Özgür Bilgi Kanalı

[Resim: Trans-Equality-2.jpg]
Facebook’tan bir yenilik daha. Cinsiyet secimi kullanıcının olacak
Facebook.. Yine böyle başlıyorum konuma. Gerçekten durmadan çalışıyorlar. Mark beyin işçi arıları hiç durmuyor. Yine bir yenilikle karşımızdalar. Facebook gerçekten twitter ile birlikte dünyanın en iyi sosyal ağı olarak karşımıza çıkıyor.
Peki bu yenilik nedir ?
Özellikle cinsel tercihler konusunda dünyada farklı tercihlere sahip insanlar da bulunuyor. İşte bu konuda internet sitelerinde cinsiyet tercihlerinde bulunan Erkek/Kadın ibarelerine karşı çıkan kesimler de mevcut.
Facebook’ta bunu göz önünde bulundurarak kısa süre içinde Facebook bilgileriniz kısmındaki cinsiyet bölümünde Erkek/Kadın seçenekleri dışında bir de kullanıcıların dilediği şekilde belirtebilmesi için boşluk seçeneği de ekleyecek.
İsteyen kullanıcıların boş bırakabilmesi sağlanırken aynı zamanda farklı tercihlere ve düşüncelere sahip kullanıcılara da önem verildiği anlaşılıyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.