facebook

Facebook, hizmetleri bu sabah erken saatlerde tamamen sona erdiğinde çevrimiçi sohbetlere hakim oldu. Bu sorunlar Facebook’un tüm hizmetlerine yayıldı, yani Instagram ve WhatsApp da çöktü. Giriş yapmak için Facebook’u kullanan programlar bile sonuç olarak sorun yaşıyor. Kesintilerin kaynağı hakkında pek bir şey bilinmese de, bir DNS sorunu gibi görünüyor.

Facebook’un hizmetleri 4 Ekim 2021 sabah saatlerinde çöktü ve saatlerce kapalı kaldı. Birçoğu kesintileri tartışmak ve sorunun kaynağı hakkında spekülasyon yapmak için Twitter’a akın etti. Bazı hafif araştırmalarda, DNS’ye (Alan Adı Sistemi) bağlı bir sorun gibi görünüyor. Facebook.com’u ziyaret etmeye çalışırsanız, hata yalnızca web sitesinin “DNS adresinin bulunamadığını” belirtir.

 

Araştırmacı gazeteci Brian Krebs , bu sabah Facebook ve Instagram için DNS kayıtlarının geri çekildiğini bildirdi. Pek çok kişinin bunun Facebook’a, belki de şirkete bağlı biri tarafından düzenlenen koordineli bir saldırı olduğu konusunda spekülasyon yapmasına neden olan bu bilgi.

Facebook çalışanlarından bahsetmişken, diğer raporlar, şirketin hizmetlerindeki sorunların o kadar derin olduğunu ve şirketin fiziksel merkezindeki çalışanlar için büyük sorunlara neden olduğunu belirtiyor. New York Times’tan Sheera Frankel , sosyal medya şirketinin bir çalışanı ile konuştuğunu ve işçilerin “bu sabah binalara giremediklerini çünkü rozetleri kapılara erişmek için çalışmadığı için kesintinin boyutunu değerlendirmek için başlayamadığını paylaştı. ” NBC News muhabiri Kevin Collier , halihazırda ofislerde bulunan bazı çalışanların, kesintiler nedeniyle belirli odalara erişemediğini paylaştı.

Facebook ve Instagram kesintilerini çevreleyen durum hala gelişiyor, bu nedenle bu makaleyi güncellemeye ve ortaya çıkan yeni bilgileri bildirmeye devam edeceğiz.

Önceki İçerikHazz Gelato Dondurma ve Mochi Çeşitleri Tek Tıkla Kapınızda
Sonraki İçerikDota 2 The International 2021 bilet bedelleri iade edildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz