Özgür Bilgi Kanalı

FASET (ÇERÇEVESİZ) GÖZLÜKLERİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI
Gözlük kullanan kişilerin şikayetçi oldukları ya da kulandığı gözlükten memnun kaldıkları bellir önemli noktalar vardır. Yeni gözlük kullanımına başlayacak olan bir kişi gözlük kullanan kişilere alacağı gözlük hakkında sorular sorduğunda bu noktalardan hareketle cevaplar alır. İşte çerçevesiz gözlüklerin avantaj ve dezavantajlarını bu noktalar belirlemektedir. Kullanıacak olan gözlük eğer çerçevesiz olacaksa en büyük avantajı hafif olması olacaktır. Çünkü çerçevesi gözlükler dışardan bakıldığında ilk anda belli olmayabilir. Ancak kullanılacak olan gözlüğün derecesi ne kadar büyürse camın kalınlığı da büyüyeceği için göz numarası çerçevesiz gözlük seçimini etkiler. Çerçevesiz gözlüklerin dezavantaklarından birisi çok hafif olmasına bağlı olarak oynamanın fala olmasına neden olur. Örneğin kişi yolda yürürken bir anda koşması gerektiğinde gözlük her adımda burun üzerinde zıplama yapabilir.
Çerçevesiz gözlüklerin dezavantaklarından birisi de çok kolay yamulma yapabilmesidir. Çerçevesiz gözlük kullanacak kişinin gözlüğe hassas davranması gerekir. Eğer bir gözlükte çerçeve yoksa kazara bir düşmede kırılma, çatlama ya da herhangi bir noktasında parçalanma meydana gelebilir. Çerçevesiz gözlüklerin avantajlarından birisi ise burunda iz yapmamasıdır. Gözlük kullanan kişilerin gözlüklerini çıkardıklarında burun üstlerinde gözlük izi bulunmaktadır. İşte bu iz gözlüğün ağırlığına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Çerçevesiz gözlük alacak olan kişiler gözlükte kullanılan malzemeye dikkat etmelidirdir. Sağlam ve hafif olması gözlüğün avantajlarını arttırmaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.