Özgür Bilgi Kanalı

Çocuk Odası Dekorasyonu
Çocuk Odası dekorasyonu dikkat etmeniz geren küçük detaylar vardır. Özellikle çok fazla çocuğu bulunan aileler için çünkü her çocuğa bir oda verebilmeleri mümkün değildir. Bu sorunları yaşamakta olan ailelerin küçük alanları daha kullanışlı mekânlar haline dönüştürecek uygulamalar vardır. Odanın dekorunda anti bakteriyel ürünlerin tercih edilmesi çocuklarınız açısından daha sağlıklı olacaktır. Aydınlatmada ise sert aydınlatma yerine daha yumuşak tonlar seçilmelidir.
Küçük Alanlarda Ranza Kullanımı
Küçük alanlarda ranza kullanımına özen gösterilmelidir. Çocukların yaşlarına uygun niteliklere sahip olan ranzalar onların yaşına uygun bir yatak odasına sahip olmalıdırlar. Dekoratif ranza seçenekleri bu konularda en fazla kullanılan ürünlerdendir. Örneğin; dörtlü çocuk ranzaları çocuklarınızın hareket edebilecekleri alanları sağlayabilirsiniz. Bu nedenle ranza seçimi yaparken yatak seçimine bakıldığı kadar da kullanım fonksiyonlarına bakılması gerekmektedir. Ranzaların ev şeklinde tasarlanan modelleri çocuklarınızın oyun oynaya bileceği geniş mekânlar bırakmaktadır. Çocuklarınızın rahatlıkla hareket etmesini sağlayacak katlanabilir yatak seçenekleri kullanıla bilir. Çocuklarınızın yatacağı zaman yatağın açılması ve diğer zamanlarda kapatılması geniş ve rahat oyun oynayabileceği alan sağlamış olursunuz. Bu şekilde evde dağınıklık söz konusu olmayacaktır.
Eşya Seçimi
Yatak odalarında ki elbise dolapları çok fazla yer kaplamaktadır. Küçük evlerde ise her çocuğa bir dolap verilemeyeceği için odanın daha küçük gözükmesine sebep olur. Bu sayede çocukların oyun oynama alanları açılmış olacaktır. Elbise dolaplarının yerine ranza altını kullana biliriz bu aynı zamanda da dağınıklıktan kurtaracaktır. Renk seçimlerinizi yaparken dikkatli olunması gerekmektedir. Bu nedenle turuncu, beyaz ya da mavi, beyaz gibi yani sade olacak şekilde ve en çok iki renkli dekorasyon tasarımına dikkat etmelisiniz. Odaların daha geniş görünmesi için alternatif bir seçim olacaktır. Odada eşya seçimine önem verilmesi gerekiyor ancak bu şekilde küçük mekânları değerlendire biliriz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.