Özgür Bilgi Kanalı

Consensus Mechanism

POW

POW, iş kanıtını temsil eden ve blok zincirine eklenecek yeni bir işlem bilgisi (yani yeni bir blok) oluşturulurken karşılanması gereken bir gereklilik olan iş kanıtı mekanizmasıdır. İş kanıtı mekanizmasına dayalı olarak inşa edilen bir blok zinciri ağında, düğümler rastgele karmaların sayısal çözümünü hesaplayarak muhasebe hakları için rekabet eder ve bloklar oluşturmak için doğru sayısal çözümü elde etme yeteneği, düğümün hesaplamasının somut bir tezahürüdür. güç.

POS

POS, kanıtlayıcının belirli miktarda dijital varlığın sahipliğini sağlamasını gerektiren eşitlik kanıtı mekanizmasıdır. Proof-of-stake mekanizmasının çalışma şekli, yeni bir blok oluşturulduğunda madencilerin bir “madeni para hakları” işlemi yaratması gerektiği ve işlemin önceden belirlenmiş bir orana göre madencilerin kendilerine bir miktar coin göndereceği şeklindedir. Proof-of-stake mekanizması, her bir düğümün belirteçlerinin oranına ve zamanına göre ve rastgele sayı aramasını hızlandıran algoritmaya göre madencilik düğümlerinin zorluğunu azaltır.

DPOS

DPOS, emanet edilmiş eşitlik kanıtı mekanizmasıdır. DPOS fikir birliği mekanizması, POW ve POS’a dayalı oylama ve seçime dayalı bir fikir birliği algoritmasıdır. DPOS konsensüs sistemi altında, token sahipleri, blok üretmekten ve ağı işletmekten sorumlu olacakları tokenlere dayalı olarak belirli sayıda temsilciye oy verir. Üretici yetersizse, herhangi bir zamanda oylama yapılabilir ve madeni para sahibi, sistemin zincirdeki “uzun vadeli saflığını” korumak için herhangi bir zamanda bu temsilcileri değiştirmek için oy kullanabilir.

PBFT

PBFT algoritması, pratik bir Bizans hataya dayanıklı algoritmasıdır.Esas olarak ittifak zincirinde kullanılan anahtar teknolojisi, fikir birliği protokolüdür.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.