Özgür Bilgi Kanalı

enerji-bayiligi-veren-firmalar
Elektrik ticaretinde önümüzdeki dönemler için ciddi büyüme planları ve yeni bayilikler verilmesi söz konusu. Hemen her şirket ülke genelinde temsilcilik açma ve bayilik vermeyi planlıyor. Yine çok sayıda satış elemanını işe alarak, bunlara kendi bünyelerinde eğitim verecekler.
Bu alandaki şirketler, yıl sonuna kadar her ilde toplamda bine yakın bayilik verecek. Uzmanlar, 10 bin satış elemanına ihtiyaç olduğunu belirtiyor.
Bayilik almanın püf noktaları:
* Öncelikle elektrik satış eğitimi alınmalı, piyasa ve pazar araştırtması çok iyi yapılmalı
* Bayiliği alınacak şirket seçimi yapılmalı. Elekrik üretimi olup olmadığına bakılmalı.
* Elektrik şirketiyle referans sözleşmesi mutlaka yapılmalı. Orada gelir hesabı ve iskonto oranları belirtilmeli.
* Piyasada müşteri bağlamak için iskonto oranı çok önemli. Artı 1 verebilme esnekliğiniz olmalı.
Sanko Enerji Acentelik Veriyor
Türkiye’nin en büyük tekstil gruplarından olan Sanko Holding, enerji işine 1997 yılında kendi elektrik ihtiyacını karşılamak için otoprodüktör olarak adım attı. Daha sonra özellikle yenilenebilir enerji yatırımları artınca 2006 yılında Sanko Enerji kuruldu.
Sanko Enerji, 2007 yılında toptan satış lisansı alarak serbest tüketici kapsamına giren özel ve tüzel kişilere elektrik enerjisi temin etmeye başladı. Sanko Enerji Genel Müdürü Cem Aşık, bayilik yerine acente sistemini tercih ettiklerini belirtiyor. Ardından da yaptıkları pilot proje çalışmasında her ilden birçok başvuru aldıklarını söylüyor. Kısa zamanda 80 civarında acenteye ulaşacaklarını ifade eden Aşık, acente dağılımında hitap edecekleri bölgedeki elektrik pazarının ekonomik büyüklüğünü göz önüne aldıklarını kaydediyor. Cem Aşık, acentelik kriterleri ve kazanç potansiyeliyle ilgili de şu bilgileri veriyor:
“Biz acentelerimizi iş ortağı olarak görüyoruz. Bu yüzden ilk baktığımız kriter, karşımızda tecrübeli ve ticari itibarı düzgün bir şirket veya kişi olması. Acente adayının bize yazılı olarak acente@sankoenerji.com.tr adresinden başvurmasını ve sonrasında detaylı bir beyan formu doldurmasını istiyoruz.
Bu aşamalardan sonra genellikle acentenin ofisinde bir toplantı yapıp kendimizi ve pazarı anlatıyor, onları dinliyor ve sorularını cevaplıyoruz. Bu aşamaların hepsi olumlu geçer ve iki taraf da birlikte çalışma arzusundaysa sözleşme aşamasına geliyoruz. Olabildiğince esnek bir sistem kurduk. Acentemize satabileceği en düşük fiyatları bildiriyoruz. Bu fiyatın üstüne çıktıkça acentelerimiz artan şekilde komisyona hak kazanıyor.”
Telefon: 444 87 65
E-mail: info@sankoenerji.com.tr

Cerean Enerji Cerean Abone Noktası Temsilcilikleri Veriyor
1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan ve ağırlıklı olarak finans alanında faaliyet gösteren Fiba Grubu bünyesindeki Cerean Enerji Holding, 2009 yılında elektrik ticareti amacıyla kuruldu. Grubun enerji üretim şirketi ise 2007 yılından bu yana Fina Elektrik olarak faaliyet gösteriyor.
Cerean Enerji Satış Direktörü Alper Güney, serbest piyasada elektrik ticareti yaptıklarını, müşteri için en uygun fiyatı üretim ve tüketim arasında çeşitli modellemeler yaparak belirlediklerini söylüyor. Güney, serbest tüketici kapsamındaki müşterilerin uzun dönemli ve sabit fiyatlı kontratlar yaparak yeni avantajlı ürün paketleri sayesinde tüketimlerini ve faturalarını sofistike yazılımlarla dakikalık olarak takip edebileceklerini vurguluyor.
Bu arada, mevcut yıllık üretim kapasitesi 87.5 MW olan Fina Elektrik, toplam kurulu gücü 1.590 MW’yi bulacak olan 30 yeni RES projesini de geliştirmeye devam ediyor. Şirketin halen Türkiye genelindeki 21 elektrik dağıtım bölgesinde ve 25 ilde temsilcilikleri bulunuyor. Her yıl pazarın genişlemesine paralel olarak abone yapısı uygun olan illerde Cerean Abone Noktası temsilcilikleri verilecek.
Alper Güney, başvuru sonrası süreci şöyle anlatıyor: “Temsilci adaylarına enerji piyasasıyla ilgili genel bilgiler, temsilcilik modeli ve şartları, organizasyon yapısı ve gelirlerini içeren 2 saatlik bir sunum yaparak konuyla ilgili tüm bilgileri yüz yüze aktarıyoruz. Karar veren firmalarla belirlediğimiz eğitim tarihlerinde bir araya gelerek, tüm detayları içeren iki günlük eğitim ile sahada ortak müşteri ziyaretleri yaparak satış ekiplerine gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz. Sonrasında ise haftalık ve aylık ziyaretlerle kendilerine destek vermeye devam ediyoruz.”
Telefon: 444 27 96 (444 CRYN)
Web: cerean.com.tr

