DOĞAL SAÇ BAKIM YAĞLARI


ARGAN YAĞI
Özellikle son dönemde oldukça popüler bir hal alan argan yağı saç güçlendirme konusunda oldukça etkilidir. Saç diplerini nemlendirerek koparak dökülmelere ve kepek problemine mucize niteliğindedir. Saç derisine masaj yaparak uygulandığında saç diplerindeki kan akışını hızlandırarak saç köklerinin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Güçlü ve sağlıklı saçlar normale göre daha çok uzayarak istediğiniz saç boyuna gelmenizde size destek olacaktır.
Saç uçları içinde oldukça faydalı olan argan yağı kırık onarımında kullanılmaktadır. Her gün düzenli olarak bir kaç damla argan yağı saç uçlarına yedirilmelidir. Kırıkları yenilenemesinin yanında kırık oluşumunun da önüne geçer. Saç şekillendirici kullanmadan öncede uygulanabilir.
YILAN YAĞI
Yılan yağı çok etkili bir ürün olmasına karşın isminden dolayı çok tercih edilmemektedir. Bilinmesi gereken yılan yağı yılandan elde edilmemektedir.Yılan yağı saçları güçlendirir ve kalınlaştırır. Koparak dökülmelere karşı saç diplerini kuvvetlendirir. En güzel özelliği ise koparak dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlamasıdır. Saç diplerine haftada 4 gün masaj yaparak uygulandığı takdirde dökülen saçların %30 civarını yeniden kazanmanızı sağlayacaktır.
HİNT YAĞI
Protein ve E vitamini bakımından oldukça zengin bir ürün olan hint yağı saçları güçlendirir ve saç uzamasında en etkili yağlar arasında yer almaktadır. İçeriğinde yer alan antioksidanlar sayesinde saç derisinde meydana gelebilecek enfeksiyonlara karşı da koruma sağlayacaktır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerine daha çok oksijen taşınması sağlanacaktır. Bununda etkisiyle hem saçlar kuvvetlenir hemde kısa sürede gözle görülür bir uzama elde edilir. Hint yağı haftada 2 kere saç diplerine masaj yaparak uygulanmalıdır. Ancak hint yağı derinlemesine durulama gerektirir. Saçta yaklaşık 2 saat bekletmek yeterlidir.
ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağı bir çok alanda kullanılmaktadır. Yine oldukça etkili ve hızlı sonuç almak isteyenler için en iyi çözümler arasındadır. İçerisinde bol miktarda E vitamini bulundursan zeytinyağı ayrıca antioksidan etkisiyle güçlü bir bakım ürünüdür. Saç diplerini güçlendirir , kepek oluşumunun önüne geçer , enfeksiyonlara karşı koruma tabakası oluşturur. Günlük hayatta saçların maruz kaldığı olumsuzluklara karşı bir kalkan görevi üstlenir. Hem deriye hemde saç uçlarına masaj yaparak uygulanabilen zeytinyağı haftada 2 kez saçta 2 saat bekletilip durulanmalıdır. Ayrıca anneler bebeklik döneminde çocuklarının saçlarına ince telli hassas bir tarak yardımıyla uygulayabilir.
SUSAM YAĞI
Saç enfeksiyonlarında ve özellikle mantar tedavisinde en çok tercih edilen üründür. Susam yağı saçları ve saç derisini nemlendirir. Dolayısıyla kepek oluşumunu da engeller. Yine E vitamini bakımından zengin olan susam yağı saçlara doğal bir parlaklık kazandırarak saçların sağlıklı ve güçlü uzamasında etkilidir
LAVANTA YAĞI
Enfeksiyonlara karşı bir diğer koruma sağlayan yağda lavanta yağıdır. Antibakteriyel olan lavanta saçları nemlendirerek kepek oluşumunu da engeller. Oldukça güçlü etkisi olmasından dolayı saç diplerine zarar verebilir. Dolayısıyla seyreltilerek kullanıldığında oldukça olumlu etki gösterecektir. Lavanta yağını nane yağı yardımıyla seyreltmeniz mümkündür. Haftada bir defa saç diplerine masaj yaparak uygulanması yeterlidir. Ardından saçlarınızı iyice durulamaya özen gösteriniz.
BİBERİYE YAĞI
Kan dolaşımını arttırıcı etkisi oldukça güçlü olan biberiye yağı saç köklerini beslemektedir. Dolayısıyla koparak dökülmelere karşı muzice niteliğinde bir üründür. İçerisine badem yağı eklenerek uygulandığında saçların nemlenmesini de sağlanmış olur. Haftada bir defa kullanılması uygundur. Düzenli kullanımda bir ayda gözle görülür uzama söz konusu olacaktır.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
En mükemmel nemlendiriciler arasında hindistan cevizi yağı yer almaktadır.Özellikle sç kuruluğundan şikayet edenler için harika bir üründür. Saçı kesinlikle yağlandırmadan nemlendirir. Yumuşak özellik kazanan saçlar kırılmaz. Haftada 3 kez uygulanmalıdır.
NANE YAĞI
Saç diplerindeki oksijen miktarını arttıran yağlar arasında bir numara nane yağıdır. Dolayısıyla saçın hızlı uzamasını , diplerinin güçlenmesini ve koparak dökülmesini büyük oranda etkiler. Nane yağınında zeytinyağı gibi taşıyıcı özellik gösteren yağlarla inceltilmesi gerekmektedir. İnceltme işleminde suda kullanılabilmektedir.

 


emakale