Özgür Bilgi Kanalı

eğitimhane nedir

Eğitim-öğretim hayatının her dönemi, hem öğrenciler hem de veliler için bir yardım kılavuzu gerektiriyor. Bilmediği konular hakkında bilgi almak, merak ettiklerini öğrenmek içinse öğrencilerin başvurduğu ilk adreslerden birisi, egitimhane.com oluyor. Peki, egitimhane.com’da neler bulabilirsiniz? Egitimhane.com‘a nasıl kayıt olunur?

eğitimhane.com

Egitimhane’ye nasıl kayıt olunur?

Eğitim alanıyla ilgili son gelişmeleri takip etmek, çeşitli sınıfların ders ve ödevleriyle ilgili bilgi almak için kullanabileceğiniz eğitimhane.coma’a üye olmak oldukça basit. Öncelikle kullandığınız tarayıcıdan www.egitimhane.com adresini tıklayın. Açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan Üye Ol butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan Üyelik Sözleşmesini okuyup onaylayın. Bu noktadan sonra sitenin ve sistemin sizden istediği bigileri girmek durumundasınız. Kullanıcı adı, şifre ve e-posta bilgilerinin yanı sıra cinsiyet ve doğum tarihi gibi soruları cevaplamanız gerekiyor. Son aşamada ise güvenlik doğrulamasını yapmalısınız. Tebrikler, artık eğitimhane.com kullanıcılarından birisiniz!

Eğitimhane.com’a Üye Olmak İçin Tıklayın

Eğitimhane’de neler var?

Öğretmen, öğrenci ve velilerin başvurduğu önemli kaynaklardan biri olan eğitimhane.com, 3 ana başlığa ayrılıyor.

Bunlardan ilki Dosyalar başlığı…

  • burada 1’den 12. sınıfa kadar ilgili tüm derslerin başlık ve içeriklerini
  • okul öncesi ve özel eğitim dosyalarını
  • idareciler için toplanan verileri
  • çeşitli eğitim kaynaklarına
  • belirli gün-haftalarla ilgili pek çok detaya ulaşabilirsiniz
  • ayrıca öğrenci kulüpleri
  • seminer bilgileri
  • rehberlik
  • genel program
  • KPSS eğitimi ile ilgili de dökümanlara Dosyalar başlığından ulaşabilir, cihazınıza indirebilirsiniz.

Eğitimhane Forumu

Eğitimhane.com’un bahsedeceğimiz ikinci ana başlığı ise Forum‘dur.

Burada tıklanan son 100 konu öncelikli olarak çıkacak. Çeşitli konularda açılan başlıklara tıklayarak, yazılan yorumları görebilir hatta siz de konu ile ilgili görüş bildirebilirsiniz. Okuyacağınız zengin içeriklerin size büyük fayda sağlayacağı yadsınamaz bir gerçek…

Sitede karşılaşacağınız üçüncü ana başlık ise Haberler’den oluşuyor.

Öğretmenleri, okulları, öğrenci ve velileri ilgilendiren her konu burada paylaşılıyor. Sistem kullanıcıları ise haberlerin altındaki bölümde arzu ederse yorum yazabilir. Böylelikle haberle ilişkili olarak bireyler değerlendirmelerini aynı ortamda bildirebiliyor.

Egitimhane.Com’da bulunan içeriğin tüm hakları Egitimhane.Com’a aittir. Bu içerik, sadece kişisel kullanım içindir, izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Başka yerde kaynak gösterilmeden ve ilgili yere link verilmeden yayınlanamaz.

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.