Özgür Bilgi Kanalı

Dragon Player 2.0

Basit ama işe yarar bir video oynatıcı mı arıyorsunuz?

İşte size, “kullanılabilirliğe odaklanmış” bir video oynatıcı: Dragon Player.

Dragon için cep ejderhası diyebiliriz. Bu çok sade ve küçük ejderhaya; Uygulamalar > Çoklu ortam > Video Oynatıcı (Dragon Player) yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.
Uygulamayı açtığınızda, karşılaşacağınız sadeliğe sakın şaşırmayın, onda diğer video oynatıcılardan alıştığınız kalabalık menüler, deta12lı ayarlar, süslü püslü simgeler yok. Onda sadece yeteri kadarı var.

Programın karşınıza gelen pencerenin sol tarafında; bilgisayarınızda ya da bilgisayara taktığınız, taşınabilir aygıtınızda bulunan video dosyalarına, ulaşmanızı sağlayan “Dosya Oynat”, CD/DVD oynatmak için kullanılan “Disk Oynat” düğmeleri bulunuyor.

Pencerenin sağ tarafındaysa daha önce açmış olduğunuz video dosyaların bulunduğu bir liste yer almaktadır.

Listeden ya da Dosya / Disk Oynat düğmeleriyle bir video seçtikten sonra “Oynat” düğmesiyle videoyu izlemeye başlayabilirsiniz. Oynatıcı başladıktan sonra değişen “Oynat” düğmesi artık “Duraklat” işlemi için sizi bekliyor.

Farklı bir video için Ortamı Oynat düğmesine tıklayın ve pencereniz ilk halini alsın. Sağ üst köşede yer alan “Tam Ekran” düğmesi sayesinde, isterseniz videonuzu tüm ekranı kaplayacak şekilde izleyebilirsiniz.

Ayarlarla boğuşmayın!

Kullanışlılığa odaklı Dragon Player, sizi ayarlarla da boğuşturmuyor. Temel görünüm ve ses ayarları dışında bir ayar ihtiyacı olmadan, dilediğiniz videoyu rahatça bu oynatıcıyla izleyebilirsiniz.

Evet, “küçük ejderha” videolarınızı oynatırken arkanıza yaslanın ve izlediğiniz videonun keyfini çıkarın.

Sizlere bol keyifli ve Pardus’lu günler dilerim.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.