Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yüz bakımı yapmak için yüzlerce markanın ürettiği yüzlerce ürün bulunuyor fakat yüzünüzün güzel görünmesi için bunların hiç birine gerek yok. Vücudumuz canlı bir sisteme sahip , biz nasıl sigara, çay,kahve gibi alışkanlıklar ediniyorsak cildimizde bir süre sonra bu tür takviyelere bağımlı hale gelir ve bir süre sonra bu cildiniz yıpratmaya başlar.Eğer yüzünüzün daha bakımlı olmasını istiyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz,fakat yüzünüzde zaten büyük oranda kırışıklıklar ve sivilceler oluşmuş ise bunları bir sonraki yazımızda bulabilirsiniz.

Yüz bakımında en önemli unsurlardan bir tanesi ‘ Önce yüzünüzü tanıyın.’. Yüzünüzün yağlı mı kuru mu olduğunu tespit etmelisiniz. Yağlı olduğu durumlarda bitkisel sabunlarla yüzünüz yağlandığı anda yıkamalı ve temizlemelisiniz.Yağsız olduğunu düşünüyorsanız ek bir yıkama yapmanıza gerek yok günlük yüz yıkaması yeterli olacaktır.
İkinci önemli unsurumuz ise beslenme. Genel sağlığa büyük etkisi olduğu gibi yüzünüz canlı kalmasını da büyük oranda etkileyen unsurlardan bir tanesidir beslenme. Bol su ve hormonsuz meyveler tüketmek yüzünüzün çok daha iyi bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır.Sigara,çay ve kahve tüketimini indirebiliyorsanız sıfıra indirmek, yapamıyorsanız veya yapmak istemiyorsanız en aza indirmeye çalışın seçim sizin. Tabi bunlar sürekli yapmanız gereken etkisini uzun sürede gösteren fakat kalıcı olacak çözümlerdir.
Güneş ışınları da yüze büyük oranda zarar vermektedir, fakat kişiye, ten rengine vb bir çok unsura göre değişebilir bu etken. Bazı ciltlere çok kısa zamanda gelen ışınlar cildi kötü etkiler bu durumda yaz aylarında dikkat edilmeli ve koruyucu kremler kullanılmalıdır. Fakat yüzünüze çok ciddi bir şekilde etki etmiyorsa kesinlikle bu kremlere başvurmanıza gerek yok. Her zaman doğallıktan yana olun.

Önceki İçerikPenis Pompası Nedir ?
Sonraki İçerikÇocukluk Dönemi Aşıları ve Zamanları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz