Özgür Bilgi Kanalı


Modern tesislerinde el değmeden markalı etsiz çiğköfte üreten şirketlerin sayısı 30’u, pazarın yıllık hacmi ise 600 milyon TL’yi aştı.
ETSİZ çiğköfte sloganıyla yola çıkan girişimciler, son 5 yılda muazzam bir hızla büyüyerek 600 milyon TL’lik pazar yarattılar. Bu kayıtlı rakam. Aslında rakamın çok daha yukarılarda olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda çok sayıda girişimci bu ürünü restoran köşelerinden çıkarıp başlı başına birer marka haline getirdiler. Büyük tesisler kurarak çiğköfteyi fast food sektöründe önemli bir alternatife dönüştürdüler.
Hemen hepsi gıda mühendisleri denetiminde, malzemenin yoğurulmasından servise hazır hale getirilmesine kadar el değmeden üretim yapıyor. Halen çoğu İstanbul merkezli 30 civarında tescilli çiğköfte markamız bulunuyor.
Özetle birkaç cesur girişimcinin çabalarıyla ortaya çıkan etsiz çiğköfte serüveni tüm Türkiye’yi sarmış dununda. Hatta bazıları Avrupa ülkelerinde, ABD’de bile şubeler açıyor. Sadece kendileri değil bayilik veya franclıising sistemiyle girişimcilere de bu işe yatırım yapma fırsatı sunuyorlar…

Adıyamanlı Çiğköfteci Alim Usta Bayilik Veriyor


alimustaFirma İsmi : Adıyamanlı Çiğköfteci Alim Usta
Bayilik Kategorisi : Gıda
Kuruluş Yılı : 2008
Şube Sayısı : 60
Firma Tanıtım : Çiğ köfte sektörünün gelişmesinde büyük pay sahibi olan firmamız, yaptığı yatırımlarla beraber ürünlerinin kalitesini ve ambalajlarını devamlı olarak geliştirmektedir.
Meşhur Adıyamanlı Çiğ Köfteci Alim Usta olarak Bayilik sistemiyle tüm Türkiye genelinde şubeler açıp lezzetini herkese tattırmaktadır.
Kendi oluşturduğu müşteri portföyünü liderlik seviyesinden düşürmeyen firmamız sizlerden aldığı bu güveni en iyi seviyelerde tutmaya devam edeceğinden şüphe duymamanız dileğimizdir.
Bayilik Şartları : Türkiye’nin her noktasına ücretsiz bayilik veriyoruz!
Özel paketlenmiş vakumlu ambalajlarımızla hazırladığımız bol cevizli çiğ köftelerimiz kapınıza kadar teslim ediliyor. Size sadece çiğ köfteyi ambalajından çıkartıp satmak kalıyor. Üstelik %300 lere varan kar oranı!
Çok düşük maliyetlerle dükkanınızı açın, hemen kazanmaya başlayın!
Bayilik Yatırım Maliyeti ve Ortalama Kar Marjı : %300 Kar Marjı
İletişim Bilgileri
İlgili Kişi : ERKUT COŞKUN
Telefon : 05370103858
E-posta Adresi : bilgi@cigkoftecialim.com

Obur Çiğ Köfte Bayilik Veriyor

Obur çiğ köfte bayiliği İle kendi İşinizi kurma fırsatı sunuyoruz

OBUR Çiğ köfte 2008 yılının nisan ayında faaliyetine çiğ köfteci adı altında başlamıştır.
Çiğ köfteci olarak isim yapan firmamız ciddi bir müşteri portföyüne ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktadır.
2011 yılı itibarı ile kendisini yenileyerek , daha da gelişmek ve büyümek amacı ile OBUR ÇİĞ KÖFTE ismini almıştır.
Geçen zaman içinde deneyim kazanarak işini daha fazla benimseyerek, daha kaliteli hizmet verebilmek için sabır anlayış ve müşteri memnuniyeti ile kendini geliştiren OBUR ÇİĞ KÖFTE yeni şubelerini açma yolunda ilerlemektedir.
Çiğ köfteyi el değmeden tamamen doğal malzemeler kullanarak üreten, sadece kendisi satan ve önemli bir müşteri portföyüne ulaşan OBUR ÇİĞ KÖFTE büyüme yoluna girmiş olup bu pazardaki hedeflerini büyütmüş daha kurumsal bir hizmet vermek amacıyla kendi şubelerinin yanında bayiliklerde vermeye başlamıştır.
Kendi İşinizin sahibi olmak İstermisiniz?
OBUR Çiğ köfte nin bayiliği için temel şartlarımız aşağıdaki gibidir;

