Özgür Bilgi Kanalı

hummer h1

Oldukça büyük bir Hummer H1 şu anda Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bir otomobil müzesinde sergileniyor.

hummer

Boyut olarak aşırı büyük olan Hummer H1, BAE, Al Madam’daki Off Road Tarih Müzesi’nde bulunuyor. Hummer H1 X3 olarak adlandırılan bu canavar makinenin devasa gövdesinin altında bir değil, iki değil, üç değil,dört dizel motor bulunuyor.Normal bir H1’in boyutunu alır ve onu üçe katlar, dolayısıyla “X3” takma adıdır.

hummer

BAE ve Fas’taki dört otomobil müzesini temsil eden Instagram kullanıcısı shhamadbinhamdan’a göre Hummer H1 X3, 14 metre uzunluğunda, altı metre genişliğinde ve 6,6 metre yüksekliğinde. İngiliz ölçü sistemini tercih eden okuyucular için bu, yaklaşık 46 fit uzunluğunda, yaklaşık 20 fit genişliğinde ve 22 fit yüksekliğindedir.

hummer

İlk başta, H1 X3’ün boyutunun büyüklüğünü kavramak biraz zor olabilir, en azından onu gerçekten perspektife oturtmak için normal boyutlu kuzeninin yanına park edilmiş görülene kadar. Standart H1’in tavan çizgisinin, H1 X3’ün külbütör panellerinden zar zor geçtiğini unutmayın. Gerçeküstü H1 X3’ün “dünyanın en büyük Hummer’ı” olarak anılmasına şaşmamalı.

Ne yazık ki, Hummer H1 X3’ün özellikleriyle ilgili pek fazla ayrıntı yok, bu nedenle bu canavar makinenin ne kadar beygir gücü kullandığı veya bunun yaratılmasından kimin sorumlu olduğu net değil. Aracın yapımında tam olarak ne tür bir çalışmanın yapıldığını ve belki de daha ilginç olanı, ilk etapta tasarımına neyin yol açtığını görmek ilginç olurdu. Durum ne olursa olsun, kesinlikle dudak uçuklatan bir off-road tuhaflığı.

Aşağıdaki korkunç Hummer H1 X3 videosunu izleyin.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.