Özgür Bilgi Kanalı

facebook giris fasebuk

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya portallarından birisi olan facebook.com ülkemizde de çok yoğun olarak kullanılıyor ve kullanılmaya devam edecek gibi duruyor. Bu makalemizde Türkiye’de Facebook’a giriş için yapılan aramalardan bahsedeceğiz. SEO analiz yazılımlarımızdan gördüğümüz kadarıyla, insanlar Facebook’a giriş için sadece Facebook giriş şeklinde veya Facebook adıyla aramıyorlar. Birçok insan İngilizce adından kaynaklı, Türkçe’de okunuşu ile Facebook’a giriş yapmaya çalışıyorlar.

facebook giriş yap - fesbuk giriş otorum aç

Aşağıda Türkiye’de en çok aranan Facebook markası ve Facebook giriş ile bağlantılı kelimeler yer alıyor.

 • facebook
 • fb
 • face
 • facebook giriş
 • fesbuk
 • facebook indir
 • facebook giris
 • facebok
 • fesbuk giris
 • fesbuk giriş

ilk kelimemiz orijinal markamız olan Facebook şeklinde aramalar gözüküyor. Facebook Türkiye Google’da ortalama 35 milyon kişi tarafından aranıyor gözüküyor. Facebook Giriş (https://tr-tr.facebook.com/) yapmak isteyenler bu şekilde arıyor.

İkinci kelimemiz fb şeklinde gözüküyor. Türkiye’deki Google aranması 2.5 milyon civarı gözüküyor. FB aramalarının bir kısmı ise Fenerbahçe takımının kısaltmasından geliyor.

Üçüncü kelimemiz face şeklinde gözüküyor. Türkiye’deki Google aranması 1.5 milyon civarı gözüküyor. Markanın biraz daha kısaltılarak yazılmış şeklinde kullanılıyor.

Facebook Giriş ve Facebook Hesap Oluşturma

Dördüncü kelimemiz facebook giriş şeklinde görünüyor. Ortalama 1 milyon civarı aranması gözüküyor. Bu arada facebook giriş için bu link ile ( https://tr-tr.facebook.com/reg/ ) kayıt oluşturarak facebook hesabı oluşturabilirsiniz.

Beşinci kelimemiz ise en ilginç ve birazda komik görünümlü gözüküyor. Fesbuk şeklinde yaklaşık 400 bin aranma gözüküyor. Fesbuk, Facebook markasının Türkçe okunuşu olduğu için facebook’a giriş yapmak isteyenler fesbuk giriş veya fesbuk giris şeklinde aranmalar yapıyorlar. Bu kelimelerde sıradaki 50 bin civarı aranan kelimeler olarak gözüküyor.

Fesbuk ile bağlantılı birkaç örnek kelime gösterelim:

fesbuk nasıl kapatılır

fesbuk hesabı nasıl kapatılır

fesbuk hesabı nasıl silinir

fesbuk nasıl silinir

fesbuk nasıl dondurulur

Bu kelimelerin yanında yaklaşık 300 bin kişide facebook indir şeklinde aranma yapmış gözüküyor. Bu kelimeler aracılığıyla tüm insanların ana gayesi Facebook’a nasıl girerim şeklinde ve amaçlarına bir şekilde ulaşıyorlar.

Facebook’ta Sayfa Oluşturma

Eğer Ünlü biri, marka veya işletmeye sahipseniz bu bağlantı üzerinden Facebook sayfanızı oluşturabilirsiniz. Sayfa oluştur

Facebook yıllardır en popüler sosyal medya platformlarından biri olmuştur. Tüm dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Şirket yakın zamanda iki yeni özellik yayınladı – Facebook Login ve Facebook Open.

Facebook Girişi, kullanıcıların Facebook hesaplarını kullanarak uygulamalara ve web sitelerine giriş yapmalarına olanak tanır. Bu özellik iOS, Android ve masaüstü platformlarında kullanılabilir. İnsanların herhangi bir kişisel bilgi veya şifre girmek zorunda kalmadan telefonlarına sadece birkaç dokunuşla uygulamalara kaydolmalarını sağlayacak.

Facebook Open, üçüncü taraf yazılım geliştiricilerinin, Facebook’un Messenger veya Instagram gibi çeşitli ürünleriyle entegre olabilen uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir platformdur. Bu platform, daha önce olduğu gibi yalnızca belirli ülkelerde değil, tüm dünyadaki geliştiricilere açık olacak.

Facebook video indir

Facebook, platformunda işletmeler için daha iyi bir deneyim sağlama taahhüdünde bulundu. Bu amaca yönelik birçok özelliği kullanıma sunmuştur. En yeni özelliklerden biri, Facebook’tan video indirme yeteneğidir.

