Özgür Bilgi Kanalı

EVİNİZDE BULUNMASI GEREKEN 6 ROMANTİK KOMEDİ FİLMİ

1-FORREST GUMP
Evinizde bulunması gereken filmler arasında Forrest Gump ilk sırayı almalı. Oldukça etkili bir senaryoya sahip olan film bir çok dalda oskar ödülü almış bir film. İzlerken hiç sıkılmayacağınız ve eğlenerek izleyeceğiniz akıcı bir film. Tom Hanks in baş rolünü oynadığı film sinemada izleyiciler ve eleştirmen tarafından oldukça beğenildi.
Filmin kısa tanıtımı
Film 1950-1970 yılları arasında geçen bir hikayeyi anlatmaktadır.Forrest Gump düşük IQ seviyesine sahip biridir. Oldukça şanslı olan Forrest aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da bulunduğu tarihsel kişilerle tamamen tesadüf eseri tanışır. Bunun dışında Forrest Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına bizzat şahitlik eder. Farkında olmadan yaptığı bir çok şey önemli sonuçlar doğurur. Ayrıca Jenny isimli bir kıza aşık olan Forrest yıllarca aşkını dilinden düşürmez ve zaman zaman Jenny ile karşılaşarak onu görmenin mutluluğunu yaşar.
2-50 İLK ÖPÜCÜK
Başarılı komedi oyuncusu Adam Sandler ve Drew Barrymora baş rollerini paylaştığı film aşkın pes etmeyen yönünü vurguluyor. Farklı bir senaryoya sahip olan film diğer romantik komedi filmleri arasından ustaca sıyrılmayı başardı. İzlerken filmin büyüsüne kapılmamak elde değil. Başarılı performans sergileyen ünlü oyuncular en iyi ikili ödülüne sahip olarak izleyicilerin büyük beğenisini kazandılar.
Filmin kısa tanıtımı
Henry ve Lucy ilk karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden hoşlanmaya başlar. Fakat Lucy geçirdiği bir kaza sonucu bir sonraki günü hatırlayamayıp her güne kaza sabahı gibi uyanmaktadır. İşte tam bu noktada film başlar. Hennryin aşka dair gösterdiği çaba izlemeye değer bir hal almakta.
3-BENJAMİN BUTTON IN TUHAF HİKAYESİ
Brad Pitt in başrolünü oynadığı ,akıllara zarar verecek kadar etkili ve farklı bir senaryoya sahip olan bu film bir çok dalda oskara layık görüldü. Filmde herhangi bir kusur bulmak mümkün değil. İzleyenlerin asla pişmanlık duymayacağı bu film 86 yıllık bir dönemi içeriyor.
Filmin kısa tanıtımı
86 yaşındaki birinin özelliklerine sahip olan Benjamin doğarken annesini kaybetmiş babasıda bu çirkin ve hasta bebeği bir huzur evinin kapısına bırakmıştır. Huzur evinde bebeği olmayan Qeenie ona sahip çıkmış ve öz oğlu gibi sevmiştir. Filmin enteresan olduğu nokta benjamin günden güne gençleşmektedir. Oldukça etkileyici ve farklı bir yaşamı olan Benjaminin hikayesi minik bir bebek olarak son bulur.
4-AŞKIN 500 GÜNÜ
Zooey Deschanel ve Joseph Gordon ın başrollerini paylaştığı 2009 yapımı bir romantik komedi filmidir. Bir çok eleştirmen tarafından övgüyle bahsedilen film büyük kazançlar elde ederek hit filmler arasında yerini aldı. Film arşivinizde kesinllikle bulunması gereken bu film sizi asla sıkmayacak.
Filmin kısa tanıtımı
Summer aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadındır.Tom ise Summer a aşık olmuştur. Summer Tom un hayatından tamamen çıkınca Tom eski günleri hatırlar. Çünkü Summer Tom için oldukça farklıdır ve hayatının geri kalanını Summer la beraber geçirmek istiyordur.
5-AŞK DOKTORU
Will Smit her filminde olduğu gibi bu filmdede oldukça etkileyici bir oyunculuk sergilemiş. Filmin konusu romantik komedi filmlerinden biraz farklı. Akıcı ve sıkılmadan izleyeceğiniz bu film 2005 yılında vizyona girdi.
Filmin kısa tanıtımı
Aşk doktoru Alex kendini her yerde göstermeyen ve kadınlar hakkında uzman biridir. Bu konuda erkeklerin kadınlarla flört etmesine yardımcı olacak taktikler verir. Ancak son müşterisi Albert biraz farklıdır. Hem Albert in aşkı hemde Alex in aşkının birlikte yaşadığı bu film evinizde bulunması gereken filmler arasında. İyi seyirler.
6-TEKLİF
Sandra Bullock ve Ryan Reynols un başrolleri paylaştığı bu film alışılmış senaryolarla benzer özellikler gösteriyor. Ancak bu filmin ayrı bir tadı var. Sizi hem güldürecek hemde duygusallaştırcak olan teklif 2009 yılı yapımı.
Filmin kısa tanıtımı
Margaret bir kitap editörüdür ve sınır dışı edilmemesi için asistanı Andrew evlenmek zorundadır. Evliliğe mecbur olan Andrew işiyle tehdit edilmektedir. Andrew ve Margaret aileye evliliklerini bildir ve büyük annenin doğum gününü kutlamak amacıyla Alaskaya seyahat ederler. Ancak evlilik kararına sınır müfettişi inanmamıştır ve peşlerindedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.