Özgür Bilgi Kanalı

Mark Zuckerberg

Dünyanın en zenginlerinden yani milyonlarca dolarınız olsa nasıl bir hayat sürerdiniz? Lüks yatlar, jetler ve zengin bir hayat düşlüyorsunuz değil mi? Ama görünen o ki bazı zenginler ,dünyanın en zengin insanlarından olmalarına rağmen mütevazi hayatlarına devam ediyor. Toplu ulaşım kullanan basit ve sade hayatlarını yaşayan dünyanın en zengin insanlarından olan bu insanlar mütevazi kelimesini sonuna kadar hak ediyor.

sergey brin

  1. Sergey Brein

Sergey Brein ,Google ‘ın kurucu ortaklarından ve 29.2 $ serveti ile dünyanın en zengin 20. Kişisi. Buna rağmen mütevazi bir hayat süren Sergey ,kiracısı olduğu 2 odalı bir evde yaşıyor. İşe paten ile gitmeyi tercih eden Sergey, basit ve rahat kıyafetler giyiyor. Zaman zaman toplu ulaşımı kullanmayı tercih ediyor.

  1. David Cheriton

Cheriton, diğer milyarderlerden daha farklı bir zengin olma öyküsüne sahip. Öğretim görevlisi olarak çalışan Cheriton, boş zamanlarında öğrencilerinin teknolojik yatırımlarına finansman sağlayarak bugün bir servete sahip olmuştur. Ancak bu servete rağmen Cheriton, 30 yıldır aynı evde yaşamaktadır ve insanların yeni bir şey alma hevesine anlam verememektedir. David Cheriton’un yatırım yaptığı öğrenciler arasında Google’ın sahipleri Sergey Brein ve Larry Page’te vardır.

  1. Ingvar Kamprand

Ingvar Kamprand ,IKEA markası ile tanınmakta. 17 yaşında başladığı serüveni ile milyar dolarlar kazanan Kamprand, buna rağmen mütevazi bir hayatı tercih etmektedir. Ucuz restoranlarda yemek yiyen ve daima ekonomi sınıfında uçan Ingvar Kamprand, sade bir hayata sahiptir.

4. Azim Prenji

Azim Premji, Hindistanlı bir milyarderdir ve servetinin 4 te birini sürekli bağışlaması ile tanınır. Bilişim sektöründe kazandıklarıyla zengin olmasına rağmen ,10 senedir aynı arabayı kullanmakta, ucuz restoranlarda yemek yemekte ve ekonomi sınıfında uçmaktadır.

Mark Zuckerberg

5.Mark Zuckerberg

Herkesin Facebook sayesinde tanıdığı 30 yaşındaki milyarder, her gün aynı gri tişört u giymektedir. Düşük bütçeli bir araba kullanan ve görüntüsü ile de sade bir yaşantı süren Mark Zuckerberg de sade bir yaşamı tercih edenlerden. 30 yaşındaki milyarderin en büyük harcaması ABD ‘de satın almış olduğu evdir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.