Bu yeni özellik, yalnızca işletme sayfalarında değil, Facebook’taki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Video, nasıl yüklendiğine bağlı olarak hem yüksek hem de düşük kaliteli biçimlerde sunulacak.

Facebook Kurucuları

Facebook, 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından oluşturulmuş bir sosyal medya sitesidir. İnsanların arkadaşları ve aileleriyle bağlantıda kalmalarını sağlayan ücretsiz bir sitedir. Facebook, Aralık 2017 itibariyle 2 milyardan fazla aylık aktif kullanıcıya ve 1,4 milyar günlük aktif kullanıcıya sahiptir.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformu ve dünyanın en popüler web sitelerinden biridir. Şirket, Mark Zuckerberg ve kolejden oda arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes tarafından kuruldu.

Zuckerberg, Facebook’u 4 Şubat 2004’te Harvard’daki yurdundan başlattı. Ona üniversitedeki oda arkadaşları ve Harvard öğrencileri: Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes yardım etti.

Facebook, sahte haberler, veri ihlalleri ve Cambridge Analytica skandalı gibi sorunlar nedeniyle son birkaç yıldır inceleme altındaydı. Bu incelemeye yanıt olarak Facebook, platformunda değişiklikler yapıyor. Bu değişikliklerden biri, Facebook Lite adlı yeni bir uygulamanın başlatılmasını içeriyor.

Gelecekte, platformdaki veri ihlalleri ve gizlilik sorunlarıyla ilgili endişeler nedeniyle Facebook hesabını silen daha fazla insan görebiliriz.

Facebook’a eklenen ilk önemli özelliklerden biri, 2005 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan fotoğraf paylaşım özelliğiydi. Şirket, ilk halka arzını 18 Mayıs 2012’de yatırımcılara 38$ fiyatla yaptı. hisse başına.

Facebook hesap aç

Bir Facebook hesabı açmak için yeni bir hesap açmanız gerekir. Bunu e-posta adresinizi vererek ve bir şifre oluşturarak yapabilirsiniz. E-posta adresini sağlamak için alternatif olarak telefon numaranızı veya adınızı da kullanabilirsiniz.

Facebook şifremi unuttum

Facebook şifrenizi unuttuysanız, sıfırlamanız gerekecektir. Bunu yapmak için, giriş sayfasındaki “Şifremi Unuttum” bağlantısını tıklayın ve orada verilen talimatları izleyin.

Facebook Messenger

Facebook, mesajlaşma servisi Facebook Messenger’ı kapatacak.

Facebook, mesajlaşma servisi Facebook Messenger’ı kapattığını duyurdu.

Şirket bunu, “dünya değiştiği” ve insanların eskisinden daha fazla mesajlaşma uygulaması kullandığı için yaptığını söyledi.

Facebook, uygulamanın 2020 yılına kadar tamamen kapatılacağını söyledi.

Bu kapatma, uygulamayı sosyal ağda başkalarıyla iletişim kurmak için kullanan Facebook kullanıcılarını etkileyecek.


Fesbuk Giriş 2022 – Facebook Hesabı Açma – Facebook Hesabı Oluşturma https://ozgurlukicin.com/teknoloji-haberleri/fesbuk-giris-2022-facebook-hesabi-acma-facebook-hesabi-olusturma/

Facebook şifre değiştir

Bu, Facebook’ta şifrenizi değiştirmek için bir kılavuzdur.

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve ekranın sağ üst köşesindeki ters üçgene tıklayın.
 2. Menüden “Ayarlar”a ve ardından “Hesap Ayarları”na tıklayın.
 3. Soldaki menüden “Güvenlik”e ve ardından “Şifreyi Değiştir”e tıklayın.
 4. Eski şifrenizi girin, ardından iki kez yeni bir şifre girin ve “Değişiklikleri Kaydet”e tıklayın.

Facebook login

Facebook oturum açma, Facebook hesabınızı kullanarak çeşitli web sitelerine ve hizmetlere giriş yapmanın bir yoludur.

Bu, söz konusu web sitesinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip ardından “Facebook ile Giriş Yap”a ve son olarak “İzin Ver”e tıklayarak yapılır.

Facebook kur

Facebook kur, Facebook hesabınızı kullanarak birçok web sitesinde ve hizmette oturum açmanıza izin veren bir uygulamadır.

https://ms.wikipedia.org/wiki/Sheryl_Sandberg

Facebook tanıdıklarınla iletişim kurmanı ve hayatında olup bitenleri paylaşmanı sağlar.
Şifreni mi Unuttun?
Ünlü biri, marka veya işletme için Sayfa oluştur.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.