Özgür Bilgi Kanalı

Eski Sevgili Nasıl Unutulur?
Herkesin hayatında daha önceden yaşadığı aşklar elbette vardır. Bu aşkların bazıları zaman içerisinde kendiliğinden unutulurken, bazıları bir türlü unutulmaz. Yeni bir sevgili buluruz, hayatımızı daha farklı bir noktaya taşırız fakat eski bir aşk sürekli olarak kafamızı tırmalar. Peki, bu tür durumlarda ne yapabiliriz? O eski sevgiliyi nasıl unutabiliriz?
1) Bir Kenara Geçin ve Sakinleşin
İnsan, eski sevgilisini ve onunla yaşadığı anıları düşünürken mutlaka heyecanlanır. Bu nedenle biraz kenara çekilin ve sakin bir şekilde farklı konuları düşünmeye gayret gösterin. Özetle sakin bir ortamda kafanızı dağıtmaya çalışın. Böylelikle beyninizin düşünce yönünü değiştirme şansınız söz konusu olabilecek.
2) “Eskide Kaldı ve Bitti”
Bu mantığı mutlaka zaman içerisinde beyninizde hissedin. Zira bu mantığı kavrayamaz, sürekli olarak eski anılara giderseniz; var olan ilişkinizin de zarar görmesine neden olursunuz. Unutmayın, o sizi unuttu ve kendine yeni bir hayat kurdu.
3) Anlık Dikkat Değişimleri İyi Gelecek
Bazı anlar, durumlar onu hatırlamanıza neden olabilir. Bu tür anlarda mutlaka anlık olarak düşüncenizi değiştirmeye gayret gösterin. Farklı nesneleri, konuları ya da olayları hemen düşünün. Eğer bu şekilde rahatlıkla düşüncelerinizi yönlendiremiyor iseniz hemen kendinize farklı bir uğraş bulun.
EGZERSİZ VE HOBİ YOLLARI
Yukarıda ki 3 temel madde ile gerekli çözümü elde edemiyorsanız, kendinize günlük egzersiz süreleri belirleyin ve o sürelerde egzersiz yaparak vücudunuzu yorun. Ya da sizi meşgul edecek yeni hobiler bulun, bu hobiler ile vaktinizi daha farklı bir şekilde değerlendirme yoluna gidin. Bu şekilde beyniniz meşgul olacak ve onu düşünmeyecektir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.