Özgür Bilgi Kanalı

mark zuckerberg

Yapay zeka, sosyal medya fenomenlerinin yerini alacak mı? Mark Zuckerberg kesinlikle buna inanıyor, çünkü Meta, yapay zeka üzerine çalışmaların ekstra üzerine gidiyor. Zuckerberg, yakında içerik oluşturucuların kameraya bakmalarına gerek kalmadan yalnızca yapay zekayı kullanarak içerik oluşturabileceklerine inanıyor.

Görünüşe göre sosyal medya fenomenleri yakında geçmişte kalacak. En azından Meta CEO’su Mark Zuckerberg böyle düşünüyor. Zuckerberg, Meta’nın yapay zeka alanında yaptığı dönüştürücü gelişmeleri ve bunların olası kullanım örneklerini açıkladı. Bu yenilikçi girişimler, kullanıcı etkileşimini yeniden tanımlamak ve yeni para kazanma fırsatlarının kilidini açmak için tasarlanan yapay zeka destekli dikey sohbet robotlarını ve Meta Yapay Zeka asistanını içeriyor.

Zuckerberg ayrıca üretken yapay zeka teknolojisinin, insanların Meta’nın uygulama paketini kullanma biçimini derinden yeniden şekillendireceğine olan inancını da dile getirdi. Yapay zeka tarafından oluşturulan veya düzenlenen içeriğin, kullanıcıların tükettiği şeylerde giderek daha önemli bir rol oynayacağı bir gelecek hayal ettiğini bildirdi.

İçerik oluşturucular, içerik oluşturmayı kolaylaştıran ve çekiciliğini artıran, kullanıcılara daha keyifli deneyimler vaat eden araçlarla güçlendirilecek. Ancak fenomenler olarak mutlaka kamera karşısına geçmeleri gerekmiyor.

Ayrıca Zuckerberg, yapay zekanın içerik oluşturmanın arkasında itici bir güç olma potansiyelinin altını çizdi. Zamanla yapay zekanın kullanıcılar tarafından tüketilen içeriğin önemli bir bölümünü üretme sorumluluğunu üstlenebileceğini öne sürdü. Bu, bireysel tercihlere göre uyarlanmış, oldukça kişiselleştirilmiş içerikle sonuçlanabilir.

Önceki Meta girişimleriyle karşılaştırıldığında AI ajanlarının önemine değinen Zuckerberg, onların benzersizliğinin altını çizdi. Önceki yeniliklerin aksine, Meta’nın üretken yapay zeka teknolojisi, Feed uygulamaları ve mesajlaşma platformlarındaki kullanıcı davranışını önemli ölçüde değiştirme potansiyeline sahip, çığır açan bir yaklaşımı temsil ediyor.

Bu yapay zeka odaklı strateji, işletmeler için yaratıcı süreci basitleştirerek, çeşitli içerik versiyonlarını, görselleri ve metni kapsayan denemeler yapmalarına olanak tanıyarak reklamcılıkta devrim yaratmaya hazırlanıyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.