözmeye çalışır. Eğer ikizler kadınını etkilemek istiyorsanız gizemli tavırlar içinde olmalısınız. Sizi tam tanıdığını asla düşünmemeli. Siz kaçtıkça o sizi takip edecektir. İkizler kadını konuşmayı çok sever. İyi bir dinleyici olmalısınız. O konuşmalı, siz severek dinlemelisiniz. Dinler gibi yaparsanız hemen farkedecektir ve tepki verecektir. İkizler kadınıyla çılgın zamanlar geçirmelisiniz. Evde vakit geçirmek onlara göre değildir. Eğnemeye gidin, yeni yerler gezin, yeni yemekler tadın. Saatlerce sabit kalabilen ve sakinliği seven biriyseniz ikizler kadını size uygun olmayacaktır. Duygusal erkekler onlara göre değildir. Onu kaybetmemek için gözyaşı dökmeniz çok yanlış bir yöntem olacaktır, onu kaybettiniz demektir.
Boğa kadını,
kendine çok güvenir. Güçlü bir karakteri vardır. Çok zayif olmasalar da fiziklerine dikkat ederler. Ağır ve emin adımlar atarlar. Çalışmayı seven boğa kadını geleceğini düşünür. Geleceğinin maddi olarak güvende olması için para biriktirirler. İşlerinde bir tık ileri gitmeye çalışırlar. Hırslı ve tuttuğunu koparan özelliktedirler. Çok samimi ve vıcık vıcık bir ilişki onlara göre değildir. Duygularda ve düşüncelerde ciddiyet ön plandadır. Boğa kadınını etkilemek için sakın süslenmiş cümleler kurmayın. Hayalperest tavırlar içinde olmayın. Cümleleriniz gerçekçi ve dürüst olmalı. Kadınlar espiri yapan erkeklere sıcak baksalar da çok fazla komik olmaya çalışmak boğa kadınını sizden uzaklaştırabilir. Ne istediğini bilen, güçlü, kendinden emin erkekler tercihleridir. Boğa kadını çok kıskançtır. Eğer güven oluşturamazsanız, kıskançlık krizleri geçirebilir. Kıskandığında da sert tepkiler verebilir. Boğa kadınına omzuma yaslanın demek yerine, ellerini tutun ve öpün. Hayatında güçlü erkek istese de ona üstünlük sağlamaya çalışan bir erkekle mutlu olmayacaktır. Fiziğe önem veren boğa kadını kilo aldığınızı yada kendisinin kilo aldığını farkeder ve sürekli bundan şikayet eder. Kusursuzluk onun için önemlidir. Para akzanın ve geleceğe yatırım yapın. Bunu da arada boğa kadınına dile getirin.
Koç kadını
cesur tavırlarıyla bilinir. Maceracıdır ve aklına eseni yapar. Sonunu pek düşünmez. Sonunda kötü sonuçla karşılaşsa bile yaptığımdan asla pişman olmaz. İnatçıdır ve hırslıdır. Net ve dürüst tavırları vardır. Karşısındaki erkekten de bunu ister. Gizemli erkeklere bayılırlar. Koç kadınını etkilemk için herşeyinizi hemen ortaya sermeyin. Bekleyin ve onun sizi çözmesine fırsat verin. Koç kadınını eleştirecekseniz yüzüne net bir şekilde söyleyin. Küsme, kendini çekme gibi tepkiler verirseniz sizden soğuyacaktır. Kıskanç olan koç kadını çok kısıtlanmayı sevmez. Kıskanarak onu boğmamalısınız. Koç kadını, kendi kararlarını kendi alan erkeklerden hoşlanır. Onun için annenize bile rest çekmeniz, onun size aşık olması için yeterlidir. Güçlü erkek ister ancak kendinden güçlü erkekler de onu korkutur. Partneriyle tartışmak onun için ilişkiyi heyecanlandıran bir durumdur. Onunla yürüyüşe çıkın, bazı spor dallarına yazılın. Göğüs kısmı yapılı erkekleri severler. Bir erkeğin yanında güvende hissetmelilerdir. Koç kadınının hedefleri vardır, aşkı unutup sadece işle ilgilendikleri dönemler vardır. Koç kadınına aşıksanız onun hedeflerini önemseyin ve hedeflerine destek verin. Başarısını alkışlayın. Seni evimin karısı yapacağım gibi cümeller sakın kullanmayın. Tartıştığınızda onun düşüncelerini dinleyin ama son noktayı erkek olarak siz koyun. Kendisinin yönetilmesine sinir olan koç kadını böyle bir durumda size hayranlık duyacaktır. Sizi kıskanır ama başka kadınların ilgisini çekmeniz hoşuna gider. Koç kadınını övün ve onu şımartın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.