  • Bayilik düşünülen iş yerinin araç ve yaya trafiği yoğun,merkezi yer olması.
  • Bayilik düşünülen bölgede OBUR Çiğ köfte nin şubesi var ise yeni açılacak bayi ile arasında uygun mesafe olması.
  • Bayilik istenilen iş yerinin 15 m² den küçük olmaması içinde su tesisatı ve mutfağının olması.
  • Bayilik sözleşmesinin taraflarca imza altına alınıp uygulanması.
  • Bayilik düşünülen yerin dizaynının obur çiğ köftenin belirlediği konsepte uygun olması.
  • Bayilik OBUR Çiğ köftenin tavsiye ettiği çalışma saatleri 11:30 – 00:30 arası.

OBUR Çiğ köfte bayiliği için, yapmanız gerekenler:

  • Uygun kriterlere sahip bir işyeri bulmanız.
  • Dekorasyon boya badana işletme kriterlerine göre yapılacaktır.
  • Oturma yerleri çalışma tezgâhı ve vitrin tabela uygun resim ve panolar.
  • Yatırım maliyeti restoranın tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 10.000 ile 20.000 TL arasındadır.

İletişim
Obur Çiğ Köfte
Nihat Kılıç
Tel: (212) 640 68 85
Mobil: 0507 259 00 70

Köftedokya Çigköfte Bayiliği Veriyor

Köftedokya, Etsiz Çiğ Köfte, el değmeden gıda Mühendisleri denetiminde ve konusunda uzman ustalar tarafından hazırlanmaktadır. Sunumuyla, eşsiz tadı, leziz ve iştah açan görünümüyle yemekten öte, bir tutkudur. Yüzyıllarca konsepti birbirine benzeyen çeşitli yörelerde kültürel olarak üretilip sunulan Çiğ köftenin orijinali çiğ et, çeşitli baharatlar, bitkisel yağ, köftelik ince simit bulgur ile yapılır ve yapıldığı yerde hemen tüketilmesi gerekmektedir aksi halde fermante olarak basili üretmektedir. Bu durumda insan sağlığı için son derece zararlıdır. Çiğ et kullanılarak üretilen çiğ köfte, bir merkezde üretilip bir birinden uzak farklı yerlerdeki dükkânlarda satılması gıda sağlığı yasalar açısından imkânsızdır. Fast food beslenme alışkanlığının alabildiğine yaygınlaştığı, günümüzde; doğal, besleyici ve sağlıklı alternatif besin maddelerine ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bu arayış yine çeşitli yörelerdeki lezzet ustalarının ilgisini çekmiş ve yine bir birinden farklı yöresel izler taşıyan farklı lezzet ve sunumlarda fakat içerisinde et bulunmayan hoş kokusu, lezzeti, görünümü, sunumu ile etli çiğ köfteye benzeyen Etsiz çiğ köfteler doğmuştur.
Köftedokya, etsiz çiğ köfte %100 doğal malzemelerle hazırlanan özel bir formüle sahiptir, Üretiminde kullanılan malzemeler, üreticisinden mevsiminde ve en kaliteli hasatlardan seçilmekte olup, köftedeki et’in yokluğu ceviz’in eşsiz aroması ve tadı ile giderilmektedir. Köftedokya, “ Kapadokya’dan gelen doğal lezzet “ sloganıyla ürettiği etsiz çiğ köfteyi orijinal görünümü ve lezzeti ile sağlıklı bir ortamda en son teknoloji ile donatılmış tesislerinde üreterek sunmayı başardı.
Ürün yelpazesi ve hizmet kalitesi ile Türkiye’nin (ve Dünya’nın) lider etsiz çiğ köfte markası olmayı hedefleyen Köftedokya etsiz çiğ köfte; çok kısa bir sürede siz değerli dostlarımız ile birlikte sektörde hak ettiği yeri çoktan almıştır.
Köftedokya ilk üretimine 2010 yılında Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’de başladı. Çok kısa bir süre içerisinde çok sayıda noktaya ulaştı. Benimsediği Misyonuna sımsıkıya sarılan, Vizyonu ile hedeflerine hızla koşan kararlı örgüt yapısıyla, bu lezzeti tüm dünyaya tattırmaktır. Köftedokya’nın çalışma ilkeleri, “insana”, “ürüne” ve “hizmete” verilen değer üstüne kuruludur. Merkezde ve bayi kanallarında ekip ruhuyla çalışma, işini önemseme, gereğini yapma ve birbirine destek olma vazgeçilmez temel değerlerimizdir.
Ürünlerin kalitesi ve lezzeti, satın alma departmanından depoya, üretimden tesisimizden dükkâna, tezgâhtan müşteriye çok önemsediğimiz ve değer verdiğimiz bir zincir şeklinde sağlanır, izlenir ve raporlanır. Müşterimize verdiğimiz önem en öncelikli görevimizdir. Sunduğumuz hizmet, ürünü paketleyip müşteriye vermekten ibaret değildir.
Müşteriyi karşılama, beklentilerini anlama, ürünleri tattırma, isteklerini karşılama, uğurlama ve paket servis gibi hizmet aşamaları Köftedokya ‘nın farkını oluşturur.
Köftedokya’nın orta vadedeki hedefi, etsiz çiğ köfte pazarındaki liderliğini konseptine uygun sektörün gelişimine paralel değişik ürünlerle genişletmek, üretimini yapmak ve yurt içi pazarlarla birlikte yurt dışı pazarlara’da açılmaktır.
Köftedokya Farkıyla Franchise
1. Köftedokya TV, billboard, gazete, internet ve radyo gibi reklam kanallarını planladığı reklam bütçe imkanları çerçevesinde kullanarak işletmelerinin satışlarını artırıcı faaliyetlerde bulunur. Yaptığı reklam ve tanıtım faaliyetleri ile etsiz çiğ köftede piyasasında akla ilk gelen marka olmayı hedeflemektedir.
2. Franchise alan iş ortaklarımızın yaptıkları işte En yüksek kazanç’ı sağlayabilecekleri, Dükkân yerini seçme ve makul koşullarla kiralama yapabilmeleri için konusundaki pıyasa deneyimini aktarmak sureti ile yardımcı olur.
3. Dükkân’ın dekorasyonu deneyimli mimari ekibi ile gerçekleştirilir. Katılım fonuyla oluşan reklam bütçesini yönetir ve reklam ve özendirmeler yapar.
