Özgür Bilgi Kanalı

Sur Çelik Kapı
Türkiye genelinde bayilikler veriyor. Metrekare başına 500 dolar yatıran gerektiren bu bayilik modelinde ortalama yüzde 30 ile 40 arasında bir kâr marjıyla çalışılıyor.
celik kapi bayiligiÇelik kapı sektöründeki şirketlerden Sur Çelik Kapı, kendi işini kurmak isteyen yatırımcılara bayilik veriyor. Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren ilk çelik kapı markası Sur Çelik Kapı’nın yatırımcılara sunduğu bayilik koşullan arasında detaylı eğitim, kiralama yönlendirmesi, görsel destek, lokas-yon seçimi, reklam ve halkla ilişkiler, insan kaynakları, bayi destek birimleri yer alıyor.
Sur Çelik Kapı’nın temelleri 1936 yılında sıcak demir-çelik işi ile atılmış. Şirket, bugün 3’üncü kuşağa emanet. 1962 yılına kadar sıcak demir işine yoğunlaşan aile daha sonra demir kapı ve pencere sektörüne girmiş. Aydın’da bulunan fabrikalann üretim kapasitesi yıllık 100 bin adet. Türkiye’de 120 bayi ile hizmet veren Sur Çelik Kapı, 22 ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.


3’ÜNCÜ KUŞAĞA EMANET
Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra bayrağı devralmış. Bölge bayilikleri ve standart bayilik modelleri uyguladıklarını söyleyen Pekgiizel, yeni bayilikler vererek yurt içinde hızlı bir büyüme planladıklarını belirtiyor.
Sur Çelik Kapı mağazalarının dekonı Sur’un mimari konseptine uygun olarak yapılıyor. Mimari proje, bayilik sözleşmesi imzalandıktan sonra hazırlanıyor. Hazırlanan projenin uygulanma maliyetleri ise bayiye ait. myfikirler.com Dekorasyon maliyetlerinin mağazanın metrekaresine göre değişiklik gösterdiğini ifade eden Pekgüzel, ortalama metrekare maliyetinin 500 dolar olduğunu sözlerine ekliyor.
GİRİŞİ BEDELİ YOK
Herhangi bir franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Sadece teminat mektubu isteniyor. Bayilik için aylık belirlenen ciro hedefinin lokasyona ve bölge nüfusuna göre değiştiğini belirten Pekgüzel, “Kar marjı yüzde 30 ile 40 arasında değişiyor. Fee bedeli talep etmiyoruz” diyor.
Pekgüzel, bayilik için aradıkları özellikleri ise şöyle özetliyor: “Sur Çelik Kapı, yatınmcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve merkezin işletme kurallarına uymasını mutlak suretle bekliyor. Ayrıca bayinin ortalama 200 bin TL seviyelerinde olabilecek başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olması da gerekiyor.”
İŞİN AYNASI
Uygun yer: Türkiye genelinde bayilikler verecek.
İlk sermaye: Ortalama metrekare maliyeti 500 dolar.
Ciro hedefi: Lokasyona ve mağazanın büyüklüğüne göre değişiyor.
Kâr marjı: Yüzde 30 ile 40 arasında.
Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durması ve yaklaşık 200 bin TL sermayeye sahip olması.
Başvuru için: 444 1 SUR (787)
CAN ÇELİK KAPI
Komşu ülkelere ihracat

can celik kapiCan Çelik İnşaat Sanayi, 1995’ten bu yana Kilis Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde faaliyet gösteriyor. Fabrika, 8 bin metrekare kapalı alana sahip. Bu fabrikada ayda 480 adet kapı üretiliyor. Can Çelik inşaat Sanayi Pazarlama Yetkilisi Nedim Uçar, “Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta toplam sekiz bayimiz var. 2013’te özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde yeni bayilikler vermeyi hedefliyoruz” diyor. Şirketin bayilik için özel şartları yok. Bölge potansiyeline göre belirlenen miktarlarda teminat isteniyor. Can Çelik Kapı, yurtiçi satışlarının yanı sıra yurtdışına da satış yapıyor. Komşu ülkelere çelik kapı ihraç eden firma, kapılarını 1.88 milimetre krom çelik saçtan üretiyor. Kapı çeşitleri ise şu şekilde sıralanıyor: Panel, kabartma panel, rustik panel, mono blok, çivi kilit, panjur, jumbo ve yangın kapıları.
Telefon: 0348 813 69 67
E-posta: bilgi@cancelikkapi.net

