El Bakımı İçin Önemli İpuçları, Ellere Bakım Nasıl Yapılır?


Ellere Bakım Nasıl Yapılır?
Bakımlı ellere sahip olmak isteyen bayanlar en az haftada bir defa olmak üzere ellerine manikür yaptırmalıdır. El bakımı için manikür gereklidir ve bunu alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Ellere yapılan bakım sayesinde ellerdeki kırışıklıklar, çatlama ve soyulma sorunları ortadan kalkacaktır. El bakımı ile ilgili size bazı bilgiler vermek istedik.
El Bakımı İçin Önemli İpuçları
Gece yatmadan önce mutlaka elleriniz el kremleri ile masaj uygulayın. Eğer el kreminiz yoksa ya da bitmiş ise bu sefer ellerinize vazelin sürün. Eldiven ile yatmak ellerinizin daha yumuşak olmasını sağlamasının yanında el çatlaklarınıza da iyi gelir. Ellere masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırdığı için kılcal damar oluşumunu azaltır. Avuç içiniz ile ellerinize masaj yapabilirsiniz. Bu arada avuç içlerinize de masaj uygulamayı ihmal etmeyin. Gliserin ile salatalık suyunu karıştırarak ellerinize sürebilirsiniz. Zeytinyağı ile misket limon suyunu karıştırarak ellerinize masaj yaparak sürünüz. Alerji probleminiz bulunmuyorsa gliserin, misket limon ve domatesi karıştırdıktan sonra yatmadan önce ellerinize sürebilirsiniz. Bal ve portakal suyu ile yapacağınız masaj ellerinize oldukça iyi gelecektir. 5 damla gül suyu, 1 çorba kaşığı limon suyu ve gliserini güzelce karıştırın. Yatmadan önce karışımı ellerinize sürünüz. Ellerinizin çatlamaması için  ½  limon suyunu ve 1 çorba kaşığı şekeri karıştırın. Daha sonra bu karışımı ellerinize sürün. Evde temizlik yaparken deterjanları çıplak eller ellemeyin. Mutlaka ellerinize eldiven kullanın.
Sizlerde pamuk gibi ellere sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bazı noktalara dikkat etmektir. Masrafsız ve zahmetsiz şekilde istediğiniz yumuşak ellere sahip olabilirsiniz.