Ev Dekorasyonu ve Renkler


Ev Dekorasyonu ve Renkler
Ev dekorasyonunda renklere de çok önem vermeliyiz. Günün çoğu zamanını aynı ortamda geçireceğimizden evin boyasında kullanılan renkleri de rastgele değil özenle ve bilinçli bir şekilde seçmeliyiz. Her odaya o odanın kullanım amacına göre farklı renkler de kullanılabilir. Evimizdeki odaları bilinçli bir şekilde boyarsak renkler o odaların kullanım amacına faydalı olabilir. Çünkü bir odada en çok gördüğümüz şey odanın rengidir.
Odalarda Renk Tercihleri
Her oda için farklı bir renk tercih etmeliyiz. Her odanın kullanılış amacına göre bir renk belirleyebiliriz. Mesela oturma odasının rengi rahatlatıcı mutfağın rengi iştah açıcı yatak odasının rengi dinlendirici banyo ve tuvalette ise daha çok soluk renkler kullanabilirsiniz. Tabii ki bu renk tercihlerini siz kendi zevklerinize göre yapmalısınız. Genel olarak hangi renk grubunu seviyorsanız o renk grubunu evde hâkim olarak kullanabilirsiniz. Çünkü evi sürekli kullanacak olacak sizsiniz. Daha çok açık renkler özelliklede beyazı kullanarak evinizin aydınlık ve ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü açık renler ışığı koyu renler gibi soğurmayıp saçar ve evinizin aydınlık olmasını sağlar.
Boyaların Temizliği
Duvarlarınızı temizlerken boyayı aşındırabilecek çok güçlü temizleyiciler kullanmamaya özen gösterin. Çünkü bu temizleyiciler boyayı aşındırırsa boya kötü durur ve sizi rahatsız eder ve size tekrar boya masrafı çıkarabilir. Duvar temizliği evinizin temizliği için çok önemlidir. Düzenli yapılan bir duvar temizliği o sizi o duvarı boyatmaktan kurtarabilir ve boya masrafından da kurtarır. Ayrıca düzenli olarak temizlik yapmak sizin evinizi düzenli ve temiz gösterir.