Her çamaşır makinesinin ön kapağı ile kazanı arasında bağlantıyı sağlayan ve genellikle mavi ve gri renklerde olan lastik bir malzeme bulunur. Kazan lastiği, çamaşır makinesi lastiği gibi isimlere sahip olan bu malzeme, makinenizin çalışması için en önemli parçalardan birisi konumunda bulunmaktadır. Çamaşır makinesi lastiğinde herhangi bir arıza durumunda makinenizde komplike sorunlara neden olabilir. Bu yüzden çamaşır makinenizin lastiğiyle ilgili olarak bir sorun yaşamakta iseniz mutlaka en hızlı şekilde çözümünün sağlanması üzere profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezi hizmetlerimize başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Alanında uzman ve deneyimli teknikerlerimiz tarafından makinenizin lastiği yenisiyle değiştirilerek, kesin çözüm sağlanabilmektedir.

Çamaşır Makinesinin Kazan Lastiği Neden Yırtılır?

Çamaşır makinesinin ön kapağı ile kazanı arasında bulunan lastik malzeme, makinenizin yüksek debir hızlarında dönüş gerçekleştirirken, esneklik kazanmasına olanak sağlar. Ayrıca bu esnekliği sağlarken, kazan içerisindeki suyun kazan dışına çıkmasının önüne geçmektedir. Çamaşır makinenizin kazanı yüksek devir hızlarında dönüş gerçekleştirmekte olduğundan bu lastik ile esneme sağlar. Eğer çamaşır makinenizin kazanına olması gerekenden fazla çamaşır yüklemiş iseniz kazan sağa sola veya öne arkaya doğru çok fazla sallanacaktır. Aynı şekilde dengesiz ağırlıkta bir çamaşır yüklemesi durumunda da böyle bir durum yaşanır. Bunun sonucunda da zamanla bu şekilde gerilen lastikte yırtılmalar meydana gelir. Lastiğin yırtılması kazanın yıkama ve sıkma işlemleri sırasında daha fazla sarsılmasına neden olur. Aynı zamanda da bu yırtılan yerden dışarıya su kaçışı da söz konusu olabilir. Bu nedenle lastiğin değiştirilmesi gerektiğinden Kaynarca Arçelik Servisi hizmetlerimize başvuruda bulunmalısınız.

Çamaşır Makinesi Kazan Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Kazan lastiğinin yırtılması durumunda mutlaka yenisi ile değiştirilmesi gerekliliği bulunmaktadır. Çamaşır makinenizin kazan lastiğinin yırtılması durumunda değişim işlemlerini bireysel olarak gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Çünkü çamaşır makinesi kazan lastiğinin yerinden çıkartılabilmesi için makine kapağının ve hatta makine ön panelinin tamamen sökülmesi gerekmektedir. Bu durumda hem teknik ekipman hem de makine teknolojisi bilgi ve deneyimi gerektirmektedir. Ataşehir Arçelik Servisi merkezimizde tüm çamaşır makinesi modellerindeki kazan lastiği değişimi işlemleri uzman teknikerlerimiz tarafından hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Orijinal ve kaliteli yeni kazan lastiği yerine takılarak, makinenizdeki sorunlar ortadan kaldırılarak, yüksek performanslı ve aynı zamanda güvenli bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yeni olması ile yosun veya kireç gibi unsurlardan da yoksun olduğundan son derece hijyenik bir makine kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki İçerikErkeğe dair her şey için erkekler soruyor
Sonraki İçerikDijital Pazarlama Stratejileri ve Pazarlama Planı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz