CİLT BAKIMI VE DOĞAL YÖNTEMLERLE GÖZENEK TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI


Sağlıklı güzel bir cilde sahip olmak hepimizin hayalidir. Bunun için çeşitli bedeller öder, kimi zaman ciddi meblaları gözden çıkarırız. Her gün yapılan makyajlar, günün yorgunluğu sebebiyle temizlenmiyor, fgün aşırı fileler verilebiliyor. Fakat bu küçük sanılan kaçamaklar , cildinizde telafisi daha uzun sürecek sorunlar yaratır. Bu sebeple her gün yatmadan önce muhakkak makyajınızı tam olarak temizlemeli , cildinizi nemlendirmeli ve dinlendirmelisiniz. Zira sağlıklı , temiz bir yüz üzerine yapılan makyaj dahi kendini farklı gösterecektir.
Cilt temizliğinizde kozmetik ürünlerine para yatırmanıza gerek yok. Hepimizin buzdolabında bulunan ürünlerle tüm ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Bunun için öncelikle sabah uyandığınızda cildinizi bir şişe soğuk soda ile yıkayın. Gözeneklerinizi temizlemiş ve soğuk etkisiyle de kan dolaşımınızı hızlandırarak cildinizi canlandırmış olacaksınız . Ardından makyaj öncesi gül suyunu tonik olarak kullanın ve koruyucu bir krem sürün. Gül suyunun düzenli kullanımı hücreleri canlandırarak cildinize güzellik katacak, makyajınızın daha iyi oturmasını sağlayacaktır.
Gün sonunda makyajınızı çıkarmadan önce yüzünüzü yıkayın. Bir parça pamuğa dökeceğiniz süt ve badem yağı karışımı ile göz makyajınızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Badem yağı kirpik ve kaşlarınızı da besleyecektir. Ardından limon ve karbonat karışımı ile gözeneklerinizi temizleyin . Limon ve karbonatı macun yapıp her gün sonunda bir defa olmak üzere dişlerinizi fırçalarsanız , dişlerinizin hızla beyazladığını göreceksiniz. Son olarak su ile tamamen temizlediğiniz yüzünüze muhakkak her gece gül suyu sürün ve ardından dinlendirici , su bazlı bir krem , ya da gül yağı sürerek günün yıpratıcı etkilerini bir nebze hafifletin. Haftada en az iki gün kahve telvesi ile yüzünüze yapacağınız peeling ile yüzünüzdeki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Bu uygulamalara her gün file vermeden uygulamak şartı ile sadece bir hafta şans verin . Farkı görecek, bugüne kadar harcadığınız paralara ve emeklere üzüleceksiniz.