2M Enerji Toptan Elektrik Ticareti

ETS Grubu ve Voyage Otelcilik’in ortaklarından Mehmet Nuri Ersoy, 2005 yılında elektrik üretimi için 3M adında bir şirket kurmuştu. 3M’in tamamı yenilenebilir enerjiye dayalı 150 MW’lik üretim kapasitesi bulunuyor. 2M ise Kasım 2010 yılında toptan satış şirketi olarak faaliyete başladı.
2M Enerji Toptan Elektrik Ticaret Genel Müdürü Mehmet Yükselen, halen çoğu büyük illerde olmak üzere 15 bayileri olduğunu söylüyor. 2M, yıl sonuna kadar 50 yeni bayilik vermeyi planlıyor. Öncelikli olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Kocaeli, Adana, Gaziantep, Konya ve Muğla’da bayiler aranıyor.
2M’den bayilik almak için 20 bin TL’lik sermaye yeterli. Yükselen, bayi adaylarına 3 günlük eğitim vererek işe başlattıklarını söylüyor. Ardından bu kişiler sahaya iniyor ve yaptıkları elektrik satışına göre komisyon alıyorlar. Bayilik başvuruları doğrudan 2M Enerji’nin satış ve bayi bölümüne yapılabiliyor.
2M bayilerinin karı, sisteme kattıkları müşterilerin tüketim miktarına bağlı olarak değişiyor. Mehmet Yükselen, iyi çalışan ve sahada aktif olan bir bayinin ayda 10 bin ila 20 bin TL arasında kazanabileceğini söylüyor. Yükselen, bayilerden beklentilerini ise şöyle ifade ediyor: “Kendi satış ekiplerini oluşturup, sorumlu oldukları bölgedeki müşterilere aktif satış tekniklerini kullanarak enerji satış kontratları imzalatmaları gerekiyor. Bölgede 2M enerjinin tanıtım faaliyetlerini sürdürmekle yükümlüler. Rakip firmaların fiyat ve faaliyetlerini raporlamalarını da istiyoruz. Ayrıca, sadece 2M enerji bayisi olarak faaliyet göstermeleri gerekiyor.” Yükselen, serbest tüketicilere yönelik elektrik satışında sundukları indirimin yüzde 15’ten başlayıp 30’a kadar çıktığını sözlerine ekliyor.
Telefon: 0216 414 64 00
Faks: 0216 345 08 72
Web: 2menerji.com

Elektra Enerji 2015 Yılı Bayilik Koşulları

Enerji sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimciler Elektra enerjinin bayilik şartlarını inceleyebilir. Ucuz elektrik satışı konusunda oldukça iddialı olan Elektra enerji ile iletişime geçebilirsiniz.
İŞ TANIMI:
İnsanlığın temel ihtiyacı olan elektriği daha ucuza kullanmak mümkün.
Ücret ödemeden, Sayaçta, Altyapıda, Sayaç Okuma Sisteminde bir değişiklik olmadan sadece sayaç sahibinin tarafımızla sözleşme imzalayarak aboneliğini taşıması yeterlidir.
Elektrik kullanıcılarına bu fırsatı götürerek geleceğin sektörü olan enerji sektöründe yer alacak “YETKİLİ BAYİ” olmak için hemen irtibata geçin.
Bayilik başvurularını www.elektraenerji.com adresinden bayilik başvuru formu doldurarak ya da aşağıdaki iletişim bilgilerinden tarafımıza ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.
elektra enerji bayilik
BEKLENTİLERİMİZ:

  • Çevrenin geniş olduğunu düşünüyorsanız,
  • İkna kabiliyetiniz varsa,
  • Dışa dönük ve enerjik bir yapıya sahipseniz,
  • Yatırım riskiniz olmadan kendi işinin patronu olmak istiyorsanız aradığımız bayi tam olarak sensin.

ÇALIŞMA BÖLGELERİ:
Tüm Türkiyede bayilikler verilecektir. Bayilerimizin herhangi bir bölge sınırlaması bulunmamaktadır.
SEKTÖRLER:
Serbest Tüketici olma şartlarını sağlamış,yani yıllık toplamda 4000kWh diğer bir deyişle aylık ortalama 130TL lik tüketimi gerçekleştirebilen tüm işletmelere satış gerçekleştirilebiliyor.
SAĞLANAN OLANAKLAR:
Satış Eğitimi,Dönemsel İnteraktif Eğitimler,El ilanı,Broşür,Katalog,Reklam Envanterleri,Yaka Kartı,Tabela ve Ofis Desteği “ÜCRETSİZ” olarak sağlanmaktadır.
İLETİŞİM:
Adres :Esentepe Mah. Kasap Sok. No:6 Nazmiye Hak Apt. K:3 D:6 Şişli İstanbul
Tel :0 (212) 273 0170
Cep: 0(530) 231 6179
Fax :0 (212) 273 0171
E-Mail :info@elektraenerji.com
Web Sitesi :www.elektraenerji.com
Yetkili kişi :Umut Demir


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.