Özgür Bilgi Kanalı

çince çeviri

Dünyanın en eski uygarlıklarından biri olan Çin 1.3 milyarlık nüfusu ile de dünyanın en kalabalık ülkesidir. Alan olarak Rusya’nın ardında ve ABD’nin önünde dünyanın ikinci en geniş topraklarına sahip olan ülke Asya’nın en doğusunda yer alırken doğusunda adalar ülkesi Japonya, güneyinde Taiwan, Burma, Vietnam ve Nepal, kuzeyinde Rusya, Kore ve Moğolistan batısında ise Hindistan, Pakistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Afganistan yer almaktadır. Coğrafi anlamda Türkiye’ye uzak olan Çin ulaştırma imkanlarının çokluğu ve sunduğu alternatifsiz ekonomik fırsatlar ile aslında bir çok ülkeden daha fazla ülkemize yakındır.

1978′den itibaren pazar ekonomisi uygulamalarını tesis etmeye çalışan Çin günümüze kadar her yıl gerçekleşen inanılmaz oranlarda büyüme rakamlarına ulaşmıştır. Yirmi kusur sene boyunca ekonomisi 70 kat büyümüştür. Çin’in bu başarısı öncelikli olarak düşük maliyetli işgücüne sahip olmaktan kaynaklanmaktadır. Para birimi yuanın düşük değerli olmasının bu başarıda büyük etkisi olduğu suçlaması ise özellikle ABD tarafından sıklıkla tekrarlanmaktadır. Sonuç olarak büyük ve büyüyen ekonomisiyle ilk önce ithalatta ve ihracatta sonrasında ise yerleşik yatırımlarla çok cazip imkanları Türk girişimcilerine sağlamaktadır. Son yıllardaki Çin ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin çok hızlı artışı bu fırsatların kullanıldığını teyit etmektedir.

Çin’de çok sayıda farklı etnik grup yaşamaktadır. Her etnik grup üst başlık olarak Çince dilini kullanırken zamanla dil bakımından kendine özgü bir lehçeye sahip olmuştur. En çok kullanılan lehçe “Mandarin”dir. Çin Hükümeti de bu lehçenin standart hale getirilen biçiminin konuşulması desteklemektedir. Bununla birlikte Çin’de bir kişinin birden fazla lehçeyi bilmesi de normal bir durumdur. Tek bir biçimin olmadığı böyle bir dilde yapılan çeviriler ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Çincede çeviri bir çevirmen farklı lehçeleri bilirken bu lehçelerin arkasındaki etnik grupların kültürlerine de aşina olmalı ve anlam farklarına dikkat etmelidir. Bu açıdan kaliteli, güvenilir ve hızlı çevirilerin ancak yeminli Çince çevirmenlerle çalışıldığında elde edilebileceği açıktır. Çeviri büromuz konusunda uzman yeminli tercümanları en iyi tercümeler için hizmetinize sunmaktadır

Çeviri ve tercüme hizmeti olarak birçok büyük ve tanınmış şirkete ve sanayi kuruluşuna hizmet vermekteyiz. Yaptığımız işteki üç değişmez kuralımız “kalite, güvenilirlik ve hesap verebilirlik”tir. Eğer sizinde yapılacak olan Çince-Türkçe ve/veya Türkçe-Çince çevirileriniz varsa bizi arayınız. Telefonlarımızdan veya internet sitemizden bize kolayca ulaşabilirsiniz.

https://www.translator.eu/turkce/cince/ceviri/

https://ceviri.yandex.com.tr/dictionary/Turkish-English/%C3%87ince

https://translate.google.com/#view=home&op=translate&sl=tr&tl=zh-CN


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.