4. Açılış kampanyasını yönlendirir, ürün tanıtımı yapmak ve ikram olarak dağıtılmak üzere ücretsiz ürün verir.
5. Yaptığı sürekli denetim ve desteklerle işletmenin verimliliğini arttırır.
Verdiği eğitimlerle gerek franchise alanın, gerekse çalışanlarının performansını artırır.
Franchise Alandan İstenen Şeyler
1. İşinin başında durması, müşterilerine iyi hizmet sunmayı en önemli önceliği sayması.
2. Kurallara uyması, Köftedokya kalite el kitabında yer alan prensipleri şahsi değerleri olarak kabul etmeli.
3. Ödemelerini aksatmaması, dürüst tacir görünümünü her zaman muhafaza etmeli ve sistemle rekabet etmemeli.
4. Franchise sisteminin sınırlarını bilmeli, sisteme hiçbir şekilde zarar vermemeli.
5. Kötü yerde iş yapılamayacağını ve işini benimsemeyenin para kazanamayacağını bilmesi, kısa dönemli kazanç olsa bile bunun sürdürülebilir olmadığının bilinmesi.
6. Yanlış yeri ve işletmeciyi onaylamaması, katı kurallarla markayı koruması, franchise sisteminin en büyük avantajıdır.
Doğru Yer;
1. Cadde mağazalarının işlek yerde olması çok önemlidir. Yaya trafiğinin yoğun olduğu mekânlar, araç trafiğinin yoğun olduğu ve durmaya izin verdiği caddeler, Ziyaretçinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri tercih edilir.
2. Köftedokya zincirinin ana ürünü ve ağırlıklı satışı, çiğ köfte ve dürümdür. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde dürüm, konut yerleşiminin yoğun olduğu yerlerde paket satışı çok olur. Yer seçiminde ve kiranın belirlenmesinde her iki ürün göz önünde bulundurulur, sadece birine hitap etmemeye dikkat edilir.
3. Mağazanın konumu ve görünürlüğü çok önemlidir. Müşterinin dikkatini çekecek olan tabela ve vitrin bütünüyle görünmeli, uzaktan fark edilmelidir.
4. Mağazanın vitrini, büyüklüğü, su ve elektrik tesisatı, tavan yüksekliği, kaldırım genişliği, yoldan yüksekliği, otopark imkânı gibi fiziki koşulları ise uygun olmalıdır.
5. Aranan kıstaslar ve alt sınırlar Köftedokya tarafından bildirilir.
6. Kira kontratı uzun vadeli olmalıdır.
7. Her işletmenin çevresinde paket servis için yeterli iş potansiyeline sahip bir bölge tanımlanır.
Doğru İşletmeci
1. Köftedokya işletmecisi, satış, kar ve müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için belli özelliklere sahip olmalıdır. Böylece hem kendinin, hem Köftedokya’nın beklentileri karşılanır.
2. Sahibinin uygun becerilere sahip olduğu ve işiyle bizzat ilgilendiği işletmeler çok daha başarılı olduğundan, işletmecimiz öncelikle işinin başında bulunmalı, öncelikli işi bu olmalıdır.
3. Müşterilerimiz, sunduğumuz özel lezzete alışır, güvenir, sürekli gelir, hatırlanmayı, önem verilmeyi beklerler. Dükkân da ve paket serviste özel ilgi, ürün sohbeti, satışı artırmakla kalmaz, beklenir de.
4. İşletmecimiz, müşterilerle ilişki kurmaya yatkın, işinde de müşteri odaklı olmalıdır.
5. İşletmecinin personelinden şikayete hakkı yoktur.
6. Onları motive etmek, yoğun tempoda çalıştırmak, tanıtım etkinliklerinde kullanmak, verimli yönetmek onun işidir. Kendisi de yoğun çalışma ortamına ayak uydurabilmelidir.
7. İşletmeci öğrenmeye açık ve öğretmeye hazır olmalıdır. Köftedokya, geliştirdiği ürünleri, işletme ve pazarlama yöntemlerini sürekli eğitimle aktarır, işletmeciden de personeline aktarmasını bekler.
8. İşletmeci, mağazanın yatırımını ve cari harcamalarını karşılayacak maddi güce sahip olmalıdır.
9. İşletme normalde sahibini geçindirir ama bir masraf gerektiğinde de sahibine muhtaç olur.
Yatırım ve İşletme
1. Franchise anlaşmasının imzası ile birlikte yatırım başlar.
2. Bölge verilip yer aranabileceği gibi, yer bulunup onaylatıldıktan sonra franchise anlaşması da yapılabilir.
3. Dükkan franchise giriş bedeli ödenir.
4. Yerin onaylanıp kiralanması ile birlikte proje ve inşaat aşamasına geçilir.
5. Köftedokya için çalışan deneyimli ekip projeyi çıkarır, fiyatlandırır, franchise alana sunar. Anlaştıktan sonra en geç 3 hafta içinde dükkan açılışa hazır hale gelir. Verilen yapım bedeline tüm tabela, inşaat, tesisat, ekipman, dekorasyon masrafları dahildir.
6. Yatırımcı şubeyi kendi imkânları ile yaptırmak isterse, anlaşmalı mimarımızın proje ve denetleme bedelini ödeyerek, Köftedokya standart ve prosedürlerine uymak kaydı ile kendisi yaptırabilir.
7. Dükkanın yakın çevresine açıldığını bir kampanya ile duyurması, başlangıçta yapacağı ciroyu artırır, tanınmasını hızlandırır. Köftedokya geçmişte kazandığı deneyimi ile açılış kampanyasını yönlendirir, bununla ilgili tüm harcamaları franchise alan yapar.
8. İşletmenin Köftedokya’dan mal alımı kesin sipariş ve ön ödeme ile yapılır. Siparişi takip eden ikinci gün ürünler işletmede teslim edilir.
9. İşletmenin ana masraf kalemleri, hammadde, kira, personel, tanıtım ve diğer giderlerdir. Bunların oranlarının belli sınırlar içinde kalması sağlanmalıdır.
10.Köftedokya franchise işletmesi, düşük yatırımını, yüksek karlılığı ile çok kısa sürede çıkaran, kolay işletilen, çok cazip bir iş fırsatıdır.
İletişim
Bahçelievler Mahallesi Toptancılar Sitesi Karataş Sokak 2.Blok No:16 50100 Nevşehir
Tel : 0384 212 20 88
Email : info@koftedokya.net

Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta Bayilik Veriyor
Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta, Ahmet Arslan tarafından 1999 yılında kurulmuş.
Evde hazırladığı çiğkofteleri özel olarak dizayn ettirdiği bir araçta satmaya başlayan Arslan, daha sonra yanına oğlu Fatih’i de alarak bu işi büyütmeye karar veriyor. Bu süreçle “Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta” adını tescil ettiriyor. Sonra Avcılarda bir üretim tesisi kuruyor. Şirketin şimdi 28 şubesi var ve bunların çoğu İstanbul’da bulunuyor. Konya, Tokat, Çorlu ve Çerkezköy’de de şubeleri bulunan Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta, yurtdışındaki ilk şubesini Hollanda Rotterdam’da açtı. Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta Genel Müdürü Fatih Arslan, bu yatırımın öyküsünü şöyle anlatıyor
“HollandalI iş ortağımız Türkiye’ye geldiğinde ürünlerimizi tatmış. Çok beğenince bizimle ortak iş yapmak istediğini söyledi. Görüşmeleri hızlı bir şekilde sonuçlandırarak ilk şubemizi bu ülkede açtık.”
Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Ustanın bu şekilde başlayan yurtdışı macerası Hollanda’yla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Avrupa ülkelerindeki marka tescil işlemleri yürüten şirket, halen Almanya, Fransa, Hollanda ve İsviçre’de fizibilite çalışmaları yapıyor. Arslan, bu yıl 30 şube daha açmayı hedeflediklerini söylüyor. Bir şubenin toplam yatırım tutarı 20 bin TL
İletişim Bilgileri
Telefon: 0212 428 5110

Tatlıses Çiğköfte Franchise Vermeye Devam Ediyor

Sanatçı İbrahim Tatlıses, çiğ köfte şubeler zincirini genişletiyor. 1 ayda 170 bayilik veren Tatlıses bu rakamı ilk etapta 400 adete yükseltecek.
Tatlıses, Türkiye genelinde kuracağı çiğ köfte zincirinin halkalarından 4’ünün açılışını, Tarabya Ferahevler’deki şubede yaptı.
Açılış töreninde konuşan Tatlıses, “Bu işi yapıyorsan, ya aslını yapacaksın ya da yapmayacaksın. Halkı sömürmeyeceksin. Türkiye genelinde çiğ köftenin yüzde 65’i su, bulyon ve patatesten yapılarak maliyeti düşürülmeye çalışılıyor” şeklinde konuştu.
Tatlıses, Şanlıurfa’da çiğ köftenin su ile yoğurulmasının ayıp olduğunu ve asla su konulmadığını ifade ederek, ticaretin ahlaklı bir şekilde yapılması gerektiğini, yemediği hiçbir şeyi halka satmadığını kaydetti.
Mevcut firmaların standartlara uygun hizmet veremediğini ve kendisinin Seyrantepe’de bin metrekarelik alan üzerine son teknoloji ile çiğ köfte fabrikası kurduğunu belirterek, “Türkiye genelinde 400 bayi hedefliyoruz. 1 ayda 170 bayilik verdik. Bu bayiler, dekorasyon işlemleri tamamlandıkça açılmaya devam edecektir” dedi.
Açılışla, Ferahevler’deki şubenin yanı sıra, Kağıthane Sanayi Mahallesi, Şişli Kurtuluş ve Kadıköy Erenköy şubeleri de hizmete girdi.
http://www.tatlisescigkofte.com/
Bayimiz olun tabelanız Tatlıses olsun! İrtibat numaralarımız;
Özlem Yetiş 0530 281 59 81
A. Kerim Çağlayan 0541 598 20 02

