En İyi Kripto Para Borsası Uygulamaları


Kripto para yatırımında ilk durak, kolay bir şekilde Bitcoin ve altcoin alım satımına olanak tanıyan borsaları. Kullanıcılar için hem bilgisayardan hem de telefondan kripto para alım satımına olanak tanıyan borsalar içinde, en çok tercih edilenler ise mobil uygulamaya sahip olan borsalar. Peki mobil uygulaması ile öne çıkan en iyi Bitcoin borsası hangisi?

 

Artık finansal yatırımların büyük bir kısmı, iPhone ve Android akıllı telefonlar üzerinden yönetiliyor. Hal böyle olunca, iOS ve Android mobil uygulaması olan kripto para borsaları her an her yerden alım satım imkanı sunması ile popüler. En iyi kripto alım satım uygulamalarına bakalım.

Kucoin

Kucoin, dünyanın en eski borsalarından biri. Singapur’da kurulduktan sonra, merkezi Seyşeller’e taşınan borsa, milyonlarca yatırımcının tercihi konumunda. 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren Kucoin, Türkiye’de de resmi bir şirket olarak faaliyet göstermesi ile, güvenilir borsalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. 10 milyona yakın yatırımcının tercih ettiği borsanın, 600’den fazla altcoin’i listelemesi de, yatırımcılar için en iyi avantajlar arasında. Tabii ki Kucoin dendiğinde akla ilk gelenler içinde, mobil uygulaması da yer alıyor.

 

Kucoin mobil uygulaması, Android ve iPhone modellerinin tamamında kullanılabiliyor. Sade arayüzü ile en kolay kullanılabilen kripto para uygulamaları içinde yer alan Kucoin uygulamalarını, App Store ve Google Play’de indirmek mümkün. Diğer borsalar gibi, işlem ve çekimlerde KYC zorunluluğu olmayan Kucoin’de, her yeni borsa üyesi için 500 USDT’ye varan ödüller de dikkat çekici. Hızlı ve başarılı bir mobil uygulaması olan borsa, en düşük alım satım komisyonlarını sunması nedeniyle de tercih edilebilir.

 

Kucoin üzerinde USTC Fiyat, coinle ilgili detayları ve analizleri yapabileceğiniz USDTCUSDT istatistiklerini görebilirsiniz.

Gate io

Kripto para borsaları arasında popüler alternatiflerden biri olan Gate io, birçok yatırımcının tercih ettiği bir platform. Gate io’nun olumlu özellikleri içinde, spot alım satıma ek olarak vadeli işlemler, lending ve stake gibi imkanlar sunması. Buna ek olarak startup adlı sayfasında, Gate io’da yer alan yeni kripto para projelerine de erişilebiliyor. 500’den fazla altcoin’in yer aldığı kripto para borsası, Türkçe sayfasıyla da kolay bir erişim sunuyor.

Popüler bir borsa olmasının avantajı ile, Gate io’da, mobil uygulama da tercih edilebilir. iPhone ve Android mobil uygulamaları ile de kullanılabilen Gate io, düşük komisyon oranları sunmasına karşın, çok basit bir arayüze sahip değil. Buna karşın birçok yatırımcı, Gate io’yu tercih ediyor.

Bitstamp

Bitcoin borsası seçenekleri arasında yer alan Bitstamp, eski borsalardan biri ve günümüzde de yaygın şekilde tercih ediliyor. Kripto para borsaları içinde, 70 civarında coin’i listelemesi ile, az sayıda yatırım alternatifi sunan Bitstamp, yüksek işlem hacminin olduğu bir borsa olmasına karşın, yüksek bir komisyon oranına sahip. Bitstamp’ın işlem komisyonu her işlemde yüzde 0,5 seviyesinde. Bu durum, 100 bin TL’lik bir işlemde 500 TL komisyon ödeme anlamına geliyor.

 

Bitstamp borsası, web platformuna ek olarak mobil uygulaması üzerinden tercih edilebilir. Kripto para borsasında bir para yatırma alt limiti mevcut değil.

Binance

Popüler kripto para platformlarından biri olan Binance, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsaları içinde gösteriliyor. Yerel token’i BNB olan kripto borsası, spot alım satıma ek olarak vadeli işlemler, stake ve launchpad platformu ile yeni projelere yatırım imkanı sunuyor. İşlem ücretlerinin düşük sayılabileceği platform, yatırımcı sayısı yüksek olan borsalardan biri.

 

Binance borsasının özellikleri arasında, kullanışlı bir mobil uygulama sunması da yer alıyor. Borsada yapılan işlemler, iPhone ve Android telefon sahipleri için, kolay bir şekilde yapılabilir.


yemlihatoker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.