Özgür Bilgi Kanalı

Ev Dekorasyonunda Genç Odası
Ev dekorasyonunda genç odasını iyi tasarlamak çocuğunuzun psikolojisi için çok önemli. Çocuğunuzun ders çalışacağı kitap okuyacağı kısacası vaktinin çoğunu geçireceği oda iyi tasarlanmalı ve iyi dekore edilmeli. Bu odada kitaplık yatak ve çalışma masası ve kıyafet dolabı dışında çok fazla eşya bulundurmamaya özen gösterin. Bu genç odasını genişletmeye ve daha ferah hale getirmeye çalışın. Odada daha çok açık renkler kullanın. Çünkü açık renkler ışığı yansıtır ve odanın daha aydınlık ve ferah olmasını sağlar. Odada aksesuar ve süs eşyası da kullanacaksanız az kullanmaya gayret gösterin.
Genç Odasının Rengi
Genç odasında eşyalarda olduğu gibi açık renler kullanmaya çalışın. Ayrıca açık renkler odayı geniş gibi gösterir. Perdeleri de yine diğer eşyalarda olduğu gibi açık renklerden seçin. Genç odasının rengini belirlerken mutlaka çocuğunuzun görüşünü alın ve mutlaka o görüşünü de dikkate alın. Çünkü o odada yaşayacak kişi o olacaktır. Odada çocuğunuz yeri gelince ders de çalışacağı için aksesuar ve süs eşyalarını da sade ve açık renkli dikkat dağıtmayan şekilde kullanın.
Genç Odasında Eşya Seçimi
Eşyaları rahat edebilmesi için rahat ve konforlu malzemelerden imal edilenleri seçin. Genç odasındaki eşyalarda da mutlaka gencin görüşünü alın. Çok karışık desenli ve göz yoran eşyalardan da uzak durun. Uyunacak bir oda olduğundan sürekli temizlemeli ve düzenlemelisiniz. Bu odadaki eşyaların temizliğine çocuğunuzun sağlığı için çok dikkat etmelisiniz. Temiz olmayan eşyalar hastalığa yol açabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.