Yesa Çiğköfte Ücretsiz Bayilik
Acının Lezzetinden ücretsiz bayilik Destek bizde, koşulsuz kazanç sizde

1995 Yılında çiğköfte sektörüne giren firmamız başlangıçta ürettiğini yalnız kendisi satan ve bilinen çevresine alışkanlık yaratan lezzetini 2004 yılına kadar genişletmeden sürdürmüştür. Daha sonra Avrupa’da Almanya ve Hollanda’da belirli çevrelere ürünlerini göndermeye başlayarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı özledikleri çiğköfte lezzetiyle buluşturmaya başlamıştır. Bu güne kadar sadece kendine ait şubeler ve yurt dışına üretim yapan firmamız 2010 yılında şirketleşmeye gitmiş, dış pazardaki hedeflerini büyütmüş, daha kurumsal ve yaygın hizmet verebilmek amacıyla tescilli YESA ÇİĞKÖFTE markasını oluşturmuştur. Yurt içinden gelen talepler üzerine 2011 yılında franchising vermeye başlamıştır.
Sektördeki diğer firmalara oranla kullandığı malzeme kalitesinden dolayı daha yüksek maliyetlerle üretim yapan YESA ÇİĞKÖFTE kar marjının değil hizmet kalitesinin yüksek olmasını ilke edinmiş, bu nedenle maliyetlerinin tüm fazlalıklarını göz ardı ederek tüm firmalarla aynı satış fiyatlarını uygulamıştır.
YESA ÇİĞKÖFTE, uzun yılların deneyimi, tüketici beklentileri ve bayi beklentileri konusunda tecrübeli kadrosuyla sektörün birinci sırasına oturmayı hedefleyen ve her zaman örnek alınacak bakış açısıyla fark yaratan kurumsal bir firma olduğunun bilincindedir. Kendisini bu güne getiren ve daha da ileri götürecek olan gerçeğin “Tam Müşteri Memnuniyeti” ve “Kalitenin Asla Düşürülmemesi” olduğunu bilmekte ve bu ilkelerinden asla taviz vermemektedir.
YESA ÇİĞKÖFTE, 2011 yılından itibaren 5 katlı yeni üretim binasında en modern ve en hijyenik ortamda yüksek kaliteli lezzetini sizlere sunmaktan onur duymaktadır.
Bayilikle ilgili bilgi almak için iletişim bilgilerinizi ve nerede açmayı düşündüğünüzle ilgili kısa bilgileri yandaki formu doldurarak bize ulaştırırsanız kurumsal pazarlama uzmanlarımız sizinle aynı gün içersinde irtibata geçerek tüm detaylar konusunda sizi bilgilendireceklerdir.
Son yılların en gözde ve kazançlı sektöründe bizimle yola çıkmayı planladığınız için teşekkür ederiz…
Yenimahalle E-5 Kuzey Yanyol Cad. No:87
Kumburgaz / Büyükçekmece / İSTANBUL / TURKEY
Telefon : +90 212 853 30 39 Pbx
Fax : +90 212 885 26 61
Email : info@yesacigkofte.com
Websitesi : www.yesacigkofte.com

Komagene Yeni Bayilikler Veriyor


Son yıllarda zincir satış noktaları açarak çiğköfteyi popüler hale getiren üreticilerden Komagane, franchise vereceğini açıkladı. ‘Etsiz çiğköfte‘ üreticisi şirkete göre franchise için hareketli bir noktada 20-30 metrekare işyeri ya da AVM’de kioks gerekiyor. Bu tip bir şube açmanın masrafı 20-30 bin lira. Türkiye genelinde mevcut 230 franchise noktası bulunduğunu belirten Komagane, yeni sezonda bu sayıyı 300’e çıkarmayı hedefliyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.