Özgür Bilgi Kanalı

CZ Suçunu İtiraf Edip İstifa Ederken XRP, DOGE, SHIB, BNB, ADA Fiyatları Erime Modunda
Kripto para piyasası, XRP, DOGE, SHIB, BNB ve ADA gibi büyük altcoinlerin önemli fiyat düşüşleri yaşadığı ciddi bir bozgunla karşı karşıya.
Bu gerileme, halk arasında CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun kara para aklama karşıtı ciddisuçlamaları kabul etmeye karar vermesinin ardından geldi.

CoinGecko verilerine göre piyasa bu gelişmeye hızla tepki verdi ve Shiba Inu (SHIB) son 24 saatte %6’dan fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) gibi önde gelen diğer kripto para birimleri de önemli düşüşler yaşadı. Açıkçası, Binance Coin (BNB) %7’den fazla düşüşle ilk 10’da en geride kalan isim oldu.

Bir dönemin sonu

Kripto endüstrisi, Zhao’nun ağır suçlamalar nedeniyle istifa etmesiyle bir dönemin sonuna tanık oluyor. CEO rolünden vazgeçmenin yanı sıra CZ’nin Binance ile çalışma konusunda üç yıllık yasağı var.

Bu karar, ABD Adalet Bakanlığı tarafından Binance ve CZ aleyhine, lisanssız para aktarımı işi yürütmek için komplo kurmak ve etkili bir kara para aklamayı önleme programını sürdürmemek de dahil olmak üzere çeşitli suçlamalarla sonuçlanan kapsamlı bir soruşturmanın ardından geldi.

U.Today tarafından bildirildiğiüzere Binance, hem cezai hem de hukuki iddiaları çözmek için 4,3 milyar dolar para cezası ödeyerek tarihi bir anlaşmayı kabul etti. Bu olay, FTX’ten Sam Bankman-Fried gibi diğer endüstri devlerinin düşüşünü hatırlatan kripto para birimi manzarasında önemli bir değişime işaret ediyor.

Binance ve CEO’sunu çevreleyen çalkantılı olaylara rağmen, birçok sektör gözlemcisi bu gelişmeye olumlu bakıyor.

Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden David Hoffman, DOJ’un Binance ile anlaşmasını sektör için yükseliş sinyali olarak görüyor. Kendisi, anlaşmanın eninde sonunda ABD onayı ve düzenleyici netlik sağlayacağına inanıyor.

U.Today tarafından bildirildiğiüzere , Cryptocurrency kralı Mike Novogratz yakın zamanda benzer düşünceleri yineledi. O, baskının kripto para birimi endüstrisi için ileriye giden yolu açabileceğine inanıyor.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.