TUTKUNLAR ÇELİK KAPI
Butik üretim yapıyor

tutkunlar celik kapiİstanbul merkezli Tutkunlar Çelik Kapı, sektörün en deneyimli firmalarından biri. Şirket, 37 yıldır bu alanda faaliyet gösteriyor. Tutkunlar Çelik Kapı’nın üretim merkezi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunuyor. Bu fabrikada ayda ortalama bin civarında kapı üretiliyor. Tutkunlar Çelik Kapı çoğunlukla projelere özel kapılar tasarlıyor ve üretiyor. Bunların yanı sıra standart model kapılar da üretiyor. Firmanın İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da toplam 11 satış noktası var. Bayilik seçimi konusunda oldukça seçici davranan şirket, satış potansiyeli gördüğü illerde yeni bayilikler verecek. Bayilerden teminat alınmıyor. Tutkunlar Çelik Kapı, ürettiği çelik kapıların yüzde 35’ni ihraç ediyor. İhracat yapılan ülkeler şu şekilde sıralanıyor: Belçika, Fransa, Libya, Irak, İsviçre, Azerbaycan, Tunus, Libya, Moldova ve Rusya Federasyonu.
Telefon: 0212 444 00 67

ULUDAĞ ÇELİK KAPI
İsviçre’ye çelik kapı satıyor

uludag celik kapiUludağ Çelik Kapı, pazarın deneyimli şirketlerinden birisi. Yaklaşık 25 yıldır bu alanda faaliyet gösteriyor. Şirketin üretim tesisi Bursa Otosansit Sanayi Sitesi’nde bulunuyor. Tesis bin 200 metrekare kapalı alana sahip. Yıllık üretim kapasitesi ise lObin adet. Uludağ Çelik Kapı, 20 çeşit standart çelik kapı üretiminin yanı sıra müşteriye özel üretimler de yapabiliyor. Şirket ürünlerini yurtiçindeki bayileri aracılığıyla müşterilerine sunuyor. Firmanın Bursa, Antalya, İzmir, Denizli, Çanakkale ve Balıkesir’de bayileri var. Yılsonuna kadar bayilik sistemiyle yeni satış noktaları oluşturacak. Bunun için bölge potansiyeline göre değişen miktarlarda teminat isteniyor. Uludağ Çelik Kapı’nın satışları yurtiçiyle sınırlı değil. Şirket, aynı zamanda ihracat da yapıyor. Firma ürettiği kapıları İsviçre, Danimarka ve Almanya’ya ihraç ediyor.
Uludağ Çelik Kapı, endüstriyel tasarım tescili belgesine sahip özel profil kasa, duvarı her iki taraftan kıskaca alan, gizli bağlantılar ile sökülmeye karşı koruma sağlayan çelik kapılar da üretiyor.
Telefon: 0224 346 00 58
E-posta: info@uludagkapi.com
ANKARA ÇELİK KAPI
Ar-Ge’ye önem veriyor
ankara celik kapiAnkara Çelik Kapı çelik kapı tasarım, üretim, satış ve servisi konusunda faaliyet gösteriyor. Şirket, 1993’te kurulmuş. Ankara Çelik Kapı’nın fabrikası Ankara-Eskişehir Yolu üzerinde bulunuyor. Fabrika 3 bin metrekare kapalı alana sahip. Modern bir makine parkı bulunan fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 15 bin adet. Firmanın ürettiği çelik kapılar, şirketin bayileri aracılığıyla iç pazarda satılıyor. Ürünleri ayrıca yapı marketlerinde de bulmak mümkün. Firmanın yurtdışında da faaliyetleri var. Şirketin Azerbaycan, Nijerya ve Fransa’da bayileri var. Bunların yanı sıra başka ülkelere de ihracat gerçekleştiriyor. Ankara Çelik Kapı ortaklarından Can Atik, “Ürettiğimiz kapıların yüzde 20’sini ihraç ediyoruz” diyor.
Telefon: 0312 385 37 83
E-posta: ankara@celikkapi.net


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.