Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?


Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?
Dudakların daha dolgun ve biçimli görünmesi için bayanlar dudaklarını dolgunlaştırma yöntemini seçerler. Kadınlar dudaklarının dolgun görünmesini iki şekilde sağlayabilirler. Bunlardan bir tanesi makyajda rujun kullanımı ve ikincisi de doğal yöntemler kullanarak dudağı dolgunlaştırmaktır.
Dudaklarınızı makyaj ve ruj yardımıyla dolgun göstermek istiyorsanız ilk olarak süreceğiniz rujun rengine dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız açık renk rujlar dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir. Koyu renk rujlar dudakların ince görünmesini sağlayacağından bu renk rujları tercih etmeyiniz. Ten renginize uygun bir ruju seçtikten sonra ruju dudaklarınıza sürünüz. Rujunuzu dudaklarınıza sürdükten sonra dudaklarınızın üzerine pudra sürünüz. Yalnız pudrayı tabaka şeklinde sürmeyiniz. İnce bir şekilde sürmeniz doğru olacaktır. Ruj sürme işlemi bittikten sonra ruj rengine yakın bir kalem ile dudakları daha belirgin bir duruma getirin. Ayrıca dudak kalemi ile dudaklarınızı boyamak dudakları daha kalın ve dolgun gösterecektir. Ruj sürme işleminden sonra dudaklarınıza parlatıcı sürmek dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Parlatıcının rengi açık ve şeffaf olmalıdır. Dudak çevresinin aydınlık olması dudağın daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Dudak makyajının sırrı etrafının diğer yerlere göre bir ton açık olmasında yatmaktadır.
Dudakların dolgun görünmesi için doğal kürlerde kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; 2 veya 3 damla zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı balı güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı 5 dakika fırçalayın. Bu yöntemi 1 hafta boyunca uygulayın. Bu yöntem sayesinde dudaklarınızda ki kan dolaşımı hızlanacağından dudaklarınız daha dolgun gözükecektir. Diğer bir yöntem ise dudağa doğal botoks yapmaktır. Bunun için 1 çorba kaşığı bal, 1 tane domates, 1 çorba kaşığı yoğurt ve soyulmuş salatalık gereklidir. Sıkarak suyunu çıkarttığınız domatesin içine yoğurt ve balı dökün. Ortaya çıkan karışımı dudaklarınıza ve dudak çevresine sürerek 10 – 20 dakika kadar beklettikten sonra dudaklarınızı ılık su ile yıkayınız. Bakımlı ve dolgun dudaklar için uygulayabileceğiniz bir diğer maske için gerekli olan malzemeler;  ½  salatalık, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurttur. Soyulmuş olan salatalığın suyunu çıkardıktan sonra üzerine bal ve yoğurt ekleyin. Daha sonra bu karışımı dudak üzerine ve dudak etrafına sürünüz. 10 – 15 dakika sonra dudaklarınızı yıkayınız. Bu maske sayesinde dudaklarınız nemlenecek ve kırışıklıklar azalacaktır.
Doğal yapılan kürlerden bir tanesini de şöyle açıklayabiliriz. 5 çorba kaşığı zeytinyağı, 6 damla tarçın yağı ve 1 tane E vitamini kapsülünü hep birlikte karıştırınız. Bu karışımı akşam yatmadan önce dudaklarınıza sürünüz. Dudak dolgunluğunu sağlamak için uygulanacak bir diğer yöntem ise ½ çay kaşığı balmumu ile 1 çay kaşığı vazelini karıştırınız. Daha sonra bunun içine biraz zencefil, kırmızıbiber ve 2 damla nane ekstresi ekleyiniz. Bu karışımı dudaklarınıza haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır. Dudak dolgunlaşmasına yardım edecek son bir yöntem olarak da yulaf ve yumurta sarısını verebiliriz. 5 gram yulaf ile bir yumurtanın sarısını kâsede çırpın ve daha sonra karışımı dudaklarınıza sürünüz. Bu karışım ile dudaklarınızdaki kırışıklıklar gidecek ve dudaklarınız dolgun gözükecektir.