Dokunmatik Ekranlı Bilgisayarların Sunduğu Avantajlar
Dokunmatik ekranın, teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanım alanları da o doğrultuda artmıştır. Günümüzde dokunmatik ekran çok geniş bir alana yayılmıştır. ATM’lerde, telefonlarda, kameralarda ve bilgisayarlarda oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Eğer sizde diz üstü bilgisayar almayı düşünüyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.
Dokunmatik ekranlı bilgisayarların bizlere sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi kullanım kolaylığının olmasıdır. Mouse kullanımı belki size çok kolay gelebilir ama dokunmatik bir ekrana kısa sürede ısınırsanız kullanımı çok pratiktir. Ekranın kullanımı almayı düşündüğünüz laptop bilgisayara göre değişiklik gösterebilir. Bazı laptopların kullanım için kalemleri olurken bazı laptopları kullanmak için parmaklarınızı kullanmanız gerekecektir. Pad kullanmaktan hoşlanmıyorsanız ve bunun yerine mouse kullanmayı tercih ediyorsanız bunun için belirli bir alan genişliğine ihtiyacınız olacaktır. Eğer dokunmatik bir bilgisayar kullanmayı tercih ederseniz ekstradan bir alana gerek kalmayacaktır. Bundan dolayı diz üstü bilgisayarları istediğiniz yerde ve zamanda kullanma olanağınız vardır. Dokunmatik ekranlarda gördüğümüz yer ikonlarının en büyük yararı anlama hızının artmasına yardımcı olmalarıdır. Beynin ekranda görünen imajı algılaması daha hızlı olur ve böylelikle yapılmak istenen işte daha hızlı bir şekilde çözülür. Dokunmatik ekranlı diz üstü bilgisayarlar oldukça dayanıklıdır. Bunların bozulabilecekleri ekstradan bir aparatları olmadığı içi bozulma riskleri de en aza inmiş oluyor. Dokunmatik ekranlı diz üstü bilgisayarların ara yüzleri oldukça iyidir. Böyle bir durum sizin aradığınız programa kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
Teknoloji her geçen gün büyük bir hızla gelişiyor. Onun hızına ulaşmak mümkün değil. Yalnız laptop alırken bazı noktaları göz önünde bulundurursanız teknolojiyi kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikSeptik Artrit Nedenleri ve Tedavisi,Septik Artritin Belirtileri,Septik Artrit Nedenleri,Septik Artritin Tedavisi
Sonraki İçerikBebeklerde Altıncı Hastalık Belirtileri ve Tedavisi,Altıncı Hastalık Belirtileri,Altıncı Hastalığın Tedavisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz