Özgür Bilgi Kanalı

facebook lite nedir

Facebook’un düşük internet paketli kullanıcılar için hazırladığı tasarruflu uygulama Facebook Lite kısa zaman içerisinde büyük bir başarıya imza atarak 100 milyondan fazla indirildi.

facebook lite indir

Yaklaşık 9 ay önce 150 ülkede yayınlanan Facebook Lite uygulaması kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördü. 56 dil destekleyen uygulamanın 100 milyon aktif kullanıcı sayısını aştığını Facebook duyurdu.

Facebook Lite uygulaması, düşük internet paketli veya çok fazla veri harcamak istemeyen kullanıcılar için özel olarak yaratıldı. Yüksek optimizasyonlar sayesinde bu uygulama, standart uygulamaya göre çok daha fazla veri tasarrufu sağlıyor. Ayrıca Facebook Lite, kullanıcılarına şarj olarak da büyük tasarruf sağlıyor. Facebook Lite, bir seferde gezilebilecek Facebook akışında 1 MB’a yakın veri harcıyor.

facebook lite

Geliştirmelerinin halen devam ettiği Facebook Lite’nin kullanıcı sayısını önümüzdeki aylarda daha da arttırması bekleniyor. Uygulamayı Play Store mağazasından indirebilirsiniz.

Buradan kaydolun:https://play.google.com/apps/testing/com.facebook.lite


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.