Özgür Bilgi Kanalı

denizli web tasarım

Web tasarım kavramı ve bir web sitesine sahip olma konusunda en önemli hususlardan biri de iyi bir alan adına sahip olmak ve yapılan web sitesini yeterli bir sunucuda barındırmaktır.

Web site alan adı veya domain sitenize erişilen URL’dir. Örneğin www.mandalinsosyalmedya.com bir alan adı yani domaindir. Kurumsal bir web sitesi için her şeyden önce iyi bir alan adına sahip olmak gerekir. Eskiden ücretsiz alan adı sağlayıcıları çokça tercih edilirdi ve web siteleri pek çok farklı güven vermeyen alan adı uzantılarına sahip olabilirdi. Kurumsal web tasarım kavramına firmalar önem vermeye başladıkça dijital işler için de iyi bütçeler ayrılmaya başlandı ve ücretsiz alan adı sağlayıcıları popülerliğini yitirdi.

Günümüzde Denizli Web Tasarım için en çok tercih edilen alan adı uzantıları .com, .net, .com.tr, .org gibi sıkça kullanılan ve kullanıcı tarafından kabul görmüş uzantılardır. Denizli Mandalin Web Tasarım da müşterilerine yoğunluklu olarak .com uzantılı alan adlarını öneriyor. Eğer marka tescili varsa .com.tr şeklinde alan adları da sektörden sektöre değişmekle birlikte web site güvenilirliğine katkı yapmaktadır.

Ayrıca domainin uzantıdan önceki kısmının da doğru seçimi önemlidir. Eskiden yapılan işle ilgili anahtar kelimeleri içeren alan adları oldukça revaçtaydı. Çünkü bunun SEO üzerine doğrudan olumlu etkileri vardı. Ancak günümüzde bu etki oldukça sınırlıdır ve artık sadece sektörel anahtar kelimeleri barındıran alan adları kullanıcı tarafında yeterli güveni sağlamadığı için önerilmemektedir.

Denizli Mandalin Web Tasarım, web sitesi tasarımı gerçekleştireceği müşterileri için vekaleten alan adları rezervasyon, tahsis ve satın alma süreçlerini de yöneterek müşterilerine bu konuda anahtar teslim hizmet veriyor.

Bir web sitesini yaptıktan sonra bunun yayınlanması ve devamında iyi bir teknik destek sağlanması gerçekten önemli. Burada sitelerin yüksek trafiği göğüsleyebilecek geniş trafik bandına sahip sunucularda bulundurulması gerekliliği ortaya çıkıyor. Mandalin Web Tasarım, sitelerinizi SSL desteği ve kurumsal e-posta altyapısı barındıran sunucularda barındırarak sizlere alan adıyla beraber kaliteli Denizli Web Tasarım, Domain & Hosting hizmeti sağlamış oluyor.

Sitenizin bulunduğu sunucunun SSL desteği sağlaması artık 2020’den olmazsa olmazlardan. SSL desteği olan siteler hem Google’ın gözünde hem de kullanıcıların gözünde daha güvenilirdir. E-ticaret siteleri gibi kullanıcı kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerini paylaştığı sitelerde ise kesinlikle SSL sertifikası kullanılması ayrıca yüksek trafik bant genişliğine sahip sunucularda bulundurulması gerekir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.